KOKS NEIŠAUKLĖTAS VAIKAS!

Šitas visus tėvus bauginantis priekaištas skamba pakankamai dažnai. Neatkreipėte dėmesio, kas paprastai taria šią frazę? Tokie pat jauni tėvai, kaip jūs? Anaiptol! Jau jie tai tikrai supranta, ką reiškia auginti mažą vaiką.

Kaip taisyklė, tai daugiausiai senutės, kurios jei ir turėjo vaikų, tai taip seniai, kad niekas to neprisimena. Be to, jų vaikus greičiausiai užaugino ne tiek jos, kiek valstybė darželiuose ir mokyklose, kol tėvai energingai kūrė socializmą.

O dar tokias pastabas svaidyti mėgsta „pedagogai iš prigimties“ – tie žmonės, kurie patys gyvena, ir kitus moko gyventi pagal griežtas taisykles, kurios buvo sukurtos nežinia kada ir nežinia kieno. Bet jau tikrai jas sukūrė ne tie, kurie gerbė ir mylėjo vaikus.

Kaipgi atrodo tas liūdnai pagarsėjęs „išauklėtas vaikas“?

Tai vaikas, kuris:

– visada mandagiai sveikinasi, atsisveikina ir apskritai mandagus su suaugusiais, nesvarbu, patinka jam tie suaugusieji, ar ne.

– reaguoja į suaugusiųjų pastabas nuoširdžiai atgailaudamas ir jausdamas kaltės jausmą.

– nekalba, kol jo nepaklausia.

– visada padeda vyresniesiems.

– niekada nepyksta, neįsižeidžia ir nebijo.

– niūriai ir ramiai stovi eilėje daugiau kaip valandą laiko, taip pat, kaip aplinkiniai suaugusieji.

– neuždavinėja daug klausimų.

– nesidomi viskuo, kuo pakliuvo ir nelenda, kur nereikia.

– visada kruopščiai užsiriša kepuraitę, batų raištelius, turi švarią nosinę ir labai švarias rankas.

Vaizdelis… Gavome visiškai baigtą, beviltišką neurotiką. Žinoma, jeigu norite, kad jūsų vaikas užaugtų būtent su tokia diagnoze, tada verta padaryti viską, kad jis būtų „išauklėtas“.

Su „išauklėtais“ vaikais labai paprasta – jie tylūs, pasyvūs, baikštūs, lengvai valdomi. O kai užaugs – jie visada pasyviai pasisakys už idėją, komandą, kolektyvą, tėvus, reikalą – nesvarbu už ką, bet tik ne už save. Tai labai patogu. Visiems aplinkui, išskyrus patį žmogų.

Vaikas, kurio charakteris formuojasi pagal neurotišką scenarijų, yra nerimastingas, įsitempęs, įbaugintas, labai dažnai liūdnas, gali atsilikti vystydamasis ar ne iki galo išnaudoti savo potencialą, jis dažnai serga, sunkiai kontaktuoja su žmonėmis. Bet užtat „išauklėtas“.

Šaltinis: www.seimairnamai.eu

RAŠYTI KOMENTARĄ