NAUJAGIMIO DRABUŽĖLIAI

Prieš kūdikiui gimstant ruošiamės ne tik pačiam gimimui, bet ir ruošiame kūdikio kraitelį. Neužtenka vien tik įrengti kūdikio kambarį ir nupirkti vežimėlį, reikia ir išrinkti tinkamus ir patogius kūdikiui drabužėlius. Nors tik ką gimusiam mažyliui nereikia daug drabužėlių, bet jei viską suruošite iš anksto, sutaupysite ir laiko ir energijos, galėsite daugiau pasidžiaugti vaiko gimimu. Tai ką gi rinktis ir rengti..?

Patogumas ir natūralumas

Naujagimio rūbeliams keliami, ko gero, du svarbiausi kriterijai: pirmiausia – patogumas ir natūralumas, o tik po to galime kalbėti apie madą ir stilių. Žinoma, gimus dukrytei, kiekviena mama svajoja ją puošti pūstomis suknelėmis, kurias reikia rengti  per galvą, tačiau ar tai patogu?  Geriausia, jei naujagimio drabužėlių kraitelyje nebus nei vieno rūbelio, kuris  rengiamas būtent per galvą, labai siauro ir aptempto, storo audinio ir storomis siūlėmis. Rinkitės tik natūralius (medvilninius arba minkštos merino vilnos) drabužėlius, kurie bus malonūs kūdikiui prie kūnelio, oda gerai kvėpuos. Tokie drabužėliai nealergizuoja, nedirgina odelės gerai praleidžia deguonį, puikiai sugeria drėgmę.

Drabužėlių dydžiai

Kūdikių drabužėliai skirstomi pagal amžių – naujagimiams, 3, 6 ir t.t. mėnesių kūdikiams arba pagal ūgį, pradedant nuo 50cm, 56cm, 62cm ir t.t. Stambiam vaikui gali netikti  naujagimiams skirti drabužėliai, todėl jei numatomas kūdikio svoris yra 4kg ar daugiau, rinkitės 3mėn. amžiaus  vaikui skirtus drabužius. Labai smulkiems ir neišnešiotiems kūdikiams yra specialūs dydžiai.

Drabužėliai

Smėlinukai (vadinamieji “bodžiukai”) – tai pats svarbiausias naujagimio ir kūdikio drabužėlis, kurio prireiks tikrai ne vieno. Naujagimiui rinkitės susiaučiamus bodžiukus, kurie užsegami knopkutėmis per šoną ir nereikia rengti per galvą. 994896c2-393e-44bc-b267-be83df658139Vėliau, kai galvytė sutvirtės, galite rinktis ir per galvą rengiamus bodžiukus, bet pradžioje jie nėra itin patogūs. Taip pat pirkite kiek laisvesnius, kol kūdikio bambytė suspausta spaustuku, jei glaustinukė siaura, spaus spaustuką prie kūnelio, vaikučiui bus nemalonu.

Kelnytės – geriausiai paprastos, medvilninės, “treningiuko” tipo kelnytės, kurios nespaus liemens, bus lengvai numaunamos, nespaus ir bus patogios mažyliui. Jei kelnytės per mažos, spaus vaikučiui, jei bus per didelės – smuks. Taip pat jos turi būti patogiai atsegamos, kad galima būtų greitai atsegti ir patikrinti sauskelnes.

Šliaužtinukai – tai vienas patogiausių naujagimio drabužėlių. Šliaužtinukai visada užsegami per visą ilgį knopkutėmis ar užtrauktuku, niekada nespaus mažyliui pilvuko, galima greitai ir patogiai aprengti ir nurengti. Tik nepamirškite, šaltesniu oru po šliaužtinuku dar aprenkite bodžiuką ir rinkitės šiltesnį šliaužtinuką, nei vienas kūdikis nemėgsta būti daug prirengtas, nes tai varžo jų judesių laisvę, tad atitinkamai pagal metų laikotarpį rinkitės ir drabužėlius, žiemą – storesnius, šiltesnius, vasarą – plonesnius, lengvesnius.

Kepurytės – kiekvieno naujagimio kūdikio galvytės forma ir dydis skiriasi, todėl gali tikti skirtingo modelio kepurės. Kepurytės kaip ir kiti rūbeliai turi savo dydžius, kurie taip pat priklauso nuo kūdikio amžiaus ir galvytės apimties. Naujagimiams nenupirkite per didelės kepurytės, pirkite skirtą 36-38cm arba 0-1 mėn. dydžio. Svarbiausia, žiūrėkite, jog jos būtų prigludusios, bet nespaustų. Dažnai mamos renkasi užrišamas kepurytes, todėl stenkitės užrišti nei per stipriai, nei per silpnai. Jeigu kambaryje, kuriame yra naujagimis, temperatūra siekia 21-25 laipsnius, kepurytės tikrai nereikia. Įprotis naujagimį laikyti su kepuryte išlikęs iš tų laikų, kai žmonės gyveno prastai šildomose patalpose.

35a43d24-0a64-42c2-9049-3bbb25fd8531Kojinaitės – naujagimiui dedame tik natūralios vilnos kojines, nesvarbu žiema ar vasara. Vilnonės kojinės ne tik šildo, bet ir dirgina kojų padukus, suaktyvėja kraujotaka. Nepamirškite, kad kojines patartina mauti ant nuogų pėdučių, o ant viršaus galite užmauti įprastas kojines ar tiesiog rengti viršutinį drabužėlį.

Lauko kombinezonai ir vokeliai vežimėliui – tai bus reikalinga šaltuoju metų laiku ar šaltu oru. Naujagimiui bus patogesnis vientisas kombinezonas, tik vyresniems kūdikiams ir vaikams rekomenduojama atskirų dalių – pašiltinta striukytė ir kelnytės. Taip pat labai patogu natūralios vilnos vokeliai į vežimą, būsit užtikrintos ir ramios, jog mažylis tikrai nesušals, nors ir spaudžia šaltukas.

Nepamirškite, nupirktus naujus vaiko drabužėlius prieš rengiant būtina išskalbti, naudokite tik kūdikiams skirtas skalbimo priemones. 

RAŠYTI KOMENTARĄ