VAIKŲ PERŠALIMO LIGOS – KASMET TYKANTIS PAVOJUS

Prasidėjus rudeniui ir  atvėsus orams, negailestingai ima plisti peršalimo ligos, kurios pirmiausia nusitaiko į silpniausius žmogučius — mūsų mažuosius. Kaip užkirsti kelią peršalimui, o jei tai nepavyksta — kaip kuo greičiau atpažinti dažniausius vaikų organizmų priešus ir su jais teisingai kovoti..?

Kaip atpažinti ligą?

Įpusėjus rudeniui ir artėjant žiemai į šeimos gydytojų kabinetus ima belstis vis daugiau tėvelių su vaikais, sergančiais peršalimo ligomis, kurias dažniausiai sukelia virusinės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Dažniausiai pas gydytojus susirūpinusius tėvus atveja mažylio sloga, gerklės skausmas, kosulys. Šiomis infekcijomis, dažniausiai užsikrečiama nuo vyresniųjų oro lašeliniu būdu, per rankų kontaktą arba stipriai peršalus.

Sloga — ne tokia jau nekalta

Susirgusį vaikutį kiekvienai rūpestingai mamai nesunku atpažinti: jis tampa irzlus, neramus, kartais mieguistas, pradeda mažiau ir nenoriai valgyti, gali pakilti kūno temperatūra.

Sloguojantis mažylis sunkiai prakvėpuoja pro nosį, jei maitinamas krūtimi – gali jos atsisakyti, nes užsikimšus nosytei negali visavertiškai žįsti. Todėl nosytę būtina valyti, pašalinti susirinkusį sekretą. Vaistinėse galima įsigyti įvairiausių medicininių priemonių, kurios palengvins vaikučio būklę. Tik prieš tai būtina pasitarti su jūsų vaikutį prižiūrinčiu gydytoju, nes tik jis geriausiai žinos, ką konkrečiu atveju daryti, ypač jei sloga užklupo pirmą kartą.

Mamas labiausiai neramina kosulys

Jei mažyliui pradeda skaudėti gerklę, vaikutis mažiau valgo ir geria, nes ryjimo refleksas sukelia skausmą. Kadangi ligos priežastimi dažniausiai būna virusinė infekcija, reikia sekti kūno temperatūrą, o jai pakilus duoti temperatūrą mažinančių vaistų. Taip pat negalima pamiršti ligoniukui dažnai girdyti pakankamai šiltų skysčių (vaistažolių arbatėlių). Jei temperatūra laikosi ilgiau nei tris dienas, mažylį būtinai turi apžiūrėti gydytojas.

Kosulys — mamoms didžiausią nerimą keliantis peršalimo simptomas. Jis taip pat dažnai būna virusinės kilmės ir jokiu būdu be gydytojo apžiūros negalima vaikučiui duoti antibiotikų. Antibiotikai tinkami tik bakterinėms infekcijoms gydyti, o viruso, kuris sukelia viršutinių kvėpavimo takų uždegimą, apimantį nosį, gerklas, ryklę, trachėją ar net bronchus, jie neveikia.

Kosintį mažylį turėtų apžiūrėti gydytojas, todėl reikėtų iš anksto pasiruošti atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus:

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ