PAGRINDINĖS SERGANČIO VAIKO PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS, KURIAS TURI ŽINOTI VISI TĖVAI

Ir vėl mažylis susirgo… Vėl tas nerimas, kad tik jam viskas būtų gerai. Gal todėl vaikai net ir sirgdami mūsų nervus saugo – dažniausios ligos jo nenuvargina. Bet kaip bebūtų, sergantis vaikas yra užsiėmęs. O rimtais darbais užsiėmusio žmogaus trukdyti nevalia.

Tad išskirčiau šias pagrindines sergančio vaiko priežiūros taisykles:

Pirma ir svarbiausia – netrukdykime mažyliui. Nuolatinis nosies valymas, kas 10 min arbatų girdymas, aprengimas, nurengimas, vaistų davimas gali gerokai erzinti mažąjį darbininką. Jei kokia nors slaugos ar gydymo procedūra erzina vaiką, jei jis verkia – daugiau žalos, nei naudos gauname.

Nesiblaškykime. Jei davėme vieną gydomąjį preparatą ir jis stebuklų čia pat nepadaro, neskubėkime į vaistinę. Paskaitykime anotacijas. Pvz. augaliniai preparatai prašo laiko, ne per dieną jie efektą duoda.

Svarbu nuoseklumas. Visi medikamentai turi savo veikimo laiką. Tad vartokite tokiu dažniu, kaip nurodyta. Tegu jo kiekis organizme būna pastovus, o ne polką šoka vis didėdamas ir mažėdamas.

Kantrybės! Žinau, norime, kad vaikai kuo greičiau pasveiktų. Bet tai ne nuo mūsų, o nuo mažylių priklauso. Temperatūra nenukris per 5 min nuo vaistų davimo, antibiotikai geriausiu atveju po paros suveiks, na, o jei virusai užpuolė, tris paras teks su karščiavimu ginčytis. Ir jei vakar gydytojas vaistus paskyrė, šiandien vaikas dar nebus sveikas. Jei vakar gerklė raudona buvo, šiandien ji tokiu pat raudoniu bus nusidažiusi.

Tvarka. Visi medikamentai turi būti ne prie vaiko lovos, o aukštai sukelti. Gal ir nepatogu, bet kai jie atsidurs dideliais kiekiais mažylio pilvelyje, kažin kuri liga mums berūpės.

Mityba itin svarbi. Kol vyksta intensyvi kova su liga, nepanikuokite, kad mažasis nevalgo. Kai tik pradės sveikti – pats paprašys. Tik negailėkite ir saldainiais, čipsais ar ledais mažojo neguoskite. Ne jūs kalti, kad vaikas serga, tad saldumynais neatsiprašinėkite.

Šalin visus kitus darbus. Sergančiam mažyliui jūs esate reikalingi čia ir dabar. Jis nenustos norėti čiaukšti, žaisti ar būti šalia.

Ir svarbiausia – ramybė. Mažylis, matydamas ramią mylinčią mamą žino, kad viskas tikrai bus gerai…

Autorė Dr. Indrė Plėštytė – Būtienė

https://www.facebook.com/vaikugydytoja1

RAŠYTI KOMENTARĄ