ŠIUOLAIKINIS AUKLĖJIMAS PATIRIA KRACHĄ

Auklėjimas – ganėtinai ginčytina tema. Vieni teikia pirmenybę natūraliai tėvystei ir auklėja vaikus taip, kaip tai buvo daroma anksčiau. Kiti mėgdžioja savo tėčius ir mamas. Dar kiti ieško šiuolaikinių auklėjimo metodų. Bet netgi pačių naujausių tendencijų besilaikantys tėvai daro klaidas. Pateikiame jums kelias priežastis, dėl kurių šiandieninis auklėjimas neatitinka visuomenės poreikių.

Nebėra suaugusių žmonių visuomenės

Daugiau nebėra suaugusių žmonių bendrijos, kuri laikytųsi tų pačių auklėjimo taisyklių ir vertybių. Niekas nedrįsta pasakyti vaikui, kad jis daro kažką negerai. Jei mokytojas sudraudžia vaiką, tėvai kelia skandalą. O patys tėvai irgi lieka vieniši su savais auklėjimo metodais.

Įsivaizduokite situaciją. Trejų metų vaikas krinta ant žemės ir užtaiso isteriją. Mama su  pirkinių krepšiais ir dviratuku rankose prašo jį eiti toliau. Vaikas rėkia, visi žiūri į jį ir paspartina žingsnį. Moteris pritūpia ir bando įtikinti mažylį nusiraminti, tačiau jo galva nuo rėkimo jau primena mažą raudoną oro balionėlį. Mama bejėgė… Užuot sulaukusi palaikymo iš pro šalį einančių suaugusių, ji susilaukia tik kreivų ir smerkiamų žvilgsnių.

Vaikams daug leidžiama

Vis daugiau tėvų blogą elgesį ima laikyti normaliu. „Juk jis vaikas!“ arba „Juk jis tik žaidžia!“ – šiuolaikinių mamų reakcija, kai vaikas skandina baloje kačiuką ar švaisto saujas smėlio kitam vaikui į akis. Tokiu būdu suaugusieji atsikrato atsakomybės už auklėjimą.

Vaikai viską supranta ir sugeba išmokti daugiau, nei galime įsivaizduoti. Manieros ir elgesys viešumoje yra būtent tai, kad reikia skirti dėmesį nuo mažų metų.

Šiuolaikiniai tėvai nemoko kantrybės

Kad išvengtų galimų riksmų ir isterijų, tėvai ruošiasi visiems gyvenimo atvejams. Vos tik vaikas suniurzga, jam tuojau pat kišamas sausainis. Važiuoja automobiliu – akimirksniu įjungiamos vaikiškos dainelės. Sėdi su tėvais kavinėje – žiūri filmukus per telefoną. Patogu? Taip! Bet dėl to, kad tėvai ramina vaiką šiam vos krustelėjus, jis neišmoksta pakentėti ir padoriai elgtis.

Suaugusieji pataikauja vaikams

Šiuolaikinio vaiko gyvenimas suplanuotas valandos tikslumu: mokykla, repetitoriai, sportas. Tėvai pergyvena, kad skiria mažiesiems pernelyg mažai laiko. Dėl to, kai tik vaikas kažko paprašo, prašymas akimirksniu išpildomas. Suaugusieji tokiu būdu nuramina sau sąžinę, užglaisto „kaltę“. Tačiau vaiko poreikiai nuo to vis didėja, o prašymų vis gausėja…

Tėvai nepaiso savo pačių poreikių

Vaikas atsidūrė šeimos centre. Tačiau nereikia pamiršti ir savų poreikių. Vaikai turi žinoti, kad jų tėvai – atskiri, nepriklausomi žmonės su savais norais ir troškimais. Tai padės ateityje teisingai megzti santykius su kitais žmonėmis.

Pernelyg didelė kontrolė

Ar žinojo jūsų tėvai, ką jūs veikiate ir kuo užsiimate visą dieną? O kas iš jūsų dabar pasirengę susitaikyti su faktu, kad nežinote, kur buvo ir ką darė vaikas iki pat vakaro? Tipiška situacija: „Kepurę užsidėjai? Nusifotografuok ir atsiųsk nuotrauką“. Vaikai dabar auga totalios kontrolės sąlygomis. Savarankiškais žmonėmis jie jau netaps.

Tėvai ruošia vaiką vakarykščiam pasauliui

Šiuolaikiniai tėvai svajoja, kad vaikai užaugtų YouTube blogeriais ar stilistais. Vadovaujasi šios dienos situacija. Tačiau mažyliams ši mūsų diena bus kaip žila senovė. Dėl to nereikia spausti vaiko jau nuo pirmos klasės, kad tas apsispręstų, kuo nori tapti, kai užaugs. Anksčiau tame nebuvo nieko kritiško, gyvenimas buvo žymiai stabilesnis, o šiandien pasaulis keičiasi kur kas sparčiau.

Šaltinis: www.seimairnamai.eu

RAŠYTI KOMENTARĄ