GettyImages-525445651-56bfa9913df78c0b138e69c1

KAIP NURAMINTI NAUJAGIMĮ?

Naujagimis į pasaulį atkeliauja iš šiltos ramumos ir nuolatinio kontakto su mama į ryškią šviesą, galybę kvapų ir keistų garsų.

Natūralu, kad pirmieji mėnesiai su kūdikiu būna daugiau ar mažiau chaotiški, tačiau šį jautrų pereinamąjį laikotarpį galima palengvinti mažais, bet svarbiais žingsneliais.

Išmokite “skaityti” mažylio kalbą

Pravirko, norite iškart nuraminti, bet nesuprantate, ko naujagimis nori… SOS! Būkite kantrūs. Palengva, diena po dienos, atsiranda ir gebėjimas teisingai suprasti savo kūdikio kūno kalbą. Nuo pirmųjų dienų praleiskite daug laiko drauge, glauskite mažylį ir jį atidžiai stebėkite.??

Mažylis pabudo? Dirstelkite į laikrodį. 

Tai labai labai svarbi taisyklė! Įprastai kūdikiai iki 2 mėnesių amžiaus geba laimingi būdrauti apie 45-60 min. Praėjus šiam laikui, jie pavargsta. Jei kūdikio nemigdysime, pavargimą pakeis PERvargimas, o tokį mažylį užmigdyti bus kur kas sunkiau.

Išbandykite baltąjį triukšmą.

Jūros ar medžių ošimo primena naujagimiui laikus, kai buvo mamos įsčiose, todėl labai ramina. Baltasis triukšmas ne tik gelbėja migdant kūdikį, bet ir padeda jam lengviau pereiti iš vieno miego ciklo į kitą. Tik nepamirškite šio garso įjungto laikyti ilgiau nei trunka vienas miego ciklas – 40-45 min.

Dideliu iššūkiu mažam kūdikiui gali būti ir perėjimas iš aktyvaus miego į gilųjį.

Jei pastebite, kad užmigęs mažylis po 15-20 min. staiga nubunda, užbėkite įvykiams už akių ir pabūkite greta jo artėjant šiam laikui. Kūdikiui pradėjus bruzdėti: paglostykite, paraminkite tyliu “ššš..”.

Naujagimiui norisi žįsti.

Tai ramina, o žandikaulių judesiai padeda po gimdymo susispaudusiems kaukolės kaulams sugrįžti į įprastas vietas. Spenelių dirginimas didina pieno gamybą krūtyse, daugėja oksitocino – viskas, ko reikia sėkmingai žindymo pradžiai. ?? Praėjus pirmajam mėnesiui, kai žindymas jau sklandus, galite retkarčiais kūdikiui iš burnos spenelį ištraukti jam apsimiegojus, bet dar neužmigus. Tai padeda išvengti asociacijų krūtis = miegas.

O kokiu patarimu su kitais pasidalintumėte jūs?

Autorė:

Gydytoja, dviejų vaikų mama, sertifikuota švelnaus kūdikių ir vaikų miego specialistė Vytenė Menkevičienė | Kiškiai sapnuoja

RAŠYTI KOMENTARĄ