LAIŠKAI IŠ IZRAELIO. Penktoji diena

2016-01-13

Statistika. Matytų kareivių – 17! 🙂 dvi mačiau vaikštant po turgų, o likę 15 – pietavo susėdę ant žolytės pajūryje 🙂 kratų – 0.

Šiandien pagaliau suspėjom į ekskursiją, kurioje dalyvavo apie 20 žmonių. Daug iš Amerikos, Britanijos ir Prancūzijos. Visi buvo paslaugūs ir padėjo man su vežimuku 🙂 Turas labai patiko, daug ko naudingo sužinojom. Pvz. ar žinote, kad Tel Avivui tik 100 metų? Prieš tai čia buvo tiesiog dykynė.

Vienas juokingiausių faktų tai pasvirusios sienelės. Jas senovėje žmonės statydavo, kad girti vyrai eidami namo nusprendę nusišlapinti bent jau siusiodami apsitaškytų save ir patirtų gėdos 🙂 arba jei yra per girti – tiesiog nuvirstų ant jos. Taip jie keršydavo už smarvę po savo langais 🙂

Dar įdomių faktų:
  • šiaip jau žydams yra labai sudėtinga išsiskirti, tačiau tai nesudėtinga padaryti, jeigu esi ištekėjusi už odininko. Visiems suprantama, kad negali ilgai apsikęsti tokį smirdantį darbą dirbančio žmogaus 🙂
  • dabartiniai prabangūs santuokų rūmai anksčiau buvo viešnamis;
  • senovėje žmonės norėdavę patekti į Jeruzalę, turėjo atplaukti į Jaffa uostą. Dėl šios simbolinės priežasties oro uostas, nutolęs vienodu atstumu nuo Tel Avivo ir Jeruzalės yra pavadintas būtent Tel Avivo vardu. Simboliška, nes šiais laikais, žmonės atvyksta ne laivais, o lėktuvais ir greičiausiai visi savo viešnagės metu būtinai aplanko Jeruzalę.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ