DVI JURGIO DIDŽIULIO VAIKYSTĖS

Grupės „Inculto“ lyderis ir vokalistas Jurgis Didžiulis Lietuvoje garsėja ne tik savo muzika, bet ir savo kilme. Lietuva — jo senelių gimtinė. Daug pasaulio šalių matęs muzikantas sako, kad jo vaikystė buvo gana mišri ir tiesiog kupina įspūdžių.

Dėmesys vidiniam pasauliui.

Patys seniausi Jurgio prisiminimai siekia trečiuosius gyvenimo metus. „Gimiau Kolumbijos sostinėje Bogotoje. Nuo trejų gyvenau didžiausiame Pensilvanijos valstijos Filadelfijos mieste, Amerikoje. Kai man buvo dešimt, su šeima vėl išvykome į Kolumbiją — ten augau iki paauglystės. Taigi dvi tokios skirtingos gyvenamosios vietos lėmė, kad ir mano vaikystės buvo tartum dvi“, – pasakoja populiarusis atlikėjas.

Vaikystėje Jurgis, kaip pats sako, buvo ramus, mėgdavo pabūti su savimi ir pabendrauti su kitais intravertais. Kiek keista, kad scenoje taip puikiai atrodantis ir laisvo bendravimo įspūdį sudarantis žmogus sakosi daugiausia dėmesio skiriantis mintims, vidiniams išgyvenimams. „Ir suaugęs nedaug tepasikeičiau. Dabar esu ciniškesnis, bet širdyje, manyčiau, aš vis dar tas pats kiek uždaras žmogus“, – prisipažįsta Jurgis.

Charakterį suformavo aplinka.

Muzikantas įsitikinęs, kad visi vaikystėje patirti nuotykiai labai svarbūs — jie savotiškai formuoja asmenybę, supratimą apie pasaulį. „Vaikai yra kempinės ir sugeria viską, kas tik yra aplink, — dalijasi mintimis Jurgis. — Manau, visiems mums daug įtakos turi aplinkybės.“

Pasak Jurgio, kelionės vaikui gali palikti labai gerų įspūdžių: „Kultūriniai skirtumai vaikui įdiegia lankstumą, tolerantiškumą ir meilę kitokiems žmonėms, nei tu pats“. Tačiau čia pat pašnekovas priduria, kad yra ir kita medalio pusė – dideli pokyčiai gali ir traumuoti vaiką. „Aš visada jausdavausi kaip šioks toks prisiplakėlis, nes dažnai tekdavo keisti mokyklas, vis buvau emigrantas“, — prisimena keliauninkas.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ