“JŽ Destiny” – RYŽTIS KURTI SAVO VERSLĄ, REIKIA BEGALINĖS DRĄSOS

Mūsų bendruomenėje yra įprasta, jog kurti sėkmingą verslą gali tik vyrai, bet šį stereotipą šiandien galime drąsiai paneigti. Mūsų moterys darosi drąsesnės, žengia į priekį ir sukuria sėkmingus verslus. Šiandien mūsų istorijos herojė – Justina. Nemigo naktys, daug klausimų ar pavyks, įvairūs išgyvenimai ir sprendimas išeiti iš samdomo darbo bei atiduoti visą save kūrybai. Kviečiame iš arčiau susipažinti su prekės ženklo “JŽ Destiny” įkūrėja bei jos istorija.

Pradėkime viską nuo pradžių. Kaip kilo idėja pradėti kurti odos gaminius, rankines, aksesuarus ir kt.? Kas labiausiai įkvėpė viso to imtis? 

jz12Virtinė gyvenimo aplinkybių, kurias susiečiau su sesės išgyvenimais. Su sese esame labai artimos, todėl daug ką išgyvename kartu. Likus 2 mėnesiams iki jos vestuvių dienos, ji išsiskyrė su savo būsimu vyru. Tai buvo pakankamai stiprus smūgis, kurį bandėme išgyventi kartu: naujos pažintys, nauja aplinka, potyriai ir t.t. Sakoma, kad gyvenime niekas nevyksta atsitiktinai, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Labai greitai ji sutiko kitą žmogų, kur “kosminiu” greičiu išsirutuliojo nauji santykiai, meilė, ko pasakoje sekė vestuvės ir mano krikšto dukters gimimas. Būtent su šiuo laikotarpiu ir sieju savo kūrybos pradžią.

Ieškojau suknelės pasipuošti jų vestuvėms ir tada pirmą kartą kilo mintis, kad noriu lankyti siuvimo kursus. Iki tol niekada nebūčiau pagalvojusi, kad aš galėčiau siūti (šypsosi). Todėl kūrybinę patirtį siečiau su drabužių siuvimu. Sėkmingai lankiau siuvimo kursus su mintimi, kad galimai, kadanors, tai taptų mano pragyvenimo šaltiniu. Tačiau vėl susiklostė gyvenimo aplinkybės taip, kad turėjau drabužių siuvimą stipriai apriboti. Laikas bėgo, bet mintys nedavė ramybės, nes norėjau siūti, kurti ir tada netyčia naršydama po Facebook pamačiau, kaip yra siuvama moteriška rankinė. Tada ir kilo mintis, kad ir aš taip galiu. Viskas atrodė pakankamai suprantama. Pirmosios delninės buvo itin paprasto modelio, viskas buvo siuvama rankiniu būdu, be siuvimo mašinos. Pirmoji delninė atiteko draugei gimtadienio proga, pirmoji apyrankė nukeliavo pas bendradarbę Šv. Kalėdų proga, taip gaminys po gamynio išvydo pasaulį ir prasidėjo mano siuvimo kelias. Drabužius siūti visiškai sustojau, tačiau tobulėjau odos siuvimo srityje.

jz2

Kokia veikla užsiėmėte iki tol, ar kūryba ir menas visada lydėjo Jus?

Iki tol niekada manęs nelydėjo kūryba ir menas (šypsosi). Paskutinius metus dirbau įmonėje, kur mano darbas buvo susijęs su popierių tvarkymu, klientų aptarnavimu. Pabaigiau ekonomikos ir rinkodaros studijas, todėl tikėjausi savo ateitį su tuo ir sieti.

Papasakokite plačiau,  kokį pasirinkimą klientas gali rasti pas Jus? Kuo Jūsų gaminiai išskirtiniai?

jz7Pagrindinė mūsų rinka yra moterys, joms ir yra skirtas didžiausias prekių asortimentas: delninės, rankinės, apyrankės, auskarai, sagės, kūno aksesuarai. Naujausia kolekcija yra skirta vaikams: vaikiškos rankinės, kuprinytės. Taip pat turime kompiuterio dėklų, vyriškų apyrankių, apyrankių poroms. Nuolat plečiame prekių asortimentą, todėl iki šv. Kalėdų dar planuojame pateikti darbo knygų, vizitinių ir kompiuterio dėklų, atšvaitų vaikams ir suaugusiems.

Mūsų gaminiai yra išskirtiniai tuo, kad stengiamės įgyvendinti kiekvieno kliento poreikius ir norus. Todėl pagrindinis mūsų darbas vyksta pagal užsakymus, kur pats klientas turi galimybę susikurti norimo produkto dizainą, sudėlioti odos spalvas, pasirinkti išmatavimus ir t.t. O kas svarbiausia, mes siekiame kokybės ir kainos santykio, todėl “JŽ Destiny” produkcija yra parduodama itin patrauklia rinkos kaina. Mes siekiame, kad kiekvienas klientas turintis tiek mažesnes, tiek didesnes finansines galimybes, galėtų save palepinti mūsų gaminiais.

Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?

Daug dirbame pagal užsakymus, todėl dažnai padedame įgyvendinti kliento norus, ko pasakoje, kyla naujų prekių idėjos ir papildomas asortimentas. Taip pat analizuojame rinką, esamų ir potencialių klientų poreikius. Atsižvelgiame į rinkoje vykstančias tendencijas kaip pavyzdys, šio sezono ,,must have” – rankinė per liemenį, tai itin patogus, stilingas ir madingas aksesuaras.

jz5

Kur galima jūsų gaminius apžiūrėti ir juos įsigyti?

Turime socialiniame tinklalapyje Facebok savo paskyrą, kur mus galite rasti suvedę “JŽ Destiny”. Taip pat mus galite rasti instagrame, dažnai dalyvaujame mados mugėse, tokiose kaip Fashion Bazaar, Design for life, Pelenė, Mados pasažas. Po Naujųjų metų bus atidaryta ir el.parduotuvė.

Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą moterims, mamoms, dukroms?

jzPirmas dalykas, tai palinkėčiau drąsos žengti pirmąjį žingsnį, tam, kad įgyvendinti savo norą ar svajonę. Kai labai kažko nori, būtinai pavyks! Įkūrusi “JŽ Destiny” dar kelis metus dirbau samdomą darbą, nes truko drąsos užsiimti tik viena veikla. Baimė – kas bus toliau, ar pavyks, ar užteks pajamų vystyti verslą, ar iš to pragyvensiu, o kaip pasiekti finansinio stabilumo, o kaip pasiekti norimą klientą ir t. t… Baimė kaustė kelerius metus, ko pasakoje, vis neišdrįsdavau surizikuoti ir išeiti iš samdomo darbo. Paskutiniai metai buvo itin sunkūs, kai per parą miegodavau po tris ar keturias valandas, stresas, studijos, nuovargis, isterijos priepuoliai, visa tai lydėjo visus metus. Kilo mintis net mesti siuvimą, tačiau įsidrąsinau ir surizikavau išeiti iš darbo. Šiuo metu esu atsidavusi tik kūrybai ir galiu pasakyti, kad nieko nesigailiu! Toks darbo rėžimas labai stipriai užgrūdino siekti to, ko nori.

Antras dalykas, tai norėčiau palinkėti tikėjimo savimi. Drąsiai galiu teigti, kad talentas yra svarbiau nei pinigai. Savo verslą pradėjau su 100 eurų kišenėje, tiesiog nusipirkusi reikalingas medžiagas ir sukūrusi Facebook verslo paskyrą. Netikėjau, kad investavusi tiek mažai – galima kažką pasiekti, bet tikrai galima! Su laiku ateina tiek klientas, tiek pelnas. Sėkmės!

Daugiau info: https://www.facebook.com/JZ.Destinyaccessories/

 

RAŠYTI KOMENTARĄ