Wallpapers_HD_Cute_Baby_Boy

KŪDIKIS ATPILA

Ko gero ne viena mamytė susiduria su problema, kai kūdikis atpylinėja. Iškyla daug klausimų kodėl, ar tai nekenkia mažyliui, ką galiu padaryti, jog tai baigtųsi ir t.t… Kūdikėlių mamytėms svarbiausia, kad mažylis būtų sveikas ir pavalgęs. 

Kodėl  kūdikis atpila?

Naujagimiai ir kūdikiai dažniausiai atpylinėja dėl to, kad valgydami prisiryja oro arba suvalgo daugiau pieno, nei telpa jų skrandyje. Tą “perteklių”, kad ir lengvai pajudintas kūdikis atpila lauk. Atpylinėjimas pasitaiko ir visiškai sveikiems kūdikiams, nes jų praėjimas iš stemplės į skrandį neretai būna dalinai praviras ir užtenka menko žagtelėjimo gulint, kad kūdikis atpiltų. Tačiau toks atpylimas būna negausus, gausaus atpylimo priežastis skrandyje susikaupęs oras, kurį kūdikis nuryja kartu su pienu. Taip pat viena iš priežasčių gali būti netinkamai vartojamas mamos maistas (jei kūdikis maitinamas mamos pienu) – kūdikis gali netoleruoti ir negausiai atpilti. Ta pati priežastis ir mišiniais maitinamies kūdikiams, gali tiesiog netikti mišinukas ir tai sukels atpylimą, todėl būtina atsirinkti kūdikiui tinkamą mišinėlį.  Tačiau yra ir daug kitų priežasčių, pvz: maisto alergijos, šlapimo takų infekcijos, įvairių žarnyno ligų, vartojant tam tikrus vaistus.

Kada sunerimti?

Reikėtų sunerimti, jei kūdikis atpila “fontanu”, atpylinėja po kiekvieno maitinimo, blogai auga svoris, atpylęs jaučiasi neramus, raitosi, verkia ar akivaizdžiai matosi, jog jam skauda.

Sutrinka tik funkcija. Dažniausiai atpylinėjimas – tai laikinas sutrikimas, vadinamas funkciniu ir susijęs su virškinimo sistemos nebranda. Kitaip tariant, vaikučio skrandis ir žarnynas yra praktiškai sveikas, bet nepakankamai subrendęs arba tiesiog blogai veikia dėl nepakankamos kitų organų veiklos. Pvz., jei mažylis dirglus, padidėjęs (ar sumažėjęs) jo nervų sistemos tonusas – atpylinėjimai gali būti tik šio sutrikimo rezultatas, visiškai nesusijęs su skrandžio bėdomis. Kai tik mažylio nervų sistema susitvarko, nustojama atpylinėti.

Atpylinėjama dėl ligos. Jei vaikas nuolat atpila “fontanu”, nusilpsta, galima įtarti organinius virškinimo sistemos pakitimus – skrandžio pilorinės dalies (pereinančios į dvylikapirštę žarną) spazmą ar susiaurėjimą. Antrasis atvejis sunkesnis, nes visiškai sutrinka maisto patekimas iš skrandžio toliau į dvylikapirštę žarną ir į plonąjį žarnyną. Kūdikis nuolat gausiai atpila ir netenka svorio, skysčių. Vaikutis tampa vangus, išblyškęs. Tai pastebėjusi mama turi nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jei kūdikis atrodo sveikas, patenkintas, vystosi normaliai, priauga pakankamai svorio – jo nebūtina išsamiai tirti dėl atpylinėjimo.

Kaip kovoti su atpylinėjimu?

 • Baby-And-MotherPirmiausia prieš kiekvieną maitinimą paguldykite vaiką ant pilvuko, kad iš skrandžio pasišalintų oras.
 • Po maitinimo palaikykite kūdikį stačią, vertikalioje padėtyje, kad atsirūgtų (laikykite 5–20 min.).
 • Maždaug valandą po valgymo stenkitės kūdikio nejudinti, intensyviai nesupkite.
 • Dažnai atpylinėjantį kūdikį guldykite tik ant šono.
 • Mažyliui galima duoti simetikono turinčių preparatų, kurie mažina oro burbulų susidarymą skrandyje ir žarnyne.
 • Ne mamos pienu maitinam kūdikiui gali padėti specialūs gydomieji mišiniai, kurių sudėtyje yra tirštiklių.
 • Kartais, tokiais atvejais siūloma rinktis mišinį su mažesniu laktozės kiekiu ar visiškai be jos. Kai laktozė ne iki galo suskaldoma, vaikui pučia pilvuką, dėl to jis gausiau atpila.

2 Komentarai

 • Aiste

  Mes istisai kovojom su atpylinejimu, maitinau pati, bet niekas nepadejo… tiesiog isaugo savaime ir tiek…

  lapkričio 14, 2015 at 11:35
 • Zydrute

  Mums dar tik 2 sav bet vargstam su atpilinejimu cia pavalgo cia atpila ir vel verkia nes nori valgyt A’s nezinau ne ka daryti nupirkom brangu buteliuka kur uzsideda kad kudikis oro neprirytu bet vistiek taspats cia tik pavalgo cia atpila ir vel nori valgyt verkia

  lapkričio 22, 2019 at 21:22

RAŠYTI KOMENTARĄ