vaikui vaikui vaikui
Pasaulis
Naujienos
Renginiai
Žurnalas Vaikui
Naujienos
Prenumerata
Straipsniai
Kainos
Kontaktai
Pirmas
www.snape.lt
Ar reikalingas šiam tinklapiui forumas?
 
 
Nariams

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!
Pirmas arrow Straipsniai arrow KĄ DARYTI JEI VAIKAS NEVALGO?
 
KĄ DARYTI JEI VAIKAS NEVALGO? Spausdinti El. paštas
kai_vaikas_nevalgo„Ignas visą laiką buvo nevalgus. Mažai valgė būdamas kūdikis, o ir dabar yra labai išrankus maistui. Valgo tik įvairias košes, pieno produktus, kai kurias daržoves ir vaisius“ —  pasakoja žvitraus keturmečio Igno mama Eglė Ratkevičienė. - „Deja mėsos sūnus nevalgo visiškai. Ji jam smirdi…“. Su įvairiais vaiko valgymo įnoriais susiduria dažna mama. Kaip išvengti paaugusių vaikų „nevalgumo“? Kaip dažnai motina turi maitinti kūdikį? Ką daryti jei naujagimis atsisako žįsti? Apie tai kalbamės su akušere-žindymo konsultante Valdemara Bukauskaite, Pašilaičių šeimos medicinos centro Besilaukiančių mamų mokyklėlės psichologe Lina Štaupiene.

Kodėl atsisako žįsti?

Pasitaiko, kad mažas kūdikėlis atsisako žįsti. Tokio elgesio priežastys gali būti pačios įvairiausios, nuo sveikatos sutrikimų iki kūdikio valgymo įpročių nepaisymo. Pasak V.Bukauskaitės, vaikutis žįsti gali atsisakyti jei:
 • jau yra gavęs žinduką, o ypač buvo maitintas buteliuku. Per žinduką pienas arba mišinukas teka lengviau, o norėdamas pasimaitinti iš krūties mažylis jau turi padirbėti… Skiriasi žindìmo mechanika. Kūdikiui žindant krūtį yra visai kita jo apatinio žandikaulio padėtis, nei maitinant buteliuku (tai padeda vystytis taisyklingam sąkandžiui). Jei mažylis atsisako žįsti krūtį dėl šios priežasties —  vis tiek galima (o ir reikia) toliau žindyti, tik teks išlaikyti kūdikio irzlumo testą…
 • kūdikiui skauda burnyte arba jis serga. Tada galima mažylį maitinti nutrauktu mamos pieneliu šaukšteliu ar iš puodelio. Nenustebkite, taip maitinti reikėtų tam, kad kūdikis neprarastu sugebėjimo žįsti. Jei vaikeliui dygsta dantukai —  prieš žindymą galima patepti dantenas specialiu tepaliuku. Jei vaikelį kamuoja sloga —  prieš maitinimą išvalykite noselę.
 • pakito pieno skonis. Taip gali atsitikti mamai suvalgius svogūnų, česnakų, aštriais prieskoniais pagardinto maisto, alkoholio ir pan. Kad taip nenutiktų, mamos turi kreipti dėmesį į savo mitybą, vardan kūdikio atsisakyti kai kurių maisto produktų.
 • verkia, nes tėvai ilgai nereagavo į kurį nors mažylio poreikį (pvz., yra šlapias, išsigandęs, nori bendrauti, yra peralkęs). Tokiu atveju pirmiausia reikia vaikelį nuraminti, patenkinti tuos poreikius ir tik tada maitinti.
 • nepaisoma susiformavusių valgymo įpročių, „tradicijų“. Vaikelis gali atsisakyti žįsti jei patalpoje yra neramu, triukšminga, daug judėjimo, vyrauja jam valgymo metu neįprasta atmosfera. Jei kūdikis nevalgo dėl šios priežasties, reikėtų laikytis tam tikrų „valgymo tradicijų“, t.y., maitinti tam tikroje vietoje ir padėtyje, vaikutis turėtų girdėti jam įprastus garsus ar tylą.
 • pakito mamos kvapas. Kartais vaikelis gali atsisakyti žįsti mamai pasikvėpinus kvepalais. Mažylį klaidina neįprastas kvapas, todėl jis mamą gali priimti kaip svetimą žmogų. Kūdikiai mamą atpažįsta iš kvapo. O ji kvepia pienu!
Kūdikio žindymas tiesiogiai priklauso nuo kūdikio jautrumo aukščiau išvardintiems faktoriams ir nuo kūdikio-motinos tarpusavio ryšio. Labai svarbu, kad mamai būtų sudarytos sąlygos žindyti kūdikį. Šeimos nariai —  vyras ar partneris, tėvai, draugai —  turėtų perimti dalį buities darbų, palaikyti moterį moraliai. Tada mama bus atsipalaidavusi ir galės lengvai maitinti vaikelį. Nes kai mama atsipalaidavusi ir rami —  pieno latakais ima tvinti pienas. Kai mama sunerimusi, išsigandusi ar supykusi —  pieno latakėliai susitraukia. Dėl to gali imti nerimauti ir žindantis kūdikis, nes per mažai pienuko teka į burnytę. Be to į motinos pieną išsiskirią adrenalinas, kuris gali pakeisti pienelio skonį.

Kaip teigia V.Bukauskaitė, šeimos nariams svarbu atminti, kad visokeriopa pagalba mamai buityje bei mamos teigiamos emocijos padeda žindymui.

Kiek ir kaip dažnai reikėtų maitinti kūdikį?

V.Bukauskaitė pasakoja, kad daugumai kūdikių, iki 6 mėn. amžiaus, užtenka vien tik jo mamos pieno (papildomas maistas turi būti įvedamas palaipsniui, po viena produktą, kai jau vaikas ima domėtis kitų maistu). Tik gimusių naujagimių virškinimo traktas yra geriausiai pritaikytas virškinti mamos pieną, kurio sudėtis kinta priklausomai nuo vaiko amžiaus.

Mamos klausia kiek laiko reikėtų žindyti kūdikius. Vienareikšmio atsakymo negali būti. Jei yra galimybės, rekomenduojama kūdikius žindyti tol, kol vaikas atsisako pats. Tai gali trukti ir iki 2-3 metų.

Anksčiau vyravo nuomonė, kad kūdikius reikia maitinti pagal griežtą grafiką. Dabar manoma, teigiama, kad kūdikius reikia žindyti pagal jų individualius poreikius. Norint nustatyti ar kūdikis pakankamai privalgo, reikia sekti kūdikio svorį ir šlapinimosi dažnumą. V.Bukauskaitė nuramina, kad normalu, jog po gimimo naujagimio svoris pirmomis paromis šiek tiek nukrenta. Po kelių parų vaikelio svoris pasiekia buvusį gimimo metu ir ima didėti.

Kad pasisotintų, kūdikis turi žįsti iš vienos krūties apie 30 min. Taip jis ir „atsigeria“, ir „pavalgo“. Maitinimo pradžioje teka skystesnis pienelis. Jį vaikutis lengviau ištraukia. Giliau esantis pienukas yra kaloringesnis. Nuo jo kūdikis pasisotina ir po to miega apie porą valandų. Todėl mamos turi būti kantrios ir vieno maitinimo metu vaikelį primygtinai maitinti tik iš vienos krūties.

Pasitaiko, kad kūdikiai taip giliai įminga, kad net pamiršta valgyti. Tada, atsižvelgiant į svorio augimą, gali tekti toki miegaliuką ir pažadinti.

Ūgtelėjusius kūdikius galima išmokyti valgyti vėlai vakare ir anksti ryte, o ne naktį. Tačiau naujagimiai žinda ir dieną, ir naktį. Naktinis žindimas yra labai svarbus, nes naktinis pienukas yra kaloringesnis. Pirmas savaites, kol mama ir kūdikis susipažįsta —  abu dar tik mokosi žįsti ir žindyti —  žindymas gali būti ir labai dažnas. Nereikia bijoti ir panikuoti. Stenkite taisyklingai duoti krūtį, o iškilus klausimams tarkitės su kitomis ilga žindymo patirtį turinčiomis mamomis, žindymu suinteresuotais pediatrais, akušerėmis.

Mamos kantrybės gali pareikalauti vadinamieji kūdikių „augimo šuoliai“ (pirmosiomis gyvenimo dienomis, antrą trečią, ketvirtą-šeštą savaitę, trijų, keturių, šešių, devynių mėnesių). Tada gali atrodyti, kad vaikelis neprivalgo, nes tampa irzlus, nekantrus, blaškosi, spjauna krūtį. Tokiomis dienomis reikia pasitelkti kantrybę ir skirti daugiau laiko kūdikiui. Patartina 2-3 dienas praleisti lovoje su kūdikiu, kuo dažniau liestis su kūdikiu nuogu kūnu. Taip yra stimuliuojama pieno gamyba, o dažniau žįsdamas kūdikis duoda mamos organizmui signalus, kiek jam reikia pienuko. Kūdikis mažiau nerimaus ir blaškysis, jei žindysite prieblandoje arba kambaryje, kuriame niekas nepatraukia akies. Nerekomenduotina kalbėti telefonu, nežiūrėti televizorių, dirbti kompiuteriu.

O jei trimetis atsisako valgyti?

Nutinka taip kad ūgtelėję vaikai staiga pakeičia mitybos įpročius - atsisako valgyti mėsą, žuvį, daržoves ar kitus iki tol mėgtus maisto produktus. Psichologė Lina Štaupienė teigia, kad skirtingai nei suaugusiems, 2-3 metukų amžiaus vaikams iš tiesų neatsibosta tie patys patiekalai. „Jei jiems patinka įvairios košės, jie jas mielai ir valgo, jeigu nepatinka —  tai ir su dainomis nepriprašysi suvalgyti nors vieną šaukštą“, - pasakoja psichologė. Nereikėtų vaiko barti ar jam priekaištauti, kad nevalgo, apie tai pasakoti kitiems žmonėms vaikui girdint.

Jei vaiko prastas apetitas ar jis atsisako valgyti kuriuos nors maisto produktus, galite pabandyti:
 • Nemėgstamus produktus pakeiskite mėgstamais. Jei vaikas atsisako valgyti mėsą - neverskite jo. Valgymas neturi tapti nemalonia, konfliktiška procedūra. Prievarta nepadės mažylio pamėgti kurio tai maisto produkto. Pasitarkite su šeimos gydytoju ar pediatru ir nemėgstamus produktus keiskite vaiko mėgstamais, maistingais, reikalingomis medžiagomis turtingais produktais (pavyzdžiui, grūdai, ankštinės daržovės, špinatai, brokoliai, razinos yra turtingi geležimi). Jei reikės, gydytojas skirs vaikui vitaminų ar geležies preparatų.
 • Derėkitės. Jei vaikas nevalgo, pabandykite jį įkalbėti. Pasakykite, kad jei valgys —  greičiau užaugs didelis, bus greitas kaip tėtis ar vyresnis brolis (sesuo) ir pan. Šiuo atveju padėtų valgymas po šaukštą už šeimos narius („už tėvelį“, „už mamytę“, „už močiutę“) arba už kiekvienus metukus („už antruosius metukus“, „už trečiuosius metukus“ ir t.t.).
 • Gudraukite. Jei vaikas nevalgo kokio nors produkto (pvz., mėsos, žuvies), pabandykite nedidelį jo kiekį įmaišyti į patiekalą. Jei pavyks —  normą po truputį didinkite. Galbūt taip pavyks vaiką pripratinti.
 • Skaniai gaminkite ir gražiai patiekite. Sakoma, kad pirmiausia paragaujame akimis. Tai galioja ir vaikams. Pasistenkite maistą patiekti patraukliai, kad jis ne tik būtų skanus, bet ir taip atrodytų. Įsigykite lėkštelę su piešinuku dugne —  vaikui bus paskata suvalgyti ir pamatyti piešinuką (tačiau neverskite jo tai daryti). Į vaiko lėkštelę dėkite nedidelę porciją. Didelė jam atrodys neįveikiama ir jis tikrai atsisakys valgyti.
 • Valgykite kartu. Ne tik maitinkite vaiką, bet kartu su juo valgykite.
 • Ribokite smaguriavimą. Tarp valgymų vaikui duokite mažiau saldumynų ir kitokių užkandžių (pieno produktų, sausainių, saldainių ir kt.). Galbūt jis pasisotina saldumynais ir dėl to atsisako „rimtai“ valgyti?
Jei vaikas valgo mažai ir nenoriai, pasistenkite paįvairinti jo mitybą, skirtingai gardinkite jo mėgstamus patiekalus. Atsiminkite, kad jo mėgstamas košes galima pagardinti ne vien tik cukrumi, bet ir džiovintais vaisiais, šviežiomis ir šaldytomis uogomis, riešutais. Derėtų prisiminti ir daržovių košes. O užderėjus rudeniniam derliui vaikams galite troškinti daržoves (jos tūrėtų būtį traškios, o ne košės konsistencijos), palepinti miltiniais blynais į kuriuos labai smulkiai įtarkuota moliūgo ar cukinijos. Ir skanu ir sveika. Komentarai (37)
RSS komentarai
 1 kudykiu reikalavimu tenkinimas
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  09-01-2008 12:10, IP: 88.118.172.200
mielos mamytes, pasidalinsiu savo patirtimi, deja, ji gana skaudi… prisiskaiciusi \"literaturos\", kad naujoviskai reikia maitinti kudyki, t.y. duoti kruti tada, kai tik vaikas nori (verkia), dabar nebezinau, kaip savo Mazyle atpratinti nuo \"besaikio lepinimo mano krutimi\"… Mano dukrytei 9,5 menesio, o naktimis iki siol tenka ja lepinti pienuku is kruties po 6-7 kartus —  beveik kas valanda. Ji nepripazista nei arbateliu, nei virinto vandenuko, jau ir ciulptukas jai nebemielas —  tik mamos pienas. Negana to, ji pageidautu, kad spenelis kiaura nakti pas ja burnyteje butu… Ji uzvalgo ir jau snaudzia, o kai pabandau istraukti speneli —  griebia kaip mazas zombiukas: ne tik dantimis, kuriu turi jau 6, bet ir rankytemis. Greit bus 10 menesiu, kai neturiu jokio naktinio poilsio —  tai atsiliepe ir mano sveikatai. Manau, kad susilaukusi antrojo vaikelio, tikrai nebesielgsiu taip \"lengvabudiskai\", stengsiuos Mazyli pripratinti prie siokio tokio maitinimo rezimo :-)
 2 kristinai
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  30-01-2008 20:38, IP: 212.59.12.118
Kaip matau, tikrai vargsti… Mano sunelis nustojo naktimis prasyti kruties, kai pradejau maitinti kosemis ir vakare. Sotus taip ilgai miega, kad net norisi paryciais pakelti. O tu ar duodi vakare kosyciu? Gal mazyle alkana buna?
 3 Ramunei
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  03-02-2008 15:26, IP: 88.118.170.139
kai ismaudau savo Maze, dabar tai buna apie 21.30 val., duodu pieno misinio 220 ml, taciau ji ne visada ji isvalgo… Jei ir isvalgo vis tiek turiu duoti pienelio is kruties, kitaip ji nenurimsta. Pavalgiusi uzmiega po kokios valandos —  geriausiu atveju. Po maudyniu rengiant ji daznai buna irzli, tai nelabai isivaizduoju, kaip jai ta kosyte reiktu su maitinti?? o gal koki racionalesni grafika maudyniu ir valgymo pasiulytum? Buciau dekinga.
 4 Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  25-02-2008 09:01, IP: 92.10.21.68
LABUTIS MAMYTES.MANO SUNELIU 6.5MEN. IR AS IRGI TURIU PROBLEMU SU PIENU.AS JI MAITINAU IS BUTELIUKO NUO PAT ANTROS SAVAITES.DABAR VALGO KOSYTES,O PIENO VISAI NENORI.BET JUK TEN VISI VITAMINAI,KA DARYTI?
 5 Mano dukryte uzspringo ir atsisako betko
Įrašė Inga, —  03-03-2008 10:07, IP: 130.244.196.90
Mano dukrytei 2,5 metuku ji valge obuoly ir uzspringo. Dabar bijo valgyti betka nezinau ka daryti niekaip nepavyksta prisnekinti. Patarkit gal kam taip jau buvo. Aciū
 6 maitinu iki siol……
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  13-03-2008 17:32, IP: 84.46.191.209
mano dukrytei akvilei jau 2 metai ir 1 men.maitinu dar pati ,bet tai butu dar nieko ,bet nakti nebezinau ka bedaryti -keliasi desimtis kartu ir vis reikalauja savo "ciulptuko" nebezinau kada miegojau normaliai:(…nuo pat pirmu jos gyvenimo dienu ja maitinau kada tik ji panoredavo -niurnedavo ir duodavau kruti taip kad ji iprato ja gauti ir kaip valgymo ir kaip nusiraminimo atveju…….jau antra diena kruties nebeduodu -sakau kad skauda! kankinames abi,bet tikiuosi pavyks……
 7 SULTIS IR PIENAS BET NE MAISTAS
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  09-09-2008 10:07, IP: 89.117.184.89
MANO DUKRITEI 1M.IR 8MEN.BET NIEKO NEVALGO,NA NEPASAKICIAU KAD APLAMAI NIEKO NE VALGO,TIKSLIAU GERIA SULTIS,PIENA PIRKTINI,JOGURTA…KAI KADA VALGO SALOTAS,SRIUBOM NE KOSEM IR NE,MESAI TO LABIAU.NA SASISKAS VALGO.KA DARITI JAU NEZINAU,DAKTARAI NEMATO JOKIOS PROBLEMOS.
 8 maitinu ir as vis dar…
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  19-09-2008 19:31, IP: 78.63.157.28
Ingrida, jau rasiau auksciau,kad maitinu dukryte naktimis,tuomet jai buvo tik 9,5 men, o siomenesio pabaigoje bus jau1metai ir 6men!!! Taciau niekaip nesiseka mergaites atpratinti nuo kruties. Ir manoji savojo "nusiraminimo aparato" naktimis praso (ir gauna) 5-7 kartus. Nieko gyvenime daugiau nenoriu, kaip tik issimiegoti!!!!! Maniskei vienodai rodo, kai sakau, kad skauda… ji trumpam atsitraukia, bet po akimirkos vel kimba i darba…
 9 nevalgo ka daryti???
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  10-10-2008 16:29, IP: 88.222.181.154
Sveikos mamaytes turiu viena problemele ir nutariau su jumis pasidalinti mano dukrytei 3men iki siol maitinau ja savo pienuku ir misineliu.. nustojau duoti savo pienuka maitinu tik su misineliu 2 svaites bet dbr atsirado problema mergyte pradejo visai nebevalgyti per diena suvalgo 400 300 ml ir tai tik tada kai ja beveik miegancia maitinu… nzn ka daryti nervuojuos, jai juk reikia valgyti :(
 10 maziukui 8 menesiai
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  22-03-2009 10:54, IP: 82.135.221.82
musu maziukui 8 menesiai..nuo 6 menesiu jis atsisake pieno produktu visai.nei pieno misinuku nei kosiu su pienu..lo dabar is vis mazai valgo…ka daryti…ryte nenori valgyti.tik per pietus pavalgo.
 11 nuo nevalgymo anemija
Įrašė Ingrida, —  09-01-2010 12:53, IP: 88.223.38.112
Mano maziukui beveik 10 men. Nepripazista nei buteliuko, nei soskes. Valgo kas 1-2 val visa para. Naktinimis is pradziu buvo sunku, bet dabar jau pripratau.
Blogiausia, kad nevalgo jokiu (nei pirktiniu, nei naminiu) kosiu, apskritai nevalgo nieko, tik MP. Kartais pavyksta ikisti pvz., 4 vynuoges, 10 g banano, 10 g duonos. Ir viskas. Mesos ne i burna. Nieko, kas su sauksteliu.
Susirgo anemija. Vaistai slykstus, o suduot ne tik kad neimanoma, bet dar labiau atbaidysiu nuo saukstelio.
Gydytojai, kai skusdavausi, kad nevalgo, sakydavo nieko, nes vaikas guvus, linksmas, svoris auga. O kai padarem kraujo tyrimus —  anemija.
KA DARYT, NEISIVAIZDUOJU, O PATART NEGALI NET MEDIKAI…
 12 daznas maitinimas yra normalus
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  19-02-2010 14:53, IP: 99.161.189.19
As gyvenu JAV ir mano sunui 2.5 metuku. As lankau La leche League susirinkimus jau virs 2 metu ir nuolat kalbu su kitom mamom, dalinames naujausiais krutim maitinimo duomenimis. Mano sunus irgi labai reiklus ir nakti istisai valge virs metu. As skaiciau bent 10 knygu apie maitinima krutimi ir man paaiskejo, kad tai normalu. Be to, tai labai priklauso nuo vaiko asmenybes ir temperamento. Zindymas irgi padaznedavo, kai jis sirgdavo arba dantys dygdavo. Be to, jei vaikas diena maziau zinda, tai nakti viska atsiima. Svarbiausia viskas priklauso nuo mamos perspektyvos. Jei tu tikejaisi, kad vaikas valgys kas 3-4 val., o krutimi maitinimas yra daznesnis, tai bus sunku susitaikyti ir manysi, kad kazkas negerai. Zinoma daznas maitinimas yra sunkus, be tiesa pasakius tai tesiasi tik labai trumpa laika palyginti su vaiko auginimo metais. Zvelgiant atgal as niekada nesigailesiu, kad mazai laikiau ar praleidau laiko su savo vaiku. Tai laikas kurio niekada nesigailesiu ir niekada nesugrazinsiu. Zinoma, norisi ir sau siek tiek palengvinti gyvenima, nes nuolatine nemiga atrodo kaip amzinybe pirmus metus. Man padejo miegoti su vaiku, kad man nereiktu pilnai issibudinti, kai vaikas zinda. Miegoti dienos metu kai vaikas miega irgi nemaza pagalba. Be to, as skaiciau "No cry sleep solution" (nezinau ar yra lietuviu kalba), bet tie metodai padejo naturaliai vaika perorientuoti valgyti 2-3 kartus nakti. Zinoma, kai dantys dygdavvo vel padaznedavo, bet tai jau atskira problema (Mano sunus turejo labai ilga ir skausminga dantu dygima ir niekas nepadejo tik daznas maitinimas krutimi. As dziaugiuosi, kad nenutraukiau maitinti pries laika, nes isvis butume naktim nemiegoje.) Bet dantims sudydus vel grizdavo i normalia rutina. Vienas budu istraukti speneli is burnos, kad vaikas neissibudintu yra istraukti ir su pirstu palaikyti prispaudus apatine lupa (uzciaupti burna), jei nepasiseka is pirmo karto, vel paduoti kruti ir po minutes vel pabandyti, is 2 ar 3 karto dazniausiai pasiseka. Galiausiai primaitinti vaika visokiais paildomais maistais yra nepatartina. Pirmus metus vaikui priklauso maitintis pienu ir valgymas kitu maistu tik del paskanavimo, o ne valgymo. Per anksi pradetas maitinimas kitu maistu gali sukelti ivairias visrkinimo problemas ir alergijas ir vaikas gali dar maziau miegoti. Del anemijos tai askira problema, bet vaikas gelezi geriau pasisavina is motinos pieno (50-70%) nei is kitu saltiniu (4-10%). Taigi net is duodant gelezies papildus dar nereiskia, kad vaikas tai isisavins. Del atpratinimo vaiko nuo kruties tai yra labai sunku (ir bebutina pirmus 3 metus). Po 3 metu yra daug lengviau ir dazniausiai pats vaikas pradeda maziau maitintis ir naturaliai nutraukia. Galaiusiai, daznas kudikio maitinimas krutimi yra ne lepinimas, bet geriausia ir sveikiausia, ka motina vaikui gali duoti. Kad ir kaip atrodo sunku, tai tesiasi labai trumpa laika ir to niekada nesugrazinsi. Kalbedama su kitomis mamomis, kurios nemaitino savo vaiku as stebiuosi, koks sveikas, stiprus ir protingas mano sunus yra. Tai tikrai nepakeiciamas maistas (ypac smegenu vystymuisi) ir perduoda vaikui gyvas lasteles apsaugancias nuo ligu. Visa sita patirtis mane ismoke kantrybes is dekingumo, kad galiu savo vaikui suteikti tokia svarbia dovana. As to tikrai nesigailiu ir butinai maitinciau kita vaika, tik si karta be savigailos.
 13 Įrašė rasa, —  08-04-2010 18:27, IP: 86.100.207.118
laba diena norejau paklausti savo dukra ismaitinau is krutines 5 men daba baigesi man pienas duodu misinuku nevalgo ka man daryti
 14 mano mergaite nevalgo nei mesos nei darz
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  11-06-2010 11:05, IP: 86.46.171.168
mano mergaitei jau 11vmetu bet ji nenori valgyt nei darzoviu nieko dabar jai patinka tik is miltu viskas patarkit ka daryti?
 15 maniske taip pat nevalgo
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  17-06-2010 10:10, IP: 88.216.62.194
linute,mano 6men lelyte taip pat nustojo valgyt ir jau senokai situacija kaip ir tavo labai panasi noreciau placiau su tavim susirasyt
 16 prastai valgo
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  09-07-2010 13:32, IP: 78.58.182.212
sveikos mamytes, mano dukrytei 3men. ir 1sav., jau apie 3 savaites prastai valgo. maitinu savo pienuku (nusitraukiu) ir misinuku. pradejo vartytis ant pilvo, tai tik tai ir tedaro, valgydama verciasi, pavalgius verciasi, tada atpila. o suvalgo tik apie 80-90 gramu. valgo kas 3-4 valandas, atrodo labai alkana, bet suvalgo 20gr ir pradeda blaskytis.Per 3 menesi priaugo 600gr., gydytoja sako normalu. bet man neramu. gal kam panasiai yra?
 17 Jurgai
Įrašė Rasa, —  25-08-2010 14:48, IP: 79.242.26.237
Labas Jurga, musu Lukas lygiai tokiu pačiu metu nustojo normaliai valgyti, kartais vos 20 ml patraukdavo ir viskas. Kankinomės gal tris savaites. Tuo metu visiškai sutriko ir miego ritmas, pradėjo dažnai naktį keltis valgyti, pasidarė baisiai neramus, vakarais rėkė beveik valandą. Vieną dieną pamaitinau vakare, paguldžiau į lovytę ir leidau išsirėkti. Nežinau, ar tai padėjo, ar jau "durnumo" periodas baigėsi, bet viskas susitvarkė. Bijau labai džiaugtis, nes kol kas normalesnis gyvenimas tik savaitę tevyksta, tačiau bent šiuo metu galiu šiek tiek atsipūsti. Jam rugpjūčio gale bus 4 mėnesiai. Beje, kai maniškis ir visai mažai valgė (tik apie 300 ml per dieną), svorio vis tiek normaliai priaugo. Brūkštelk, kaip sekasi. Panašu, kad mūsų vaikai vienodo amžiaus. rasa.rodamer(eta) web.de
 18 nevalgo
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  16-09-2010 13:17, IP: 188.181.200.207
laba diena noreciau paklausti ka daryti,mano maziukui beveik 8 men,nebevalgo nei mano pieno,nei misinuku,istisai geria arbata,kariaujam su kosem tiek darzoviu su mesa tiek grudinem,visas maistas tai jogurtas,nebeziau ka daryti,bijau kad nusilps.
 19 nevalgo ir maniskis 8 men
Įrašė Irena, —  10-11-2010 10:33, IP: 78.35.108.167
maniskiui irigi 8 men ir jis nuo vakar nakties nebeima i burna mano pieno, kosiu irgi nenori. Gerai, kad nors arbatos atsigeria, bent jau skysciu nepritruks. Pasmus tokia situacija dar tik viena diena tesiaisi, bet nezinau kaip bus toliau. Labai tikiuosi, kad cia del priekiniu dantuku dygimo. Siaip miega gana gerai, yra judrus, zaidzia vienas.
 20 Įrašė nakti istisai valgo, —  14-11-2010 13:29, IP: 78.56.170.92
sveikos, mamytes. Mano pirmajai dabar jau trys metukai. Ir kai paskaitau pasisakymus, kai per nakti tenka keltis po 8 ir daugiau kartu- labai gerai prisimenu save. Atsikeli pavargus, o ne pailsejus. Daznai net ant vaiko pradedavau pykti ir tik noredavosi nuo jo pailseti. Kol galiausiai truko kantrybe. Maitinau savo pienuku ir tik krutimi. Netikiu as tokiu bendradarbiavimu, kai mama turi duot kruti bet kada, o vaikas bet kada gali paprasyt. Kudikis iki 3 men. is tiesu gali noreti nakti valgyti, bet veliau- jis tikrai pajegus prisivalgyti is vakaro tiek, kad ismiegotu visa nakti. Man padejo toks knygose rastas budas- visi mes nakti pabundam ir mokam patys uzmigti. Kudikis irgi turi ta ismokti. Ismokti pabudes uzmigti. Jei kisim jam papuka kada tik jis uzsimano- neismokysim jo to savarankiskai padaryti tol, kol maitinsim. Net gi tol, kol viena diena tikrai atsibos.
O padarem su vyru labai paprastai- pamaitinau vakare sociai ir nakti nebedaviau papuko. Vyras kelesi nakti su buteliuku vandens. Vandens, aisku, nesinorejo, tai buvo klykimo. Bet pakako triju paru ir vaikas suprato, kad papuko (nes juk ne pieno reikia), daugiau nebus ir nustojo keltis. Ismiegodavao visa nakti. Skamba gal ir ziaurokai, bet man tai buvo atsigavimas. O kai vaikas ismoko pats uzmigti, manau, didele nauda ir jam. Svarbu tik, kad mama tame reikale nedalyvautu, nes kudikis jaucia piena ir jam tik sunkiau. Sekmes visoms!
 21 mano sunus irgi nevalgo
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  16-11-2010 18:53, IP: 84.247.144.98
Sveikos mamytes mano suneliui uz savaites bus 8menesukai siaubas ir nieko nevalgo,anksciau kose valge geriau o dabar tik kartais pavyksta ji pergudrauti su maistu,bananus tai megta o visa kit jo visiskai nedomina,tik mano pienas.Uz keliu dienu vaiuosim pas daktarus profilaktinei apziurai,paprasysiu kad padarytu kraujo tyrima,labai issigandu kaip perskaiciau vienos mamytes pasisakyma jog jos vaikiukui anemija.O naktimis as irgi keliuosi daugybe kartu,bet prie to esu jau pripratus.Stiprybes linkiu visom mamytem auginant savo angeliukus.
 22 mes irgi nevalgom :(
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  28-11-2010 15:33, IP: 84.55.42.68
Sveikos, mamytes, as irgi noriu pasiguosti ir pasitarti su Jumis. Mano beveik 7 menesiu sunus irgi beveik nebevalgo. Kiekvienas valgymas —  didziausia isterija :( Nuo pat gimimo maitinu nutrauktu MP visada valge neypatingai gerai, retkarciais valgydavo neblogai, (kadangi esam gime anksciau laiko, anemijos profilaktikai pradejau koses duoti anksciu) nuo 5men. pradejau pratinti prie darzoviu ir vaisiu, nuo 6 men. prie mesos, nuo 6,5men. prie kruopu. Kol kas ragaujame tik grikiu kruopas, greitai ragausime kukuruzu kosyte. Buciau labai patenkinta, jei jis nors 2 kartus per diena pavalgytu. Siuo metu jis per diena isgeria 350-450ml MP ir suvalgo kelis saukstelius koses 2 kartus per diena, retkarciais koses suvalgo daugiau. Anksciau bent pries miega suvalgydavo MP apie 150ml., o dabar tesuvalgo 50-70ml.Nakti valgyti keliasi viena karta arba nesikelia, anksciau keldavau valgyti, bet, kai pasakiau, gydytojas mane isdurnino ir dabar nebekeliu. Ryte pavalgyti irgi neskuba, pabuna 2-3 valandas atsikeles, tada kartais nori uzvalgyti. Uzvalges 9-10val ryto, sekanti karta pasireikaluja valgyti 16-17val. Labai prievartauti,kad valgytu bijau… paskui visai atbaidysiu. KA DARYTI?
 23 Įrašė Dovile, —  12-12-2010 00:13, IP: 78.62.92.9
Labas, mamytes. As irgi labai susirupinus del savo mazyles. Jai 6men, valgom Similac misinuka, kurio per para turetu suvalgyt 1200ml atrodo+ papildomai kosyte apie 120ml, o suvalgo kokius 600-700ml misinuko per diena, su kosyte isvis vargstam, 40ml suvalgo daugiausiai. Svoris auga neypatingai, bet gydytoja nemato problemos, sako, kad viskas normalu. 5men svere 6,7kg. Si men dar nesisverem. Siandien pries miega suvalge 160ml, labai apsidziaugiau, nes vienu kartu tiek seniai nevalge, bet po minutes viska atpyle fontanu, labai issigandau.. Taip tusciu skranduku ir uzmigo. Nezinau ka daryt, kad valgytu daugiau, bijau, kad nenusilptu ar pan. Nors siaip gana judri, linksma..
 24 nevalgiukas
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  23-12-2010 13:07, IP: 78.61.75.209
Sveikos mamytes, as turejau tokia pat problemele, mano sunelis iki dvieju menesiu normaliai valge misinuka (savo pienuko mazai turejau tad nuo gimimo misinuku maitinau) na gal kiek ir maziau nei ant pakuotes raso, taciau nuo trecio menesio prasidejo kazkoks kosmaras pamaitint galejau tik beveik mieganti. Kai jau gydytoja leido (nuo 3.5 men) duot darzoviu tereles apsidziaugiau galvojau va pagaliau kitoks maistas gal neteks tiek kankinti vaiko ir paciai nervuotis, bet kokia savaite taip tepasidziaugiau, nes ir tu kosyciu jam nejo beikist tiesiog ziaugciojo, nelabai supratau kodel. Pasirodo mano mazylis visai atsisako pienuko ir kas yra nors truputi pagardintas juo, tai vat siuo metu verdu toki buljoniuka su vistiena tik pacios vistienos neduodu, o i ta buljoniuka dedu morkyte ryzius, laikas nuo laiko pakeiciu vietui ryziu i avizinius dribsnius ar kitas kruopas.Bandziau su bulvyte taciau nelabai megsta su ja. Tai vat toks issigelbejimas bent jau mums buvo nes jau ejau is proto nebesugalvojau ka ir duot jam. O misinuka dar geriam ryte ir vakare pusiau apsnude nes vis dar jam neiduodu jo, mums jau 4 menesiukai.
 25 keistai
Įrašė Lina, —  17-01-2011 22:12, IP: 78.56.160.131
Labai daug mamytes raso apie savo problemas, o atsakyt reta kuri nori…
 26 Nevalgom
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  28-02-2011 18:12, IP: 78.60.66.238
Sveikos.
Mano dukra nustojo normaliai valgyti nuo antro menesio. Dabar jau greit bus metai ir trys menesiai, o sveriam vos 7,5 kg. o valgo tragiskai, man jau nervai nelaiko nebezinau ka daryti nei kur besikreipti. Tuoj isprotesiu….
 27 dvynukai
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  31-03-2011 13:03, IP: 78.62.162.199
labas kris, mano situacija tokia pat, tik as auginu dvynukus, metuku svere tik po 7 kg,dabar uzsavaites jau bus 2 o sveriam nepilnus 10. su valgymu tragedija, bet zaidzia, laksto, neverkia, jiems gerai, o man ir stoga rauna.
 28 tai kaip juos pamaitint?
Įrašė Kristute, —  10-05-2011 21:31, IP: 78.58.70.11
Jungiuos prie Kris ir Erikos,pas mus panaši situacija su nevalgymu ir svoriu,kažkoks košmaras,o realios pagalbos nėra kur rasti.Gavau patarimą,kad viską sudėti ką turite valgomo,gal kas patiks…Pasitaikė po ranka tarkuoti virti burokėliai ir pavalgė kiek norėjo…kad taip dažniau…
 29 rekia valgo is buteliuko…
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  05-09-2011 19:58, IP: 78.60.5.35
sveikos mamytes,turiu didele problema…mano kudikiui 5 men,o jau du menesius kankinamesvalgydami…tik ateina laikas valgyti,riksmas didziausias,tarsi butu alkanas,tik duodu pienuko is buteliuko,tuoj rieciasi atgal,rekia nesavu balsu…turiu ji islaikyti,ant ranku uzmigdyti beveik ir tik tada pavalgo…o visa tai tesiasi beveik valanda per kiekviena maitinima…man jau rankos tirpt pradejo…as rekiu nesavu balsu ir verkiu kartu su juo nes nezinau kas yra…daktare sako taip buna…bet patikekit,man rankos nusvyra,zeme is po koju slysta… as verkiu kasdien kartu su juo… nei dantuku nesimato,pilveli siek tiek papucia,bet tai nepriezastis taip rekti…gal kas patyret ta pati?
mes su vyru juodai pasimete…
 30 nevalgom…
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  15-09-2011 17:04, IP: 87.48.39.22
Sveikutes,
ziuriu mes cia visos skundziames kad musu maziukai nevalgo ir nieko padaryti negalime.Mano kleckui 9 men ir jau kokia antra savaite valgom tik pieno misinukaO pries tai valgem beveik viska.Jogurtas buvo megstamiausias maistas,tik ne dabar.Bet nemanau kad jis vien pienuku sotus ilgai buna.Naktimis pradejo blogai miegoti,jau antra diena uzmigdyti pietu metu normaliai neimanoma,su didziausiomis isterijomis uzmiegam.Gydytojai sake,normalus vaikas,zvalus nesikabineti.Bet juk taip negalima!Juk tai augantis organizmas,kuriam reikia valgyti,o tu jis nedaro:(
 31 nevalgymas
Įrašė agne, —  15-10-2011 13:52, IP: 178.19.29.149
Kristcius, pas mus tokia pati situacija. dabar jau10 men eina. nieko nebevalgo tik misini, nei kosiu nebenori nieko.ir viduriai tokie laisvi paliko…gelsva spalva, bet nei karsciuoja nieko
 32 Valgo-nevalgo
Įrašė Reda, —  23-11-2011 14:07, IP: 85.255.55.7
Sveikos, Mamytes, maniskei bus 11 menesiu.Kiekvienas maitinimas neapsieina be dantu uzkalbinejimo. Bet jai leidziu valgyti tiek,kiek nori. Anksciau kimsdavau per prievarta,bet kai pradejo vemti, nustojau tai dariusi. Jeigu nenori —  neprikisi kaip kalakuto. O kas belieka? Kai reikia valgyti darzoviene, tai tikra tragedija pasidaro. Su malonumu valgo vaisu tyreles, jogurta su uogomis, geria mano pagaminta namini misinuka (pienas, varske, cukrus). Kas diena verdu vis kitu kruopu koses (soros, grikiai, ryziai, aviziniai dribsniai, kukuruzai). Kruopas sumalu kavamale, verdu piene, pagardinu alyvuogiu aliejumi ir cukrumi.
 33 L
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  13-12-2011 21:11, IP: 86.25.209.91
LABADIENA NORECIAU PAKLAUSTI ,MANO 5SAVAICIU DUKRYTE VALGYDAVO PO 100 PO 120 IR STAIGIAI PRARADO APETITA SUVALGO VOS PO 50ML,KODEL TAIP YRA GAL JI SERGA ?
 34 Nevalgimas
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  17-12-2011 14:48, IP: 62.212.204.72
Padekite, ka daryti vaikuciui 9 menesiai o mes jau visa menesi nevalgom, tik MP 3 kartus per diena, neskaitant nakties, o daktarai nieko nemato kad butu blogai, gal kas galit patarti kur kreiptis ?
 35 Gretai
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  18-12-2011 07:54, IP: 62.80.225.92
Jusu istorija labai primena mano dukra. Ji taip pat tai valge tai nevalge. kai reikedavo sumaitint kose, budavo kazkas baisaus. mano mazyle gere pieno misini, buvo laikas kai visai jo atsisake ir nevalge nieko. pieno misini pakeiciau kitu, atrodo viskas susitvarke. as manau, kad labai del to nepergyvenkit, jei gydytojai nemato nieko blogo, vaikutis priauga svorio, manau kad viskas nera visai blogai. o gal jusu maziukui dantukai dygsta? kai mano mazyle nevalgo, dar ir dabar (jai 1m ir 8men) paziuriu ar nedygsta naujas dantukas. dazniausiai taip ir buna. kantrybes Jums, manau viskas bus gerai.
 36 mano vaikas bus vegetaras :) )
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  29-01-2012 15:49, IP: 78.149.94.96
mums jau tuoj bus 2metukai o mes visiskai nevalgom mesos,zuvies ar vistienos :( tik makaronai ,darzoves-ypac kukuruzai-suris,jogurtai,varskyte. beto as vis dar maitinu savo mazaji MP.
Nezinau ka ir daryti-kiekviena diena vis stengiuosi kazka pagaminti idomesnio ir padeti vaikui pamegti siuos patiekalus, bet veltui. Viskas atsiduria siuksliu dezeje.. Bijua kad siu produktu nevalgymas neisaugtu koiu ligu. Siaip esame stiprus, puikiai augam, nesiskundziam kaazkokomis rimtomis ligomis.
 37 Įrašė as, —  05-10-2012 21:36, IP: 78.62.184.247
man gaila skaityti tokius komentarus kaip kristinos, kuri parase kad "kudikiu inoriu tenkinimas" yra idinga praktika ir ji jos nekartotu, nes mergaitei 9,5menesio ir ji nakti kas valanda praso pienelio ir dar nori miegoti apsiziojusi kruti. skundziai matai mama, kad vaikas nori jaustis saugus. mano vaikas taip elgesi iki metuku. kantriai islaukiau ir stai metuku ir menesio pats atsisake kruties. nespaudziau, neivedinejau taisykliu. tiesiog kantriai duodavau kruti tada kai noredavo, paimdavau ant ranku kai pradedavo verkti, niekada nevirkdziau vaiko atseit "tegul paverkia ,sveika" ar "tegul paverkia, nera cia ko pratintis ant ranku". stengiausi vaikuciui duoti kuo didesni saugumo jausma ir jis man atsilygino tuo, kad be jokiu atjunkymu, asaru, isteriju pats per keturias dieneles nustojo prasyti pienelio. taip kad mamytes kantrybes ir vaikutis jums padovanos grazu pareiskima "as esu su tavimi saugus, mamyte, man pienelio, kad nusiraminciau nereikia, nes zinau, kad tavo sirdele salia kad ir kas nutiktu" :) kantrybes, mamytes :)

Tik registruoti nariai gali komentuoti.
Prisijungite arba registruokitės.

 
< Atgal   Pirmyn >
Griežtai draudžiama šioje svetainėje paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį.
vaikui
vaikui vaikui vaikuiWeb dizainas,puslapių, svetainių kūrimas. E-parduotuvės nuo 499 Lt