sprotugolok

KŪDIKIŲ MANKŠTA

Suaugusiems rekomenduojama mankštintis, rinktis aktyvų laisvalaikį, bent porą kartų per savaitę sportuoti. O kaip su pačiais mažiausiais? Ar būtina kūdikių mankšta? Kokios mankštos siūlomos ir kokia jų nauda?

Masažas

Tai viena seniausių ir plačiausiai paplitusių kūdikių lavinimo ir gydymo rūšių. Masažas gali būti taikomas visiems vaikams, judesius parenkant pagal specialius poreikius. Masažai suaktyvina vaiko kraujotaką, virškinimą, gerina psichomotorinį vystymąsi, padeda šalinti kai kuriuos įgimtus defektus (pvz., pilnapadystę, šleivumą, kreivakaklystę) bei reguliuoti padidėjusį/sumažėjusį raumenų tonusą. Masažas gali būti derinamas su reflektorinės gimnastikos elementais. Yra kelios masažo rūšys skirstomos pagal judesių schemas ir ideologinius skirtumus. Tai: masažas pagrįstas kūdikio psichomotorinio vystymosi pakopomis, klasikinis, taškinis, gydomasis, segmentinis, higieninis, švediškas, indiškas, ir kt. masažai.

Kartais manoma, kad masažą kūdikiui turi atlikti specialistas. Esą jis geriausiai žino kaip reikia masažuoti. Tačiau išskirtiniais atvejais, kai kūdikėlis turi rimtų sveikatos problemų, reikalinga kvalifikuoto masažisto pagalba. O sveiką vaikutį gali masažuoti kiekviena mama.

Prieš pradedant vaiką masažuoti:

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ