MAMOS, KURIOS ĮKVEPIA! ERIKA – “NEI TETOS, NEI MOČIUTĖS NEŽINO KAIP AUGINTI JŪSŲ VAIKĄ, ŽINOTE TIK JŪS PATI.”

Tęsdami istorijas apie įkvepiančias mamas, Instagrame atradome labai žavingą, šiltą, daugelio jau žinomą ir sparčiausiai savo sekėjus renkančią mamytę – Eriką. Dar tik pusmetis, kai Erika džiaugiasi naujuoju savo statusu, tačiau negali slėpti, jog motinystė tikrai nuostabus dalykas. Tad šiandien kviečiame Jus iš arčiau susipažinti su pačia Erika, pakalbėti apie jos motinystės kelią, iššūkius ir kasdienybę.

Pradėkime viską nuo pradžių. Ar turėjote kokią nors viziją, kokia mama būsite? Kaip auginsite sūnų?

eIMG-1975Įsivaizduoti kokia mama būsiu – buvo pakankamai sunku. Tačiau žinojau vieną, kad gimus vaikui daug dalykų dėl kurių dvejojau ar nežinojau, tiesiog savaime taps aiškūs ir suprantami. Tas motinystės “instinktas” yra toks stiprus ir kartais net žodžiais nepaaiškinamas. Turėjau kelias knygas apie nėštumą ir vaiko priežiūrą, tačiau daugelį dalykų, gimus vaikui, tiesiog pajauti.

Kiek viskas pasikeitė – nuo įsivaizdavimo iki realios motinystės?

Kas yra neišvengiama, tai aplinkinių gąsdinimas kaip viskas pasikeis, kai gims vaikas. Bet aš neigiamų emocijų ir minčių stengiausi neprisileisti. Tikėjau, kad labai daug kas priklauso nuo mūsų požiūrio. Jau pirmomis savaitėmis, likus vienai prižiūrėti vaikelio (vyras komandiruotėje), išvažiuoti į miestą ar susitikti su draugėmis norėjau. Tad susikrovus daiktus keliavau vos ne kas dieną savarankiškai. Taip ir įpratau nebijoti visur keliauti kartu su vaiku, ypač pirmais mėnesiais, kuomet mažylis daugiausiai laiko miega. Dabar, kai jau jam pusę metų, tenka derinti savo dienos planus prie jo režimo. Tačiau viskas yra įmanoma. Kartais tereikia kantrybės.

e

Dažnai moterys teigia, kad po vaiko gimimo atranda save iš naujo… Kokie Jūsų pojūčiai?

Iš naujo savęs neatradau, tačiau būna įvairių pamąstymų, tarkime apie naujas veiklas, kurios, žinoma, susijusios su vaikų reikalais. Juk dabar vaikas yra neatsiejama mano gyvenimo dalis, ir keliaujant bei lankantis įvairiose viešose vietose, kartais pastebiu, kad trūksta tam tikrų dalykų ar net erdvių. Tad galbūt tos dienos be ofisinio darbo ir yra priežastis naujų idėjų generavimui mintyse.

e3Ar motinystė Jus, kaip moterį, pakeitė?

Manau, kad taip. Aš esu mama, tad tapimas ja, įnešė ir daugiau atsakomybės į kasdienybę bei rūpesčio. Dar vis dabar yra sunku suvokti, kad tas mažas žmogutis užaugs. Tačiau tas pokytis neįvyko staiga – tapus mama. Kaip sakau, atšokau savo vakarėlius ir kažkaip savaime penktadienio vakarai vis dažniau būdavo praleidžiami jaukiai namuose. Tad prioritetai kaip praleisti savaitgalį keitėsi palaipsniui.

Esate viena sparčiausiai renkanti sekėjus mama Instagrame. Kodėl pasirinkote “viešą” motinystę? 

Motinystė visada buvo vieša, tačiau galbūt į Instagram ji “atėjo” nesenai. Juk kokia vieša motinystės vyko ir vyksta įvairiuose forumuose (šypsosi). O sekėjų augimo aš nesureikšminu. Tai vyksta visiškai natūraliai. Kažkaip pradėjau po nuotraukomis pasakoti trumpas istorijas, mintis ar įvykius. Kartais iš to išeidavo tokios smagios diskusijos! Tuomet pamažu moterų, mamų ir būsimų mamų gretos didėjo. Aš neapsimetinėju, nebūnu su kauke, nematau tame tikslo. Kam šypsotis į kamerą ir skelbti kokia gera diena, jeigu išjungus ją – šluostaisi ašaras. Tiesiog būnu savimi. Nesenai buvau susitikusi su viena drauge, su kuria bendravau realiai gal prieš kokius 7-8 metus ir po susitikimo ji sako:” Žinai, galvojau būsi pasikeitus, vistiek tapai vieša. Bet ne, likai tokia pati kokia ir buvai.” Šie žodžiai taip paglostė širdį, vadinasi viską darau teisingai ir tinkamai.

Ar neerzina tas viešumo “skonis”? Juk turbūt susilaukiate daug įvairiausių komentarų, replikų, pamokymų ir t.t.?

Maždaug 2% iš 100% būna neigiamų pasisakymų ar pamokymų. Didesnė dalis supranta ir palaiko. Kai kurios mamos linkusios ir kitų moterų vaikus auginti pagal savo standartus ir įsitikinimus, todėl joms atrodo keista kaip berniukas gali dėvėti rausvos spalvos drabužius arba būti anksčiau sodinamas į kėdutę nei jos vaikas. Bet nepaisant to negatyvo, argumentuotą kritiką aš priimu ir, jeigu klystu kažką teigdama – pasitaisau. Juk toli gražu aš nevisažinė ir netobula.

eIMG-1394Ar Jūsų vyras, artimieji palaiko šią idėją? 

Visada palaikė ir palaiko. Jis žino, kad aš jaučiu ribą. Viešinu tikrai labai mažą dalį kasdienybės ir mūsų gyvenimo.

Ar turite savo “receptą”, kaip reikia auginti vaiką?

Nei tetos, nei močiutės ir net Jūsų mamos nežino kaip augint Jūsų vaiką. Žinote tik Jūs pati (šypsosi).

Ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms būsimoms ir jau esamoms mamoms? 

Būsimoms: nestresuokite ir nusiraminkite. Tikrai nėra viskas taip blogai ir taip baisu, kaip Jums gali nupasakoti draugės ar tetos. Esamoms ar naujoms mamoms: mes esame tokios stiprios ir vieningos! Ir turime supergalių. Tarkime – galime miegoti per naktį vos valandą, bet pabudus šypsotis ir rūpintis vaiku lyg nieko nebūtų nutikę. Ir žinokite, visi motinystės negerumai yra tikrai laikini, juk kažkada tai baigsis, ir mes to galime pradėti net ilgėtis (šypsosi). 

Erikos gyvenimo akimirkas galite sekti Instagrame:

https://www.instagram.com/erikavaliu/

 

RAŠYTI KOMENTARĄ