54435154_334583320500904_9035314630351650816_o

(NE)VIENINTELĖ MAMA AIRIDA: “AŠ RENKUOSI BŪTI LAIMINGA!”

Viena ranka maišydama blynų tešlą per radiją girdžiu psichologę, kuri kalba apie gyvenimo kokybę lemiančius pasirinkus. Akimis bėgu per verslininkės parašytą tekstą, kuriame rašoma, kaip prisijaukinti sėkmę ir būti verslia. Tuo pat metu Instagram programėle mirga nuo puošnių, pasidabinusių, besišypsančių mamų, kurios, ne tik mamos, bet ir to paties Instagramo žvaigždės, grožio ekspertės, politikės, menininkės, sportininkės, verslininkės. Jos kasdien kalba apie sėkmę, laimę, meilę, pasirinkimą ir dar tūkstančius joms svarbių dalykų. Ir visos mano išvardintos moterys yra savo pasirinkime, kuris nebūtinai tiks man, jums, mūsų mamoms, seserims ar močiutėms. Jų sėkmės formulė nebūtinai bus mano ar tavo sėkmės formulė, kaip ir jos dėvima suknelė, kurios dydis L, XL ar S, netiks tą patį rūbų dydį nešiojančiai kitai panelei.

Visa tai tinka ir kalbant apie kasdienius rutininius ir buitinius dalykus. Mano mėgstamas puodelis kavai, nėra mėgstamas puodelis kavai mano sesers ar mano vyro. Mano mylimiausia ir labiausiai šokiams tinkanti daina nėra tokia, pagal kurią šokti nori mano mama. Tokiuose mažuose pastebėjimuose ir slypi didžioji tiesa. Kiekvienas esame laisvas savo pasirinkimuose kuo norime būti, kaip norime jaustis, ką norime veikti ir kokį gyvenimo būdą norime propaguoti.Aš renkuosi būti laiminga! Tai yra mano būdas, kuris padeda kasdienes akimirkas paversti švente, o kasdienius rūpesčius – akimirkomis, kurios ima ir pasimiršta.

Mano laimės formulė startuoja su žinute, kad aš renkuosi pati. Renkuosi, kaip noriu jaustis, renkuosi, kaip reaguosiu į situacijas, renkuosi kokia noriu būti ir dar tūkstantį kartų per dieną renkuosi. Žinojimas, kad tik tu pats esi atsakingas už savo jausmus, mintis, poelgius, požiūrį yra išlaisvinantis, nes pagaliau tau nebedaro įtakos kitų žmonių nuotaikos, žodžiai, veiksmai ar neveikimas. Tu žinai, kad kiekvienu atveju esi laisvas pasirinkti, kaip nori į vieną ar kitą situaciją reaguoti.

Šiandien aš apie laimę. Laimę kiekvienam savitą, kiekvienam tik jo, o svarbiausia laimę ten, kur nori ją matyti ir jausti. Žinutė, kuri gali būti raktu į jūsų laimės kalno stebuklų skrynią yra ta, kad laimė yra įprotis. Ką reiškia įprotis? Ogi tai, kad jį galima suformuoti. Tam gali prireikti nuo 4 savaičių iki metų, bet jei kasdien jį prisiminsi ir jį treniruosi tai tikrai jis bus visada su tavimi. Čia kaip su važiavimu dviračiu. Vienąkart išmokus ir gerai pasitreniravus, tas mokėjimas yra su tavimi.

Svarbu atminti, kad laimė yra jausmas, kurį galima jausti net be priežasties ir ji juntama tik čia ir dabar.Siekis laimę jausti tada, kai turėsi naują mašiną, kai pailsėsi, kai uždirbsi norimą sumą pinigų yra įdingas. Jis reiškia, kad šiuo metu negali jausti laimės, nes esi susikoncentravęs į tai, ko šiuo metu nėra. Pripažinkime atrodo kvaila praleisti galimybę jaustis laimingu vien todėl, kad kažko kito trokšti ateityje. O juk dabartis pilna to, kas ir telpa į laimę.

Minėdama, kad laimė yra įprotis, norėjau sustiprinti norą ją praktikuoti kasdien, kad gyvenimas būtų pilnavertiškas ir nereikėtų laukti rytojaus ar dešimties metų. Vienas iš laimės formulės variantų, kurį kasdien praktikuoju pati yra be galo paprastas. Dalinuosi juo, nes tikiu, kad tai padės formuotis ir jūsų naujam įpročiui.

Laimė man yra mano galimybė realizuoti save įvairiose veiklose (maisto ruošimas, rašymas, vaiko ugdymas ir t.t.) įdedant didžiausią galimą meilės kiekį sau, artimiesiems, draugams ir visai aplinkai, bei kuriant ir pastebint grožį.

Ir tikrai, kasdien esu laiminga. Laimė visada skirtinga, bet visada mano. O svarbiausia būdama laiminga prisidedu ir prie kitų noro būti laimingais. Laimę kurdama per aprašytos formulės sudedamąsias dalis, kasdien gaminu mėgstamą maistą, kasdien užsiimu mėgstama veikla, puoselėju namus, užsiimu smagiomis veikomis su savo vaiku ir pasidžiaugiu tuo, ką pavyko per dar vieną dieną nuveikti! Ir kasdien į savo laimės kalną lipu tik savo pasirinktu keliu ir džiaugiuosi, kad nuo jo vis gražesnis vaizdas pasiekia mano akis ir širdį!

Paklauskite savęs, kas man yra laimė ir kaip galiu ją propaguoti kasdien? Kas man apie tai primins? Atlikite suplanuotus veiksmus ir mėgaukitės. Šie klausimai tikrai prisidės prie laimės kalno atrakinimo, tik pradėkite, o visa kita jau pakeliui, nes jūs vertos jausti laimę kasdien. Kasdien be išimčių.

(Ne)vienintelė mama Airida

RAŠYTI KOMENTARĄ