IMG_9190-1080x718

KAIP SUMAŽINTI PLASTIKO SAVO VONIOS KAMBARYJE?

Praėjusį mėnesį kalbėjome, kaip sumažinti plastiko savo virtuvėje, kad būtų ne tik švariau Jums, bet ir aplinkai. Plastiko taršos tema netyla – vienas lietuvis kasmet išmeta vidutiniškai 22 kg plastikinių pakuočių, kurios dažnai yra nesurūšiuojamos ir neperdirbamos. Ar įmanoma šį skaičių sumažinti?

Priemonių be plastiko parduotuvės Nula įkūrėjos Rasa ir Ramona sako, kad įmanoma bei kviečia šį mėnesį pasižvalgyti po savo… vonią. Kaip galime sumažinti sunaudojamo plastiko toje namų vietoje, kur esam apsupti dažnai keičiamomis higienos priemonėmis, buteliukais? Kokios egzistuoja alternatyvos?

Bambukinis dantų šepetukas

Plastmasiniai dantų šepetėliai – dažniausiai nesurūšiuojami ir neperdirbami, todėl nusėda sąvartynuose ar vandenynuose. Vien Lietuvoje jų išmetame apie 8 milijonus per metus – pabandykime įsivaizduoti, kiek jų išmeta visa Europa ar pasaulis…

“Kad dantų valymasis būtų draugiškesnis aplinkai, siūlome rinktis bambukinius dantų šepetukus, kuriems susidėvėjus, juos galima kompostuoti arba panaudoti vasaros laužui užkurti. Jie taip pat suirs žemėje kur kas greičiau”, kalbėjo Nula įkūrėjos.

Dantusepetukas

Bambukinius dantų šepetukus sau ar vaikams galima įsigyti čia:

https://nula.shop/collections/higiena-be-plastiko?page=1

Dezodorantas kartoninėje pakuotėje

“Labai ilgai ieškojome dezodoranto, kuris ne tik būtų draugiškoje bei patogioje pakuotėje, bet ir puikiai veiktų. “Earth Conscious” dezodorantas jau sulaukė daug pagyrų iš mūsų klientų, o labiausiai džiugina tai, kad jis supakuotas visiškai be plastiko, yra pagamintas iš organinių medžiagų, tinka veganams ir tikrai yra veiksmingas”, pasakojo Nula įkūrėjos.

square_900x

Dezodorantą galima įsigyti čia:

https://nula.shop/products/dezodorantas-be-plastiko-earth-conscious

Menstruacinė taurelė

Vis daugiau pasaulio moterų – nuo paauglių iki vyresnių, net itin gausias mėnesines patiriančių – atranda menstruacines taureles. Tai – daugkartinė, nejuntama ir itin švelni priemonė, kurią galima naudoti net 10 metų, taip išvengiant daugiau nei 2000 įklotų ar tamponų, kurie yra neperdirbami ir nusėda sąvartynuose.

“Nuloje mes pristatome savo favoritę, kuri yra itin švelni, todėl nesunkiai įsideda. Žinoma, prie taurelės reikia priprasti ir įgusti ja naudotis, tačiau kai jau pripranti – tai tampa tikrai dideliu ir patogiu atradimu”, kalbėjo Rasa ir Ramona.

Taurelę galima įsigyti čia:

https://nula.shop/collections/higiena-be-plastiko/products/menstruacine-taurele-nudie-itin-svelni

Kietasis muilas ir šampūnas

Bene paprasčiausias būdas sumažinti plastiko vonioje – vietoj plastmasiniuose buteliukuose esančių dušo žele, šampūnų ir kondicionierių, rinktis kietąsias alternatyvas. “Kietasis šampūnas labai gerai suputoja ir veikia taip pat, kaip ir įprastas šampūnas. Labai džiugu matyti, kad jis populiarėja Lietuvoje. Nors pradžioje žmonės nedrįsta jo išmėginti ar nepasitiki, kad jis gerai išplaus plaukus, vėliau, išmėginus šampūną, jie grįžta ir visiškai atsisako šampūnų plastikiniuose buteliukuose”, kalbėjo Rasa. “Svarbiausia – pasirinkti kietąjį šampūną pagal savo plaukų tipą”.

Kitas itin paprastas būdas sumažinti plastiko – naudoti muilą. “Jau labai greitai savo parduotuvėje pristatysime rankų darbo, Lietuvoje pagamintą, puikiai veikiantį muilą, kuris, tikime, taps alternatyva dušo žele daugelyje namų”, pasakojo Ramona.

Kietuosius šampūnus ir muilus galima įsigyti čia:

https://nula.shop/collections/higiena-be-plastiko

Bambukiniai ausų krapštukai

Nuo 2021-ųjų metų Europos Sąjungoje planuojama visai uždrausti vienkartinius plastmasinius ausų krapštukus, kurie yra per smulkūs perdirbti ir taip pat nusėda šiukšlynuose. “Puiki alternatyva tam – bambukiniai ausų krapštukai, kurie suyra greičiau, gali būti kompostuojami arba taip pat tiesiog naudojami kaip laužo įkūrimo priemonė”, šypsojosi Ramona.

Bambukinius ausų krapštukus galima įsigyti čia:

https://nula.shop/collections/higiena-be-plastiko/products/bambukiniai-ausu-krapstukai-su-naturalia-medvilne-100-vnt

RAŠYTI KOMENTARĄ