toddler-sleeping-on-pillow-810485910-5a1f25cc842b17001954a872

PAGALVĖS VAIKAMS. AR KŪDIKIUI REIKALINGA PAGALVĖ? KADA VAIKĄ GALIMA GULDYTI ANT PAGALVĖS?

Kokio amžiaus vaiką pradėti guldyti ant pagalvės? O kaip išrinkti pagalvę? O kokią 2-jų metų vaikui? Aš dažnai gaunu mamyčių klausimus apie vaiko miegamosios vietos organizavimą ir ergonomiką. Ką pirkti, kur, kada? Dabar, kai vaikiškos tekstilės ir lovyčių parduotuvėse mamytėms nuo plataus asortimento raibsta akys, savarankiškai susiorientuoti iš tiesų sudėtinga. Todėl straipsniai apie vaiko miegamosios vietos organizavimą ir ergonomiką yra būtini! Šiandien papasakosime apie tai, kokio amžiaus vaikui galima pradėti miegoti ant pagalvės, ir kokia turi būti pagalvė.

Kokio amžiaus vaikas gali pradėti miegoti ant pagalvės?

Šį klausimą tėvai užduoda sau, praėjus vos kelioms dienoms po mamos ir kūdikio sugrįžimo iš gimdymo namų.

Pediatrai ir ortopedai sutartinai tvirtina, kad vaikams iki 2-jų metų dėti kažką po galva nevertėtų, tame tarpe ir sulankstytus vystyklus.

Kodėl?

Šiame amžiuje vyksta aktyvus visų fiziologinių stuburo išlinkimų formavimasis, ir trukdyti šiam procesui nereikia. Tik po 2 metų galvos dydis sumažėja procentaliai negu kitos kūno dalys ir tarpas nuo peties iki kaklo padidėja.

Kada gi vertėtų įsigyti pirmąją pagalvę?

Apie pagalvę reikėtų pagalvoti tuomet, kai vaikas pradeda miegoti ant šono – apie 3-ius vaiko gyvenimo metus.

Kokia turi būti vaiko pagalvė?

Pagalvė turi atitikti vaiko lovelės dydį, kad vaiko galva joje “nepaskęstų”. Ideali pagalvė – tiesi, neaukšta, pakankamai tanki, standi, pageidautina – ortopedinė. Ant tokios galima drąsiai miegoti visą naktį, nesibaiminant nepageidautinų pasekmių sveikatai.

Svarbu, kad mažylis nesiristų žemyn, o taip pat nekiltų pernelyg aukštai. Aukščiau turi būti tik vaiko galva, bet ne jo pečiai ir rankos.

Pagalvė parenkama pagal vaiko peties plotį. Išmatuokite atstumą nuo peties krašto iki kaklo – antpetį. Plačiausia pagalvės dalis turi būti lygi šio antpečio ilgiui.

O jei vaikas turi kažkokių ypatumų?

Jei vaikas serga stuburo kaklinės dalies ligomis, tuomet gydytojas-ortopedas pataria dėti jūsų mažyliui po galva specialią ortopedinę pagalvę.

Štai tokios paprastos taisyklės padės sukurti jūsų mažyliui palankias ir sveikas sąlygas miegui.

Gero miego!

Autorė Birutė Grebnevienė

RAŠYTI KOMENTARĄ