OKSANA PIKUL – JASAITIENĖ: “MOTINYSTĖ – TAI GYVENIMO PRASMĖ MAN.”

Krepšininko Simo Jasaičio žmona ir 5 mėnesių Dominyko mama atlikėja Oksana Pikul – Jasaitienė, papasakojo apie pasikeitusį gyvenimą gimus sūnui. Veikli ir nenustygstanti vietoje moteris, šiuo metu ramiai mėgaujasi motinystės džiaugsmais ir sako, jog šios palaimos kol kas neiškeistų į nieką.

Oksana, papasok, kokius jausmus Tau atnešė vaikelio atsiradimas Jūsų šeimoje? Kas pasikeitė?

Vaikelio gimimas mūsų šeimai atnešė pilnatvės, laimės, šilumos. Privertė pažiūrėti į vienas kitą visai kitaip. Bendras rūpestis mažuoju namų šeimininku tapo neatsiejama mūsų palaima. Vyras mano akyse atsivėrė. Pažvelgiau į jį visai kitaip. Sulaukiau iš jo daug pagalbos, rūpinimosi šeima, pajutau visai kitokią – brandžią meilę šeimoje.Vaikelio gimimas ne tik sustiprino tarpusavio santykius, bet ir atnešė į mūsų gyvenimą prasmės, laimės…

Kokios buvo baimės iki gimimo? Dauguma moterų baiminasi kaip gi čia viskas bus…

Nebuvo baisu nėštumo metu niekas, nes šalia buvo palaikanti šeima. Mėgavausi kiekviena akimirka. Esu pakankamai stipri moteris, tad viską pergyvenau natūraliai… Nebaisu buvo, o labai įdomu išgyventi tokį smagų periodą savo gyvenime.

Gimus Dominykui, netrukus iškeliavot gyventi į svetimą šalį. Kaip ten jautiesi su šeima? Ar pasiilgsti namų?

oksanaVisad sakydavau visur gerai, bet namie geriausia. Tad, aišku, pasiilgstame namų, Lietuvos, ten likusių draugų. Bet ir svečioje šalyje yra gerai. Mėgaujamės kasdieniais pasivaikščiojimais su mažuoju prie jūros bei ramiu šeimyniniu gyvenimu. Tai dar labiau sustiprina tarpusavio ryšį ir santykius.

Kokie ateities planai, esi veikli moteris ar nesinori “kibti” į darbus ar visgi vaikelis šiuo metu pirmoje vietoje?

Taip, šeima man vertybė ir sūnus pirmoje vietoje vienareikšmiškai. Savo sūnui noriu skirti maksimaliai dėmesio, kol jis toks mažytis. Smagu, kad turiu tokią galimybę. Planų darbams turiu daugybę, tad po motinystės atostogų labai mielai imsiuosi juos realizuoti. Mano idėjas ir ateities planus šeima mane labai palaiko, tad tai bus puiki paspirtis. Esu veikli moteris, todėl tikrai noriu būti dirbanti mama ir prisidėti prie šeimos gerovės visokeriopai.

Motinystė tavo akimis… Kas tai?

Motinystė tai darbas, tai gyvenimo absoliuti permaina, tačiau atnešanti tokią palaimą, kurią gali patirti tik turėdamas kūdikį… Pajunti kas yra meilė vaikui, vien jo kvapas svaigina, jo šypsena, pirmi žingsneliai atneša tiek laimės ir džiugesio širdžiai! Tai gyvenimo prasmė man.

Nenutylančios audros apie natūralų maitinimą. Kurią pusę pasirinkai Tu? Maitini pati?

Taip, aišku norėjau patirti ką reiškia maitinti kūdikį. Ryšys tarp mamos ir vaikelio yra kažkas nepaprasto. Jam taip reikia buvimo šalia mamos. Aš už!

Taigi, prabėgo pirmosios šventės kai šalia buvo dalelė Tavęs, Tavo vaikas. Kokios buvo šios šventės, kaip jas praleidote?

Kalėdas sutikome trise. Aš, vyras ir Dominykas. Tai buvo labai romantiškos, šiltos, gražios šventės. Neiškeisčiau į jokį šurmulį to, ką patyrėm.

Ir keletas žodžių, ką patartum ir palinkėtum kitoms besilaukiančioms ir esamoms mamoms?

Būsimoms mamoms linkiu, jeigu sveikata leidžia mėgautis kiekviena nėštumo akimirka, juk lakas taip greitai bėga… Mielai norėčiau pakartoti šį stebuklingą laukimo momentą, pirmąjį susitikimą su mažyliu. Tiesiog vis kartoju, kad noriu jog laikas eitų lėčiau… Nors mes, mamos, vis laukiam kada sėdės mažylis, kada žengs pirmuosius žingsnius, kada pirmieji dantukai išdigs ir t.t.. Tiesiog, mėgaukitės ramybe, mažylio šypsena ir gerumu namie 🙂

RAŠYTI KOMENTARĄ