KAIP MAUDYTI MAŽYLĮ?

Daugelis jaunų mamų ir tėvelių bijo maudyti mažylį, manydami, kad jis gali į plaučius įtraukti vandens. Tačiau nereikėtų taip galvoti. Juk maudymasis daugumai naujagimių yra malonumas, nes tai jam sukelia asociacijas su mamos įsčių terpe, kurioje praleido devynis mėnesius prieš gimdamas. Vaikučio maudymas turėtų suteikti malonumo tiek mažyliui, tiek ir tėveliams, tik reikia trupučio žinių, kad tai taptų malonia kasdienine procedūra. Taigi, nuo ko pradėti? Konsultavomės su Antakalnio gimdymo namų pediatre Laima Bulikaite.

Tinkamiausias laikas

Pirmiausia tėveliai turėtų žinoti, kad mažylį iki trijų mėnesių reikia maudyti kas dieną arba kas porą dienų. Geriausias maudymo laikas yra tarp maitinimų. Gydytojai dažniausiai pataria tai daryti vakare, prieš paskutinįjį. Pasak pediatrės Laimos Bulikaitės, maudymas vakarais užtikrina geresnį naujagimio nakties miegą. Taigi, jei mažylis ir nelabai ramiai miega, maudynės jam tikrai padės greičiau atsipalaiduoti ir nusiraminti po visos dienos įvykių.

Kaip paruošti vandenį maudynėms?

Naujagimį specialistai pataria maudyti virintame, kurio temperatūra būtų 36-37 laipsniai. Vandens kiekis vonelėje priklauso nuo mažylio dydžio. Pediatrė teigia, kad geriausia būtų, jog vandenukas nesiektų vaikelio ausyčių, nekiltų pavojaus susirgti ausų uždegimu.

Ką reikia turėti prieš maudant mažylį

Prieš pradedant maudynes svarbiausia turėti visas reikiamas priemones. Vaiko odelė yra labai jautri, švelni ir lengvai pažeidžiama. Taigi nereiktų pamiršti, kad visas reikiamas priemones svarbu parinkti pagal mažylio odelės tipą, kad išlaikytų reikiamą pH.
MLS-G-babys-first-bath-343x343Taigi, ko reikia maudymuisi:

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ