LIETUVIŠKĄ ŽIEMĄ IŠKEITĖME Į SAULĖTĄ ISPANIJĄ

Mūsų herojė 7 mėn. keliautoja Ievutė, kuri kartu su tėveliais nutarė šiltus žiemiškus kombinezonus iškeisti į trumpas rankoves bei, kaip ir dera tikrai damutei – skrybėlę ir pabėgti į Tenerifę. Kaip sekėsi Ievutei mėgautis ispaniška saule ir jūra, kalbame su mama Giedre.

Vaiko amžius kelionės metu: 7 mėn.

Kelionės kryptis: Tenerifė, Ispanija

Kelionės tikslas: poilsis

Transportas: automobilis, lėktuvas

Kelionės trukmė: 3 savaitės

nuotraukos1

Kas lėmė, kad pirmosioms atostogoms pasirinkote būtent Ispanijos salą Tenerifę? Kaip iki jos nuvykote?

Tenerifėje esame buvę jau kelis kartus ir kaskart gera čia vėl sugrįžti! Pirmąjai Ievos kelionei šią kryptį greičiausiai pasirinkome dėl to, kad sala mums žinoma bei todėl, kad žiemą ten galima mėgautis saule ir jūra. Į Tenerifę skridome lėktuvu iš Varšuvos, iki kurios vykome automobiliu (jį palikome saugojimo aikštelėje). Kadangi skrydis buvo kitą dieną, pasirinkome netoli oro uosto esantį viešbutį bei jame apsistojome. Prieš vykstant į kelionę labai bijojome, kaip Ievutei seksis atlaikyti skrydį, tačiau dabar rinktumėmės kelionę automobiliu pakeisti į skrydį lėktuvu, kadangi skristi Ievai patiko labiau nei ilga kelionė automobiliu.

Kelionės metu Ieva jau turbūt buvo tikra gurmanė. Kaip sekėsi gaminti mažylei maistą? Gal teko ragauti ir ką nors egzotiško?

Su maistu problemų nebuvo, nes Ievą kietuoju maistu maitinau dar tik kartą per dieną (o ir tas kartas būdavo daugiau pasižaidimas nei valgymas, nes ji labai sunkiai pradėjo valgyti), todėl visada dienotvarkę planuodavome taip, kad per jos pietus grįžtume namo. Daržoves pirkome vietiniuose turgeliuose. Egzotiškiausia, ką ji ragavo – bananas.

Ar dažnai tekdavo keliauti dar iki Ievutės gimimo? Kuo skiriasi kelionės tuomet ir dabar?

Kelionės yra mūsų šeimos aistra, todėl aplankėme tikrai nemažai šalių. Kelionės tikrai skiriasi, nes iki Ievos keliaudami stengdavomės kuo daugiau pamatyti, viską aplankyti, todėl skubėdavome, lėkdavome, bėgdavome, dažnai vienos kelionės metu pakeisdavome net kelis viešbučius (nes juk taip įdomiau), o dabar viskas labai ramiai. Žinoma, gal tam daug įtakos turėjo ir tai, kad Tenerifėje visas lankytinas vietas jau buvome aplankę ankstesniais kartais, tai širdies neskaudėjo, kad kažką praleidome. Bet kuriuo atveju, kelionė su Ieva mums labai patiko, nes nuolatos ką nors veikdavome, o namuose per dieną praleisdavome turbūt ne daugiau nei kokias 2-3 val. Stengdavomės išnaudoti visus Ievutės pietų miegelius – vykdavome į ilgesnę kelionę automobiliu, ramiai pietaudavome kavinėje arba tiesiog eidavome pasivaikščioti. Tiesa, Ieva dažnai “nulūždavo” net ir pliaže, matyt, per daug gryno oro prisikvėpuodavo. Be to, galiu teigti, jog vaikas priverčia žymiai daugiau judėti atostogų metu, nes norint išlaikyti jo dėmesį reikia besikeičiančios aplinkos, todėl gulėjimas prie jūros ar knygos skaitymas yra iškeičiamas į nesibaigiančius pasivaikščiojimus. Nors negaliu sakyti, kad ir tų pagulėjimų prie jūros nebuvo – buvo, tik jie būdavo trumpesni.

Kaip sekėsi mažylei aklimatizuotis dėl laiko, oro ir gyvenamosios vietos skirtumų?

Dėl to problemų visiškai nebuvo! Gyvenome Lietuvos laiku, nes Ieva yra iš „pelėdų“, tai net 2 val. skirtumas (Tenerifėje yra 2 val. mažiau nei Lietuvoje) problemų nesudarė. Temperatūrų skirtumai  buvo tik į naudą, nes iš –15 ir žieminių kombinezonų šokti į +25 buvo didis malonumas. Neramių naktų taip pat nebuvo, miegodavo Ieva labai gerai. Manau, kad tam įtakos turėjo ir tai, kad visą laiką būdavome gryname ore (net ir namie laiką leisdavome balkone). Pietų miegeliai buvo trumpesni, bet dėl to, matyt, buvome kalti mes patys, nes dažniausiai juos miegodavo vežime arba mašinoje, todėl kartais miegelius trikdydavo įvairūs garsai. Tačiau nubusdavo visados geros nuotaikos, ne irzli, todėl tempų nemažinome. Per šias atostogas be jokio diskomforto ir nuotaikų kaitų išauginom 3 naujus dantis. Beje, kalbant apie vietinius, čionykščiai žmonės Ievai taip pat labai patiko, nes visi jai mojuodavo, šnekindavo. Todėl tik išgirdus “Hola”, iškart keldavo ranką mojuoti.

Kaip Ievai sekėsi pirmoji pažintis su smėliu ir jūra? Ar sunku buvo sulaikyti mažylę, kad neparagautų smėlio? Ar maudėte jūroje? 

Taip, tai buvo pirma Ievos pažintis su smėliu ir jūra. Žinoma, mėgino ragauti smėlį, bet mus gelbėjo tai, kad ji dar neropojo, todėl pasodindavome ją toliau nuo pagundų ir būdavome ramūs. Bandėme supažindinti ir su jūra, bet Ieva nėra vandens mėgėja, todėl per daug ja nesusižavėjo.

nuotraukosGal patyrėte kokių nors linksmų ar įdomių nuotykių?

Nuotykių nepatyrėme, tik dar kartą įsitikinome, koks mažas pasaulis: ryte prieš skrydį į Tenerifę pusryčiaudami viešbučio restorane susitikome vyro pusbrolį su šeimyna, kurie taip pat skrido į Tenerifę. Nei mes, nei jie nežinojome, kad planuojame kelionę ta pačia kryptimi, todėl buvo visai nemenkas sutapimas. O jie taip pat turi dukrytę Ievos amžiaus, tai ir atostogų metu ne kartą susitikome – gavom smagią neplanuotą kompaniją.

Kokias lankytinas vietas patartumei aplankyti į Tenerifę ketinančioms keliauti šeimoms? 

Daug kas priklauso nuo to, ar vaikas mėgsta važiuoti automobiliu. Nes norint pamatyti daugelį salos lankytinų vietų, iki jų reikia važiuoti. Kadangi Ieva labai nemėgsta kelionių automobiliu, todėl rinkdavomės tik trumpesnes keliones ir jas derindavome prie miego.

  • Saloje yra daug zoologijos parkų: didžiausias ir garsiausias – “Loro” parkas, kiek mažesnis, bet su įspūdingais paukščių pasirodymais – “Jungle” parkas, taip pat vaikams labai didelį įspūdį palieka “Monkey” parkas, kuriame galima paliesti pačias beždžiones.
  • Būtina aplankyti Teidės ugnikalnį – bet vėlgi, tai ilga kelionė automobiliu į kalnus. Jei vaikas sunkiai išsėdi važiuojant, kelionė gali būti per sunki.
  • Mūsų šeimos mylimiausia salos vieta – Mascos kaimelis. Jį būtinai aplankom kaskart viešėdami Tenerifėje. Iki jo keliauti reikia labai stačiais ir vingiuotais serpantinais, bet Ieva juos puikiai atlaikė. Pati Masca taip pat kalnuota ir nelygaus paviršiaus, todėl su vežimu joje niekaip nepasivaikščiosit, būtina nešynė (na arba teks nešti vaiką ant rankų).
  • Mėgstantiems vandens pramogas, rekomenduoju aplankyti “Siamo” vandens parką. Tai vandens atrakcionų parkas po atviru dangumi.
  • Be parkų ar kitų lankytinų vietų taip pat labai smagu su mažiausiais tiesiog aplankyti Tenerifės miestelius, kurie pasižymi labai gražiomis pakrantėmis, alėjomis, parkeliais, o pasivaikščiojimas po juos bus puiki pramoga visai šeimai. Rekomenduoju aplankyti Costa Adeje, Los Cristianos, Las Americas, Los Gigantes, Garachico miestelius ir salos sostinę – Santa Cruz de Tenerife.

Ar dabar dar kartą keliaudama darytumei ką nors kitaip? 

Kaip jau minėjau, geriau rinkčiausi skrydį su persėdimu nei kelionę iki Varšuvos automobiliu. Taip pat mes gyvenome Los Gigantes miestelyje, jis gan kalnuotas, nors pėsčiųjų takai ir šaligatviai yra visur, bet su vežimu kartais pavargdavom tais kalnais kopti. Todėl patogumo dėlei galbūt rinkčiausi kitą miestelį. O visa kita buvo tiesiog nuostabu! Tenerifė – puiki vieta atostogoms su vaikais.

Dėkojame Giedrei už puikų pasakojimą!

Nori pasidalinti savo kelionių įspūdžiais ir Tu? Rašyk, mes mielai padėsime tai įgyvendinti! info@vaikui.lt

 

 

RAŠYTI KOMENTARĄ