MUŠTI AR NEMUŠTI?

Daug tėvų neturi jėgų susivaldyti, kai mato, jog vaikas peržengė visas leistinas jam ribas. Neklusnumas užprogramuotas vaiko prigimtyje ir būtent jo dėka vaikai gali tyrinėti juos supantį pasaulį ir megzti santykius su suaugusiais. O tėvams nepaklusnumas – tai savotiškas valios išbandymas.

Mums, tėvams, reikia mokytis pastovėti už save, tada vaikas bus tikras, kad suaugusieji, pavojaus metu, jį apgins, o ne paliks likimo valiai. Tačiau kaip paaiškinti vaikui, kas leidžiama, o kas – ne, kaip išmokti kontroliuoti savo emocijas?

Svarbiausias dalykas – nustatykite leistinumo ribas ir patys jų laikykitės. Nustatykite konkrečias taisykles, apie kurias būtinai turi žinoti vaikas, tik tokiu atveju bausmė gali būti sąžininga ir teisinga. Ir, pagaliau, vaikas turi jausti, kad tėvai nenustojo jo mylėti, o viso labo smerkia dėl neteisingo poelgio.

Daugeliui tėvų dažnai iškyla klausimas: pliaukštelėti ar ne vaikui per užpakaliuką?

Yra kelios priežastys, dėl kurių to geriau nedaryti:

1. Sutikite, pats savaime smūgis yra vertas pasmerkimo.

2. Mušdami vaiką, jūs pripažįstate savo silpnumą, kadangi nesugebėjote susivaldyti, o vaikas neišvengiamai padaro išvadą, kad savo provokacijomis gali jumis manipuliuoti.

3. Neretai dėl tokio jūsų elgesio vaikas pradeda galvoti, kad fizinė jėga yra vienintelis metodas konfliktams spręsti.

4. Mušimas žemina, vaikas nustoja jaustis mylimas ir jo elgesys blogėja ir blogėja, kas veda į naujas bausmes – susidaro užburtas ratas, kuris provokuoja abi puses dar didesnei prievartai.

5. Galų gale mušimas yra paprasčiausiai neefektyvus. Vaikas nusileidžia jums ne dėl to, kad suvokė savo kaltę, o iš baimės. Iš tokios bausmės jis negaus jokios naudos, nieko nepasimokys, o konflikto priežastys taip ir lieka neišspręstos.

Bet jeigu jau vis dėlto taip įvyko ir jūs nesusilaikėte, tai palaukę, kol praeis krizė, pasistenkite paaiškinti vaikui, kad nenorėjote to daryti, tiesiog jo elgesys jus išprovokavo. Išgirdęs tokią frazę, vaikas greičiausiai supras ir tai taps judviejų dialogo pradžia.

Šaltinis http://seimairnamai.eu/

1 Komentaras

  • Agne

    Niekada nesugalvociau musti savo vaiko ir niekada nesuvoksiu kaip kiti tevai tai gali daryti…

    27 birželio, 2016 at 14:37

RAŠYTI KOMENTARĄ