kaniterapija

KANITERAPIJOS NAUDA VAIKAMS

Keturi iš penkių Lietuvos gyventojų teigiamai vertina kaniterapijos naudą vaikams. Apie kaniterapiją yra girdėjęs kas antras Lietuvos gyventojas, o beveik 80 procentų žmonių teigia manantys, kad globos namuose rengiami edukaciniai užsiėmimai su šunimis yra naudingi. Tokius duomenis atskleidė atlikta reprezentatyvi gyventojų nuomonės apklausa.

Kaniterapija Lietuvoje žengia dar tik pirmuosius žingsnius —  edukaciniai užsiėmimai su šunimis pradėti rengti tik prieš porą metų, šalyje kol kas yra vos keletas specialiai mokytų ir kaimyninėje Lenkijoje sertifikuotų šunų. Nepaisant to, 52 proc. apklausoje dalyvavusių Lietuvos gyventojų teigia, kad apie kaniterapiją yra jau girdėję. Pasak Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovės Jonaistės Jusionytės, tai puikiai atspindi esamą didelį visuomenės susidomėjimą kaniterapijos galimybėmis. „Apie edukacinius užsiėmimus su šunimis visuomenė pradėjo kalbėti visiškai neseniai, o terminas „kaniterapija” prieš kelerius metus apskritai dar nebuvo vartojamas. Tačiau pastaruoju metu pastebime, kad susidomėjimas užsiėmimais su šunimis labai stipriai išaugo, o labiausiai džiugina didelis norinčiųjų prisijungti prie šios iniciatyvos žmonių skaičius”, – pasakoja J. Jusionytė.

kaniApklausos duomenys taip pat atskleidė, kad 78 procentai gyventojų teigiamai vertina edukacinių užsiėmimų naudą vaikų globos namuose. J. Jusionytė aiškina, kad toks įvertinimas suteikia daug motyvacijos aktyviai plėtoti kaniterapijos idėją Lietuvoje. „Edukacinius užsiėmimus su šunimis Lietuvoje rengia žmonės, kurių varomoji jėga yra jų iniciatyvumas ir noras padėti tiems, kuriems pagalba yra būtina. Tokio pobūdžio veikloje visuomenės palaikymas šiems žmonėms yra išskirtinai svarbus. O tai, kad edukacinių užsiėmimų naudą suvokia absoliuti dauguma gyventojų, nuteikia nepaprastai pozityviai ir suteikia jėgų bei noro ir toliau aktyviai dirbti bei padėti vaikams”, —  teigia J. Jusionytė.

Pasak Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovės, augant kaniterapijos populiarumui ir visuomenei vis labiau suvokiant jos naudą, didėja ir edukacinių užsiėmimų su šunimis poreikis šalyje. „Anksčiau rengėme pavienius užsiėmimus su šunimis įvairiose ugdymo įstaigose, tačiau kaniterapijos poreikis išaugo, taigi mūsų veikla plečiasi. Didėjantis susidomėjimas kaniterapija reiškia, kad visur suspėti nebepajėgiame, todėl ateityje planuojame parengti žymiai daugiau šunų ir į savo veiklą įtraukti dar didesnį būrį iniciatyvių žmonių, norinčių padėti vaikams.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ