Nėštumas. Kada eiti pas gydytoją?

Jūsų namus aplankė didžiulė laimė ir tuo pačiu nerimas, nėštumo testas parodė teigiamą rezultatą. Tad greičiausiai puolate galvoti ne tik apie įvykusį stebuklą, bet ir medicininę priežiūrą nėštumo metu. Todėl padėsime jums sužinoti apie visus vizitus pas gydytojus ir jų tikslą nėštumo metu.

Kodėl reikia lankytis pas gydytoją?

Nėščiosios sveikatos priežiūra yra būtina, reikia rūpintis ne tik būsimos mamytės sveikata, bet ir augančio vaisiaus. Privaloma laiku diagnozuoti galimus sutrikimus, gydyti ir apsaugoti būsimą mamytę ir vaikutį nuo ligų ir galimų komplikacijų. Per nėštumą moterį prižiūri šeimos gydytojas arba gydytojas akušeris ginekologas.

Apsilankymų pas gydytoją ir tyrimų laikas gali skirtis, priklausomai nuo ligoninės, gydytojo ar jūsų asmeninių aplinkybių. Tinkamas datas ir tikslius vizitus susitarsite kartu su gydytoju.

Pirmasis vizitas

Pas medikus rekomenduojama apsilankyti iki 12-os nėštumo savaitės. Šio apsilankymo metu įvertinama bendroji moters sveikata, atliekama ginekologinė apžiūra, matuojamas kraujospūdis, nustatomas kūno masės indeksas (KMI). Taip pat atliekami pirmieji privalomieji tyrimai: nustatoma nėščiosios kraujo grupė, rezus (Rh) veiksnys, taip pat paimamas kraujas bendram kraujo tyrimui, vykdoma sifilio ir ŽIV patikra ir šlapimo tyrimas. Gydytojai taip pat rekomenduoja ištirti ir šlapimo pasėlį, kuris nustato besimptomę šlapimo takų infekciją ir laiku ją galima išgydyti. Pirmojo vizito metu su gydytoju aptarsite gyvenimo ir darbo sąlygas nėštumo metu, pakalbėsite apie žalingus įpročius. Rūkymas, alkoholis ir narkotikų vartojimas nėštumo laikotarpiu nulemia vaisiaus raidos sutrikimus, nulemia priešlaikinį gimdymą, gali neigiamai paveikti motinos ir vaisiaus psichiką.

Antrasis vizitas (po 10-14d.)

Antrojo vizito metu aptariami tyrimų rezultatai, duodama nėščiosios priežiūros kortelė, kuri toliau bus pildoma per kiekvieną papildomą apsilankymą pas gydytoją.

12-13 nėštumo savaitė

Gali būti atliekama echoskopija ir kaklo raukšlės storio įvertinimas.

13-28 nėštumo savaitė

Šiuo laikotarpiu rekomenduojami du vizitai pas prižiūrintį gydytoją. Šių vizitų metu įvertinama bendroji nėščiosios sveikata ir būklė, matuojamas spaudimas, gimdos dugno aukštis, atliekamas šlapimo tyrimas. Vaisiaus širdies tonai klausomi nuo 20- os nėštumo savaitės.

18-20 nėštumo savaitė

Atliekamas ultragarsinis nėštumo patikrinimas, jo metu įvertinama vaisiaus raida. Atliekant ultragarsinį tyrimą, patikslinamas nėštumo laikas, nustatoma dauguma vaisiaus raidos anomalijų. Nėščiosios, kurios kraujas Rh yra neigiamas, 27-28 savaitę tiriami Rh antikūnai, jei antikūnų nerandama, moteriai suleidžiama anti-D-imunoglobulino Rh netapatumo profilaktikai.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ