MOTINIŠKAS INSTINKTAS – AR TEISINGAI JUO PASINAUDOJAME?
Jis skirtas globoti, auginti savo atžalas, kol jos auga, vystosi, yra silpnos ir negali be mūsų išgyventi. Moterys maitina, rengia, prižiūri vaikų dienos režimą, lavina įgūdžius ir svarbiausia – myli be sąlygų, nepriklausomai nuo vaikų kiekio, amžiaus, išvaizdos, sugebėjimų ir pasiekimų. Viskas aišku ir paprasta? Tačiau taip tik atrodo.
Kartais mes nukreipiame savo įgimtą instinktą visiškai kita linkme – globojame tuos, kas pats gali savarankiškai savimi pasirūpinti – tėvus, vyrus, drauges, bendradarbius ar pavaldinius, naminius gyvūnus. Prieš išlaisvindami drugelį iš kokono, gerai pagalvokite, ar padedate jam iš tikrųjų, ar teikiate neprašytą „gėrį“.
Niekam iš jų nereikia, kad už jį galvotų ir klotų visur pagalvėles. Dažniausiai mes klystame, nepataikome į norą, nes mums atrodo, kad žinome geriau, ko jiems reikia. Tas arba žemina ir erzina, verčia priešintis, gintis, arba sukelia priklausomybę ir lėtą galūnių ir proto atrofiją, nes jie pradeda naudotis jūsų nemokamomis paslaugomis.
Prisiminkite, ką dar mėgstate pagloboti savo nuožiūra, kur pademonstruoti savo pasaulio motinos-gelbėtojos sugebėjimus – žinias, proto sumanumą, energingumą, rankų ir kojų miklumą – klimato, miškų, gyvūnų globa, įvairios draugijos, bendrijos – kartais jie tampa svarbesni už pačios gyvenimą, nes neišgelbėjus visų jautiesi nevertinga ir… nemylima. ?
Kaip tai kenkia moterims?
Stipriai mažina jų atsparumą stresams, silpnina sveikatą ir gadina išvaizdą. Juk nėra kada rūpintis savimi, klausytis kūno pagalbos šauksmo! Juk visi be manęs prapuls!
Stipriai gadina nuotaiką, kai globotiniai neatlygina tuo pačiu, nes jų motiniškas instinktas išvystytas į kitą pusę – priimti globą, o ne ja keistis.
Kur gi pritaikyti tą milžinišką poreikį rūpintis ir globoti?
Tik nesakykite, kad neturite motiniško instinkto, todėl dar nesate pasiruošusi turėti vaikų. Jį pajusite tada, kai vaikas jus aplankys – iš pradžių pilvuke, po to priglaudus jį prie krūtinės, pajutus jo priklausomybę nuo mamos. Po to suvoksite, kokia tai nepakartojama ir greitai užauganti patirtis. O globoti kačiukus ir puošti šuniukus – tai buvo tik repeticija, tik žaidimas, kuris labiau tinka jūsų vaikui.
O jeigu nėra vaikų, arba jie jau užaugo?
Vėl pakartosiu – tik nereikia globoti vyrų ir pašvęsti savo gyvenimo kovai už taiką. Tiesiog globokite SAVE. Taip, kaip norisi jums. Įsivaizduokite, kad esate savo pačios vaikas ir darbuokitės – pradėkite nuo elementariausių buitinių poreikių, pasirūpinkite švaria ir gražia apranga, sveiku ir šviežiu maistu, ir ne tik pilvui, bet ir smegenims. Toliau pastebėkite, kas jums teikia malonumą, kokiais būdais pasikraunate energija, ką norite nuveikti ir sukurti.
Kokia iš to nauda moterims?
Pažinodama savo poreikius, mokėdama save užimti – tapsite rami, atsipalaidavusi, nepriklausoma nuo aplinkinių malonės. Man asmeniškai visada yra ką veikti, kai šalia nėra žmonių. Nes nereikia jų laukti, kažko iš jų tikėtis, nusivilti, jeigu neatitiko mano vizijų – man visur ir su visais, jeigu ne visada lengva, tai dažniausiai nesunku. Nes man labai faina pačiai su savimi.
Patenkindama savo poreikius, galite grąžinti sau visas skolas, užpildyti trūkumus, kurie susikaupė nuo vaikystės – dabar puikiai galite save paglostyti, savimi susižavėti, viską sau įsigyti ir palikti ramybėje savo tėvus, kurie užaugino taip, kaip geriausiai sugebėjo. Padėkoti jiems, kad nesvarstė, ar yra pasiruošę jus pradėti, pagimdyti ir užauginti. Tiesiog tai padarė. ?
Globodama save atsigręšite į savo vidinį vaiką ir nustosite save drausminti ir siekti tobulybės, dažniau apkabinsite ir įsiklausysite į savo norus ir jausmus.
Kokia iš to nauda vyrams?
Nepriklausomybė – tai neprisirišimas ir lengva adaptacija prie bet kokių gyvenimo sąlygų. Įsivaizduokite, kad viskas, ką turite – tenkina; visur, kur esate – patinka. Iš tokio taško labai paprasta pranešti kitiems, ko norite dar iki pilnos laimės. O kiti tai su malonumu pildo.
Ar žinote, kad vyrams labai naudinga pildyti moterų norus, o pildyti juos su malonumu tikrai smagiau, negu per prievartą. Tik neišduokite vyrams šios paslapties.
Kokia iš to nauda aplinkiniams?
Net šventraščiai byloja, kad padėti kitiems reikia nesavanaudiškai, ne iš deficito būsenos, slaptai tikintis pagerinti savo karmą. O iš pertekliaus, geranoriškai. O mokant tenkinti savo poreikius, lengviau teirautis kitų – kuo galite būti naudinga.
Štai kiek privalumų ir naudos. Mokykitės išmintingai pasinaudoti savo turtingu gabumu, kol netapote nuolatos pikta ir irzli „bobšė”, kuri paaukojo visą savo gyvenimą, o „jie visi tokie nedėkingi…“.
Autorė Natalja Balinskaja