KELIAUJU SU VAIKU! JULIJA ŽIŽĖ: “Mums kelionės – dovana pabūti visiems kartu.”

Žvelgiant iš šalies, Julija – viena pozityviausių mamų Lietuvoje. Jos gyvenimas atrodo tobulas, o kelionės, į kurias su neseniai gimusia dukrele, leidosi Julija, mūsų herojė apibūdina kaip didžiausią dovaną visiems pabūti kartu. Šeima pilna meilės, šypsenos, ramybės ir gėrio.

Šį kartą su Julija kalbamės apie keliones su pačia mažiausia šeimos nare. Kokios jos buvo, kaip sekėsi įveikti skrydžius su lėktuvu ir kaip juos žmonės pasitiko svečiose šalyse, skaitome ir mėgaujamės geromis emocijomis.

Ką jau spėjote aplankyti kartu su savo mažąja dukryte? Kiek jai buvo laiko pirmosios kelionės metu?

Mes vos su 2 mėnesių dukryte jau buvome suplanavę pirmąją kelionę į Italiją! Iš tiesų be proto mėgstame keliauti, o paskutinius nėštumo mėnesius teko susilaikyti, nuo tolimesnių kelionių. Kai Lėjai sukako 6 mėnesiai buvome Barselonoje ir Dubajuje, Milane. Dabar jau planuojame kelionę į Graikiją.

Pasiruošimas kelionei. Koks jis buvo?

Didelis lagaminas: daug sauskelnių, rūbelių, nešynė, vėžimas ir tiek. Maitinau pati, krūtine, tai papildomo maistelio nereikėjo, o tai labai patogu ir gera. Jokio bereikalingo rūpesčio ir streso.

Skrydis su lėktuvu. Kaip sekėsi tai įveikti tiek jums, tiek Lėjai?

Prieš pirmąjį skrydį šiek tiek pergyvenome, bet kadangi ji dar buvo ir yra miegalė, viskas praėjo labai sklandžiai. Dar ir dabar, kada keliaujame, visi keleiviai pradžioje žiūri kreivai, po to giria, kokia rami ir gera pakeleivė papuolė. Svarbiausia, viską susiplanuoti, vaiką palaikyti alkaną ir taikyti ant miego, tuomet tik pradedant lėktuvui riedėti, duodavau krūtinę ir mažoji saldžiai mano glėbyje užsnūsdavo.

Šalyse, kuriose buvote, kaip jus sutiko kitataučiai? Viešbučio personalas, restoranų darbuotojai ir kt..?

Užsienyje visi eina iš proto dėl mažųjų, nori paliesti, paglostyti. Uždėjome Lėjai ant rankytės raudoną siūlą, saugantį nuo nužiūrėjimų. Pamenu, po vienos dienos, kuomet visi Lėją kalbino ir į ją žiūrėjo, vakare beprausiant pamačiau, kad vienas siūlelis  jau ir įtrūkęs, tai va nori tikėk, kad sutapimas, o gal verta tikėti, kad kokią piktą akį ir “atmušė”. Juk sakoma, kad labiausiai reikia saugoti vaiką nuo moterų, kurios negali susilaukti vaikų. Manoma, kad jos sugeria daugiausiai vaikelio energijos.
O šiaip visur aptarnavimas aukščiausio lygio, nors mes ne kokie įnoringi, kad verstume šokinėti aplink, viską patys pasidarome, bet dėmesiu niekur nesiskundėme, visur ir visi malonūs ir nuoširdūs.

Kokias pramogas rinkotės keliaujant su vaiku, o ko teko atsisakyti?

Mes nieko neatsisakėme, nes mums didžiausia pramoga vaikštinėti, klaidžioti, skaniai valgyti, “šopintis”. Lėja tam nemaišo, dar viskas žymiai smagiau ir įdomiau, ypač kai ji tokia prisitaikanti prie visko. Svarbu mes visi kartu ir visur gera…

Praeitame interviu kalbėjomės su tavimi apie vaikų madas. Ar keliaudama pastebėjai kitokias vaikų madas? Ar užsienyje tėvai savo vaikų apsirinkimui, aksesuarams skiria daugiau/mažiau dėmesio?

Gal tik tiek, kad prekės įvairesnės, daug novatoriškų idėjų, o šiaip visur vaikus puošia gražiai. Visam pasaulyje visos šeimos stengiasi atrodyti stilingai, derinasi vieni prie kitų.

Ar iš kelionių parsivežei drabužių/aksesuarų sau ir dukrelei? Kas labiausiai traukia akį? Galbūt kažko ieškojote tikslingai?

Taip, Lėjos “šopingas” būna didžiausias, gali rasti tai, ko nėra Lietuvoje. Ypač su batais pas mus sunku, o ir kainos labai didelės. Užsienyje batai ir ženkliai gražesni, ir pigesni. Net vardiniai odiniai batukai pigesni nei paprastos, niekam nežinomos firmos lietuviški.

Kelionių didžiausi iššūkiai jūsų šeimai?

Neturime tokių, mums kelionės – dovana pabūti visiems kartu. Mes mėgaujamės kiekviena sekunde ir neturime laiko dėl nieko pergyventi. Nervintis – sau tokios prabangos neleidžiame.

Smagiausias įvykis, kelionės metu?

Visas laikas praleistas kartu labai smagus prisiminimas. Patariu visoms šeimoms, jei tik leidžia galimybės, suskubti pasidovanoti sau kelionę kuo greičiau po gimdymo, nes tas išėjimas iš namų komforto zonos labai naudingas tiek Jums, tiek vaikeliui. Grįžus namo viskas, kas atrodė nepatogu, baisu ar sudėtinga nuveikti, tapo vieni juokai. Kelionėse pažįsti vieni kitus iš naujo. Pamatai, kokios iš tiesų yra didelės galimybės, tikrai yra ką nuveikti ir pamatyti, apart pasivaikščiojimo po kiemą ar parką. Kelionės užgrūdina, jos yra visiška jėga.

Patarimai kitoms šeimoms, kurios galbūt bijo ryžtis keliauti su vaiku.

Žinokite ir supraskite, kad vaikeliui namai esate Jūs. Kur Jūs, ten ir jam geriausiai! Nesvarbu ar ant fotelio, ar ant kalno viršukalnės Alpėse. Keliaukite drąsiai, nes kelionės didžiausias turtas.

Nuotraukos iš asmeninio albumo.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ