VYRĄ PAGIRKITE, O NE JAM SKŲSKITĖS

Ką daryti, kai ir vaikas zyzia, ir galva neplauta, ir namai netvarkyti, ir vakarienę ruošti reikia, ir visai neaišku, ko griebtis? Tokiu atveju vakare grįžęs vyras randa namie chaosą ir blogai nusiteikusią žmoną. Ji tik skundžiasi, kad pavargo ir nieko nespėja. Dažnai vyras nė nesuvokia, kad reikia jo pagalbos, nes pats puola gelbėtis nuo moters emocijų. Reikėtų vyrui aiškiai pasakyti, kuo jis gali padėti, galbūt perduoti jam buvimą su vaiku.

Svarbus dalykas: neužverskite vyro skundais, kaip vaikas visą dieną zyzė ir jus vargino. Nepatarčiau, bendraujant su vyru, jo vaiko apkalbinėti – tėtis nori juo didžiuotis. Verčiau pagirkite, koks jis šaunuolis, kad jau išmoko apsiversti nuo nugarytės ant pilvuko, jau pats valgo ar žengė pirmą žingsnį. Vyras su tokiu gudriu vaiku bus daug mieliau nei su tuo, kuris jums gadina gyvenimą savo verksmais…

Palikdama vaiką vyro priežiūrai nesakykite tiesiog „Pabūk su vaiku.“ Dažnam vyrui visai neaišku, ką tai reiškia. Verčiau konkrečiai pasakykite: „Dabar tu pakeisk vaikui sauskelnes, o po to duok jam buteliuką“, „Dabar jūs kartu padėliokite dėlionę“ ar pan.

Jokiu būdu nereikia nušalinti vyro nuo vaiko auginimo, tarsi jis nemokėtų nei sauskelnių pakeisti, nei daržovių sutrinti. Tuomet ir vyras praranda domėjimąsi vaiko auginimu. O jei moteris jam vaiką patikės ir po to pasakys, kad jo pagalba buvo labai reikšminga, vaikas su juo mažiau verkšlena ar geriau užmiega, vyras jausis reikalingu.

O jeigu moteris nusiteikusi vakare išeiti palepinti – į baseiną, parduotuves ar su draugėmis susitikti, o vyras raukosi ir sako, kad ji ten jau ėjo praėjusią savaitę? Manau, jei pailsėjusi moteris namo grįš linksmai nusiteikusi ir jai neskaudės galvos, jis mielai ją išleis. O jei ji grįš ir pasakos, kaip viskas brangu ar šiaip negerai, o gal dar pridurs, kad jis vaiką netinkamai aprengė ar per anksti pavalgydino, tai, žinoma, kitą sykį jis neturės noro likti su vaiku. Be to, galima tiesiai šviesiai vyro paklausti: „Galima, aš dabar eisiu susitikti su drauge, užtat namo grįšiu laiminga ir geros nuotaikos?“ Vargu, ar jis nesutiks.

Autorė Natalja Balinskaja
Iš interviu žurnalui “Mažylis”

RAŠYTI KOMENTARĄ