DOVANOS NAUJAGIMIUI

Mažylis skardžiu riksmu praneša, kad atėjo į pasaulį — šis įvykis ilgai lauktas, tad atneša daug džiaugsmo ne tik pagausėjusiai šeimai, bet ir artimiesiems, šeimos draugams. Tai tikrų tikriausia šventė, o juk nė viena šventė neapsieina be svečių ir dovanų. Dovanojimas — viena seniausių, maloniausių ir gražiausių tradicijų pasaulyje. Tik tas nelengvas klausimas — ką dovanoti? O einant susipažinti su naujagimiu, ne mažiau svarbus ir kitas klausimas — kada jau galima lankyti?

Sutarkite apsilankymo laiką

Etiketo specialistai vieningai teigia, kad vos iš ligoninės grįžusį naujagimį lankyti gali tik namiškiai, patys artimiausieji. Šeimos draugai ir tolimesni giminės turėtų svečiuotis ne anksčiau kaip po mėnesio.

Apie ketinimą aplankyti motiną ir kūdikį visada būtina iš anksto pranešti — dera paskambinti ir paklausti, kada tinkamiausias laikas atvykti. Tai padaryti būtina, kadangi šiuo metu mamytei ir vaikeliui labai svarbi ramybė, jie patys turi nuspręsti, kada jau pasirengę priimti svečius.

Svarbus ir buvimo svečiuose laikas — užtrukti čia, kaip ir bet kokioje kitoje šventėje, reikėtų ne per ilgai. Lankant naujagimį taip pat labai svarbu geras lankytojų nusiteikimas, paskatinantis, padrąsinantis mamytę.

Daug dovanų — turto palinkėjimas

Mūsų šalyje kūdikio lankymo šventei ir jos tradicijoms nebuvo skiriama per daug dėmesio, kaip, pavyzdžiui, Japonijoje, kur vaikelio gimimui suteikiama sakralinė reikšmė, o jam lankyti nustatyta speciali data — šventė, kurioje dalyvauja daug žmonių, rengiama praėjus 120 dienų nuo kūdikio gimimo.

Pas mus tai labiau asmeninė, šeimos šventė, todėl labai gerai žinomų kūdikio pasveikinimo tradicijų neturime daug, dažnesni tam tikros šeimos iš kartos kartai perduodami įsitikinimai, tradicinės dovanos.

Anksčiau mūsų senoliai tikėjo, kad lankyti naujagimio reikia eiti kuo pilnesnėmis rankomis — taip linkėta, kad vaiko gyvenime būtų gausu įvairiausių gėrybių. Vienas dažnesnių prietarų yra berti monetas kūdikiui ant pilvo — kad turtingas užaugęs būtų. Giminaičiai dažnai dovanoja sidabrinė šakutę ar šaukštelį ir net pirmąją taupyklę.

Populiarėja dovanų sąrašai

„Pastaruoju metu populiarėja iš Vakarų atkeliaujanti tradicija sudaryti dovanų sąrašą ne tik prieš vestuves, bet ir susilaukus mažylio, — sako dovanų žinovės, salonų „Imdeco” savininkės Kristina Aleknienė ir Ieva Skyrienė. — Juk tėveliai geriausiai žino, ko reikia vaikučiui, taip išvengiama pasikartojančių dovanų, svečiams nereikia spėlioti ir sukti galvos.”

Ir Kristina, ir Ieva pačios yra jaunos mamos, tad jų nuomonė įdomi ir kaip specialisčių, ir kaip mamyčių. Kristina, dviejų sūnelių mama, iškart primena, kad einant lankyti naujagimio nevalia pamiršti jo sesučių ir broliukų. Vyresnėliams taip pat reikia paruošti po dovanėlę, kad šie nesijaustų užmiršti ar nereikalingi.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ