picky-eater7

KĄ DARYTI JEI VAIKAS NEVALGO?

„Ignas visą laiką buvo nevalgus. Mažai valgė būdamas kūdikis, o ir dabar yra labai išrankus maistui. Valgo tik įvairias košes, pieno produktus, kai kurias daržoves ir vaisius“ —  pasakoja žvitraus keturmečio Igno mama Eglė Ratkevičienė. – „Deja mėsos sūnus nevalgo visiškai. Ji jam smirdi…“. Su įvairiais vaiko valgymo įnoriais susiduria dažna mama. Kaip išvengti paaugusių vaikų „nevalgumo“?

Jei vaikas atsisako valgyti?

picky-eater-kids-food

Nutinka taip kad ūgtelėję vaikai staiga pakeičia mitybos įpročius – atsisako valgyti mėsą, žuvį, daržoves ar kitus iki tol mėgtus maisto produktus. Psichologė Lina Štaupienė teigia, kad skirtingai nei suaugusiems, 2-3 metukų amžiaus vaikams iš tiesų neatsibosta tie patys patiekalai. „Jei jiems patinka įvairios košės, jie jas mielai ir valgo, jeigu nepatinka —  tai ir su dainomis nepriprašysi suvalgyti nors vieną šaukštą“, – pasakoja psichologė. Nereikėtų vaiko barti ar jam priekaištauti, kad nevalgo, apie tai pasakoti kitiems žmonėms vaikui girdint.

Jei vaiko prastas apetitas ar jis atsisako valgyti kuriuos nors maisto produktus, galite pabandyti:

Puslapiai: 1 2

2 Komentarai

  • Liveta

    Mano mergaitei 2,5m atsisako valgyti mėsos daržoves ir ne visas valgo geriau jei kruopos makaronai nezinau net ka daryti kaip sumaitynti mėsa.

    sausio 7, 2016 at 11:31
  • :)

    Nemaitinti mėsa ir tiek. Šiais laikais ir be jos galima puikiai išgyventi. Mano vaikas irgi mėsos nuo gimimo nevalgė, jau užaugo, sveikata niekad nesiskundė, hemoglobinas puikus. Čia tik man buvo sunkiau: reikėjo subalansuoti mitybą, kad naudingų medžiagų netruktų, tad teko perskaityti nemažai knygų apie vegetarišką ir veganišką mitybą.

    balandžio 10, 2017 at 2:04

RAŠYTI KOMENTARĄ