KŪDIKIO VIRŠKINIMO SISTEMA. KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?

Taip, sauskelnių turinys nėra vienas iš maloniausių dalykų. Tačiau kaip žinoti, kas yra normalu, o kas ne? Vienas iš didžiausių tėvelių rūpesčių – kūdikio virškinimo sistemos ypatumai. Šiame straipsnyje pateiksime keletą žinomų virškinimo sistemų sutrikimų aprašymų, bet visada atminkite, jei dėl kažko abejojate, geriausiai į visus klausimus atsakys jūsų mažylio gydytojas.

Kūdikis atpylinėja

Vos pamaitinus ar tarp maitinimų mažylis atpila pusiau suvirškintą pieną? Galite tikrai nesijaudinti, tai normalus procesas, jis vadinamas atpylimu. Viršutinis kūdikio skranduko vožtuvas nėra pakankamai išsivystęs, kad sulaikytų visą mažylio suvartotą pieną, todėl dėl menkiausio judesio KŪDIKIS ATPILA. Iš karto po maitinimo pasistenkite labai nejudinti mažylio, nespausti, nesūpuoti. Jei kūdikis atryja pieną, tiesiog nuvalyk jį sausa servetėle, kad nesudirgintų odelės.

Vidurių užkietėjimas

Per pirmuosius gyvenimo mėnesius kūdikis turėtų tuštintis po kiekvieno maitinimo. Po 2-4 mėnesių, mažylis pradės tuštintis rečiau- tik 2-4 kartus per parą. Krūtimi maitinamas kūdikis tuštinasi dažniau nei buteliuku maitinamas, natūralus motinos pienas greičiau virškinamas. Kartais būna, jog krūtimi maitinamas mažylis gali tuštintis ir kas antrą dieną ar net gi rečiau. Jei mažylis retai ir skausmingai tuštinasi, jo išmatos kietos, jis piktas ir irzlus, gali būti, jog jo viduriai užkietėję. Jei ta trunka 4 dienas ir ilgiau ir mažylis tikrai prastai jaučiasi, reikėtų kreiptis i pediatrą. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra celiuliozės, padeda išvengti vidurių kietėjimo, tačiau tokiais produktais galima mažylį maitinti tik nuo 6 mėnesių. Pabandyk į vaiko dienos valgymo racioną įtraukti kuo daugiau vaisių ir daržovių, avižinių dribsnių, slyvų tyrelės. Tik atmink – neduok kūdikiui vidurius laisvinančių vaistų, net ir mažiausio kiekio.

Viduriavimas

Negausus viduriavimas, kūdikiams įprastas dalykas. Tačiau tavo mažylis viduriuoja dažnokai? Jo išmatos skystesnės nei įprastai? O gal pasikeitė spalva ir kvapas? Tai nėra pavojinga, jei kūdikis žvalus ir gerai jaučiasi. Duokite savo vaikui daug skysčių – virinto vandens, o jei neseniai davėte mažyliui naujų maisto produktų, trumpam padaryk pertrauką ir nustok jais maitinti vaikutį. Jei viduriavimas trunka ilgiau nei 2 dienas arba atsiranda kitokių ligos simptomų (aukšta temperatūra, vėmimas, pakitusi veido spalva), nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Daugiau apie viduriavimą skaitykite: VAIKŲ VIDURIAVIMAS.

Pilvo diegliai

PILVO DIEGLIAI – tai itin nemalonus naujagimiams būdingas virškinimo sutrikimas. Paprastai kūdikis gali būti ramus visą dieną, tačiau vakare ar naktį (dažniausiai net tuo pačiu metu) jis pradeda nesustodamas verkti kelias valandas, Jei jūsų mažylis ne tik verkia, bet ir sukioja, spardosi kojytėmis, steni ir raudonuoja, gali būti, kad jį kankina pilvo spazmai. Svarbu žinoti, jog tai nėra ligą ir dažniausiai per tris gyvenimo mėnesius jie praeis, kai kuriems kūdikiams užtrunka ir iki 6 mėnesių. Dieglių kankinamo vaikučio svoris gali toliau sėkmingai didėti, o pats vaikutis – gerai augti.

RAŠYTI KOMENTARĄ