7 intelektai 3

KAIP IŠUGDYTI GENIJŲ?

Trukmė? 1 val.

Apie užsiėmimą               

Užsiėmimai vyksta dviems amžiaus grupėms – kūdikiams iki vienerių ir vaikams nuo vienerių iki dvejų metų. Grupėje vienu metu lavinami ne daugiau nei 10 mažylių. Kas labai nustebino, tai, kad veikloje dalyvavo ne tik mamytės su savo vaikučiais, bet prisijungė ir tėveliai! Tai puikiai atspindi programos dvasią, kad joje gali dalyvauti tik visapusiškai savo vaiką pasiruošę ugdyti tėvai, galintys jam atiduoti daug laiko, kantrybės, dėmesio ir, žinoma, meilės. Galbūt nuvilsiu tas šeimas, kurios mano, jog pakanka savo atžalą tik atvesti į šį būrelį ir po 16 savaičių trukmės mokymų bus galima pasiimti genijų. Tikrai ne. Tam reikės įdėti daug savo pastangų, kadangi pagrindinis mokymasis yra ne užsiėmimų metu, o namuose.

nuotr. Alina Grimalauskienė

nuotr. Alina Grimalauskienė

Kas vyksta pamokos metu?

Pamokėlės pradžioje vaikai su tėveliais susėda ratu ir dainuodami dainelę pasako kiekvieno mažylio vardą. Taip vaikas mokosi atpažinti savąjį bei patiria džiaugsmą, išgirdęs jį tariant balsu. Tolesnio užsiėmimo metu programos dalyviai kviečiami pasitelkus nesudėtingas daineles, eilėraštukus, šokius ir paprastas užduotėles, mokytis geometrinių figūrų, spalvų, pažinti kūno dalis ir netgi skaičiuoti! Pamokos pabaigoje yra išdalinami namų darbai, kuriuos mokytoja atidžiai paaiškina, atsako į tėveliams kilusius klausimus. Namų darbai yra skirti lavinti, ugdyti ir kokybiškai leisti laiką su vaikučiu už užsiėmimo ribų. Viso užsiėmimo metu mokytoja atidžiai stebi tėvelius, pataria jiems, ar duoda pastabų, pastebėjus neteisingus veiksmus ar vaikams tariamus žodžius. Be to, mokytoja pataria ne tik, kaip lavinti vaikučius, bet pavyzdžiui, kaip padėti jiems pasiruošti vasaros sezonui, susipažinti su paplūdimio ar smėlio dėžių smėliuku.

Namų darbai

Popamokinės užduotys labai įvairios: mokomasi stebėti aplinką, vaikas lavinamas skaitant jam ne paprastas pasakas, o sudėtingus tekstus (pavyzdžiui savo profesinę literatūrą), mokomasi užsienio kalbos aplinkoje supančius daiktus įvardinant ne tik gimtąja, bet ir užsienio kalbomis. Taip pat mokytoja skatina mokinti mažylius skaityti ir skaičiuoti! Vadovė teigia, kad vaikutis iki vienerių metų gali mokėti suskaičiuoti nuo vieno iki trisdešimties. Žinoma, skaičiavimas vyksta ne balsu tariant skaitmenis, o vaikui atpažįstant vienoje vietoje sudėtų daiktų skaičių, pvz. penkis apskritimus. Perskaičius ateinančios savaitės namų darbus aplanko jausmas, kad iki šiol su vaiku nieko neužsiiminėjai! Per savaitę laiko reikia supažindinti mažylį ir su vabaliukais, ir su Lietuvos atributika, ir skirtingais garsais, ir… Kruopščiai ėmiausi namų darbų: kartu su vyru apgalvojome svarbiausius Lietuvos faktus, internete suradau įvairiausių iliustracijų, žemėlapių, paruošiau stendą ir visą savaitę tikslingai mokiau Motiejų.

20160401_110059“7 intelektų programa” tinka ne visiems

Kaip jau minėjau, tėveliai, nusprendę lankyti šią programą, turi būti pasiryžę ypač daug dirbti namuose. Per savaitę laiko jūsų laukia tikrai daug užduotėlių, kurias ne tik reikės atlikti, bet pakankamai daug laiko užtrunka ir pačių užduočių paruošimas. Todėl šie užsiėmimai tinka tėveliams, kurie nori kokybiškai, kryptingai leisti laiką su savo mažuoju, siekia visokeriopai jį lavinti, mokyti, supažindinti su įvairialypiu pasauliu. Tai užsiėmimams tėvams, tikintiems, jog jų atžaloje slypi mažytis genijus, tereikia padėti šį talentą atrasti.

Apie kitus aplankytus užsiėmimus skaitome čia: LAISVALAIKIS SU KŪDIKIU

Dovilė Palubinskienė

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ