DCIM102GOPRO

LAIŠKAI IŠ IZRAELIO. Aštuntoji diena

Taip, nesuklydote – septintosios dienos laiško nebuvo. Juk ir aš turiu kada nors ilsėtis!? :)
Šiandien Izraelyje šabas. Tai diena, kai nieko negalima dirbti, net pasišildyti maisto, tai reiškia, kad pasigaminti reikia iš vakaro :) tiesą sakant, nežinau, ar žydai šią dieną būna namuose ir meldžiasi, ar tiesiog būna su šeima. Norisi tikėti antru variantu, nes parkai PILNI žmonių!!!
Visur piknikai, vyksta maudynės, žaidžiama raketėmis, bendraujama. Na, o mes šiandien išsiruošėme į Tel Avivo zoologijos sodą. Iš pradžių buvome safaryje. Tai yra važiavome mašina, kol šalimais laisvai bėgiojo gyvūnai. Vėliau išlipome iš mašinos ir vaikščiojome po zoologijos sodą. Nors atrodė iš pradžių, kad teritorija nėra didelė, tačiau pasivaikščioti tikrai yra kur. O ir gyvūnų gausybė!!!
Keletas įdomių faktų apie žydus: jie valgo košerinį maistą. Tai reiškia ne vien, kad gyvūnas turi būti nužudytas neapsvaigtinas, tačiau žydai nevalgo kiaulienos (nes tiki, jog tai purvinas gyvūnas) bei negali maišyti mėsos su pienu. Štai kodėl restoranuose dažnai negausi kavos su pienu ar nerasi, kur suvalgyti hamburgerio su sūriu :) dar apie jų skrybliukus. Jeigu jis spalvotas, tai žydas yra pamaldus, jei visiškai juodas tai jis super pamaldus ir griežtai laikosi šabo. O jei turi tokią juodą skrybėlę bei plaukus užsiauginęs šonuose tai čia jau tikėjimo viršūnė :) man tokie labai panašūs į amišus. Kažin gal čia kažkas panašaus ir yra? :)
Statistika: kareivių nematėm, kratų neapturėjom :)
Dovilė

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ