DRABUŽĖLIAI KŪDIKIAMS. PATARIMAI RENKANTIS PIRMUOSIUS RŪBELIUS

Ieškote pirmųjų savo kūdikio drabužėlių? Galvojate, kokius rūbelius geriausiai rinktis? Į ką atkreipti dėmesį? Kokie jie turėtų būti, jog būtų patogūs mažyliui? Tokie ir panašūs klausimai gali iškilti parduotuvėje naujagimių skyriuje, kur drabužėlių pasirinkimas yra didžiulis. O ką jau kalbėti apie internetines parduotuves, kuriose nuo gausios galima pasiklysti – nuotraukos gražios ir visų drabužėlių tiesiog  norisi.

Iš tikrųjų rinkoje yra tiek daug kūdikių drabužių stilių, prekių ženklų ir audinių, jog gali būti be galo sunku išsirinkti tinkamiausius, ypač laukiantis pirmojo vaikučio.

Norėdami palengvinti šį darbą ir kad drabužėlių pirkimas Jūsų mažyliui būtų malonesnis, pasidalinsime svarbiausiais momentais, į kuriuos reikia atsižvelgti, perkant drabužius kūdikiams.

Patogumas svarbiausias

baby-woolen-setŽinokite, jog Jūsų kūdikiui nerūpės, kaip rengsite pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais. Jis beveik neprisimins savo ankstyvos vaikystės aprangos. Gal išskyrus tuos drabužius iš nuotraukų, dėvėtus šeimos fotosesijose. Tokiais išskirtiniais atvejais, galite kelioms minutėms išrinkti nuotraukoms tinkamus stilingus drabužėlius, tačiau kiekvienai dienai rinkitės rūbelius, kurie yra patogūs!

Rinkitės drabužėlius, kurie yra patogūs mažyliui, funkcionalūs, net jei jie nėra patys madingiausi. Naujagimiai didžiąją dienos dalį praleidžia miegodami, todėl norėdami išsaugoti jų ramų  miegą, būtinai išsirinkite rūbelius, kurie bus patogūs, lengvi, jaukūs ir malonūs mažyliui.

Patogūs lengvai aprengiami naujagimių rūbeliai

Kūdikius paprastai reikia perrengti kelis kartus per dieną. Todėl vienas iš patogumo kriterijų yra tai, kad drabužėlius būtų lengva aprengti ir nurengti. Mamų patikrinti ir išbandyti rūbeliai, kurie lengvai aprengiami/nerengiami, yra su šiais elementais:

  • Sujuosiami, susegami per šonelį. Tokių drabužėlių nereikia vilkti per galvą. Kaip žinia, naujagimis dar nenulaiko galvytės, todėl rengti jį per viršų, maunant per galvytę yra nepatogu ir reikalauja papildomų pastangų. Sujuosiami, susegami  per šonelį drabužėliai yra vadinami kimono stiliaus.
  • Pirkdami drabužėlius, įsitikinkite, jog visos drabužėlių angos yra gana plačios ir tamprios: rankovių, kaklo, kelnių. Plačios šių drabužių detalių angos ne tik palengvins aprengimą/nurengimą, bet ir vaikutis jausis patogiau. Nevaržys jo drabužėlių siauros detalės.
  • Atkreipkite dėmesį, ar drabužėlyje lengva prieiti prie sauskelnių. Per parą vaikučiui sauskelnes reikės pakeisti apie dešimt kartų. Todėl drabužėlis turi būti patogus nuimti, atsisegti, jog tai galėtumėte padaryti net mažyliui miegant. Patogiausi drabužėliai, kurie apačioje turi atsegimo/užsegimo funkciją. Šiuo atveju miegui labai patogus rūbelis yra miegmaišiukas, kurio apačioje atsisega drabužėlio apačia ir lengvai galima prieiti prie sauskelių.
  • Užtrauktukai naujagimio drabužėliuose tikrai palengvins tėveliams vaikučio aprengimą/nurengimą, tačiau įdėmiai įvertinkite, ar jis bus patogus mažyliui. Tai rūbelio detalė, kuri gana kieta, gali spausti kūdikiui kūnelį, braižyti kakliuką. Patartume drabužius su užtrauktukais rinktis tik viršutinius, lauko drabužius – vokelius, kombinezonus. Jie bus toli nuo kūno, o ir jums pagelbės greičiau aprengti vaikutį į lauką.

IMG_0611Kitos naujagimio drabužėlių detalės

Kaspinėliai, blizgučiai, karoliukai ar bet koks kitas papuošalas ant kūdikio drabužėlio gali atrodyti mielai, bet jie yra nesaugūs. Jie bet kada gali atsilaisvinti nuo drabužėlio ir sukelti mažyliui neigiamų pasekmių.

Geriau rinkitės drabužėlius su spaudėmis, nei sagutes ar raištukus. Prisiūtos sagutės gali iš audinio ištrūkti. Virvelės gali užveržti kūdikio galūnes. Todėl visada rekomenduojama naujagimiui rinktis kuo paprastesnius, be jokių pagražinimų, detalių rūbelius.

Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, kūdikiai daug guli. Pirmosiomis savaitėmis reikia neprispausti dar neužgijusios naujagimio bambutės. Todėl rinkitės kelnytes be elastinės gumos arba su labai lengvai besitempiančia gumyte ties juosmenuku. Tokiu atveju mažyliui nebus nuspaustas juosmenukas, o ir bambutė nebus suveržta.

Taip pat nesirinkite rūbelių, kurių spaudės ar kitoks susegimas yra nugaroje. Naujagimiai didžiąją laiko dalį praleidžia ant nugaros, o drabužiai su susegimu nugaroje bus nepatogūs. Tokius rūbelius taip pat labai nepatogu aprengti!

Vienos dalies drabužėliai yra patogiausi mažyliui. Čia nėra gumyčių, juostelių. Dėl šios priežasties šliaužtinukai yra vienas populiariausių drabužėlių tarp naujagimių.

Kūdikių drabužių dydžiai

Ką tik gimę mažyliai labai greitai auga. Dėl šios priežasties nepirkite daug naujagimio dydžio (56 dydis) drabužėlių. Turėkite keletą tokio dydžio rūbelių, tačiau kitus rinkitės jau didesnius, tinkamus nuo 3 iki 6 mėnesių (62/68 dydis). Jeigu bus didesni, visada galėsite užlenkti rankovytes.

Jeigu jūs ar jūsų šeimoje aukšti žmonės, tikėtina, jog vaikutis bus ilgesnis. Tokiais atvejais rekomenduojama rinktis kelnytes, šliaužtinukus be pėdučių. Mažylis ne taip greitai išaugs drabužėlius.

Perkant rūbelius, visada atsižvelkite į ateinantį sezoną. Jei perkate drabužius, kuriuos planuojate rengti savo mažylį kelis mėnesius, įsitikinkite, kad jie tinka ir vėlesniems metų laikams, kai orai tampa šaltesni / šiltesni. Šiuo atveju jums tinkami bus merino vilnos rūbeliai, kurie praktiškai tinkami dėvėti visus metus.

IMG_0678

Natūralių audinių

Kūdikių, ypač naujagimių, oda yra labai jautri. Todėl rekomenduojama rinktis natūralių pluoštų rūbelius: 100% merino vilnos, ekologiškos medvilnės, šilko, bambuko pluošto ir kitų gamtai bei žmogui draugiškų audinių.

Kūdikių drabužiai, pagaminti iš tokių medžiagų kaip nailonas ir poliesteris, gali sukelti odos jautrumą ir diskomfortą, nes nesugeba sugerti drėgmės ir reguliuoti kūdikių kūno temperatūros, todėl jų reikėtų vengti, net jeigu jų yra ir maža dalis audinio sudėtyje. Rinkitės 100% natūralaus, be sintetinių priemaišų audinio kūdikio rūbelius.

Natūralūs audiniai kvėpuoja, sugeria drėgmę, o tokie drabužėliai kaip iš merino vilnos, palaiko tinkamą kūdikio temperatūrą, suprakaitavus, drabužėlis išlieka sausas. Kūdikio odelei tokių audinių rūbeliai nesukelia niežulio, alergijos bei paraudimų.

IMG_0614Kūdikio kūno temperatūra

Ką tik gimę mažyliai dar patys nemoka reaguliuoti kūno temperatūros. Jie linkę lengvai jausti šaltį. Todėl rinkitės drabužėlius, ypač šaltaisiais metų sezonais arba vėsiomis vasaros dienomis rūbelius, kurie palaiko tinkamą kūdikio kūno temperatūrą.

Pavyzdžiui, merinosų vilnos arba merino vilnos su šilku drabužėliai palaiko idealiausią kūno temperatūrą. Neleidžia atvėsti, kai aplinkos temperatūra yra vėsi, taip pat neleidžia perkaisti, kai aplinkos temperatūra staiga sušyla.

Tinkama kūno temperatūra yra aktuali, siekiant išvengti Staigios kūdikių mirties sindromo. Vienas iš šio sindromo veiksnių yra kūno perkaitimas miego metu. Natūralaus pluošto merino vilnos arba merino vilnos su šilku drabužėliai neleidžia kūnui perkaisti arba sušalti kūdikio miego metu.

Natūralių, kuo mažiau dažytų spalvų drabužėliai

Rekomenduojama rinktis natūralių, nedažytų arba švelnių spalvų naujagimio drabužėlius.

Visų pirma, taip užtikrinsite kūdikio odelei natūralumą. Juk kiekvienas dažas (net ir sertifikuotas) paveikia audinį.

Antra priežastis rinktis švelnių, neutralių spalvų drabužėlius yra ta, jog taip drabužėlių nepriskirsite mergaitei ar berniukui. Drabužėlius galėsite panaudoti ne tik vienam jūsų vaikučiui. Taip pat galėsite pasiruošti mažylio atėjimui, net nežinodami jo lyties arba tiesiog nereikės staiga keisti rūbelių, gydytojui suklydus.

Kaina

Nepulkite rinktis pačių brangiausių, bet taip pat ir pačių pigiausių drabužėlių.

Pigūs drabužėliai signalizuoja, jog naudojami audiniai nėra itin kokybiški. Patys paskaičiuokite, jeigu 3 vnt. bodžiukų pakuotė kainuoja 10 Eur. Vieno tokio drabužėlio kaina gaunasi šiek tiek daugiau nei 3 Eur. Užauginti, pagaminti natūralų, ekologišką, kokybišką audinį, iš jo pasiūti drabužėlį, sudėti spaudes, supakuoti, išvežti į parduotuvės lentynas – yra labai daug darbo. Išvada – sutaupyta audinio arba darbuotojų sąskaita, o gal net abiejų.

Nepirkite naujagimiui drabužėlių urmu. Kaip jau minėjome, kūdikiai auga labai greitai. Todėl geriau pirkti po kelis drabužėlius vis paaugus mažyliui. Nusipirkus didesnį kiekį vieno dydžio, tų pačių rūbelių, jūs galite jų net nespėti visų panaudoti.

Tikimės šie patarimai padės išsirinkti tinkamiausius drabužėlius naujagimiui. Jai džiaugsitės ne tik jūs, bet ir bus patogūs Jūsų mažyliui.

Patogūs, natūralūs merino vilnos drabužiai kūdikiams:

GREEN ROSE

https://green-rose.lt/drabuzeliai-naujagimiams

RAŠYTI KOMENTARĄ