2

ČIUŽINIAI KŪDIKIAMS. KĄ REIKIA ŽINOTI?

Tikriausiai pastebėjote, kad geriausiai pailsite išsimiegoję patogioje lovoje. Geram miegui neužtenka vien tik išvėdinto kambario, tylos ir spalvingų užvalkalų. Kokybišką naktinį poilsį garantuoja patogus čiužinys. Kūdikiai lovelėje praleidžia daugiau laiko nei suaugę žmonės, todėl jiems ypatingai svarbu parinkti tinkamą čiužinuką. Tad šiandien aptarsime kūdikiams skirtų čiužinukų rūšis bei išrinksime tinkamiausią variantą.

Miegas yra svarbiausias poreikis kūdikiui, nes miegant jis ilsisi, atsipalaiduoja visi jo kūno raumenukai. Tik į šį pasaulį atkeliavęs mažylis miega net apie 20 valandų per parą, tad beveik visa kūdikio diena ir naktis prabėga lovelėje, ant vaikiško čiužinio. Todėl yra labai svarbu išsirinkti tinkamą čiužinuką. Pagrindiniai kriterijai renkantis čiužinuką kūdikiui būtų šie:

 • Medžiagos, iš kurių yra pagamintas čiužinukas;
 • Kietumas;
 • Priežiūra.

Medžiagos

Vertinant medžiagas reikia atkreipti dėmesį į čiužinio užpildo ir užvalkalo sudėtį. Čiužinukai gaminami su natūralių, dirbtinių medžiagų arba kombinuotais užpildais. Jie gali būti:

Natūralių medžiagų:

 • Grikių lukštų. Lukštai atskiriami apdorojant grikių kruopas. Toks užpildas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas, pralaidus orui, ekologiškas. Naudojant grikių lukštų čiužinius juos reikia nuolatos pakedenti, supurtyti ir išlyginti.
 • Kokoso plaušo. Gaunamas iš kokoso riešutų apsauginio sluoksnio. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas, elastingas, pralaidus orui ir atsparus drėgmei.
 • Jūros žolių. Užpildas gaminamas iš sudžiovintų jūros žolių. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas ir pralaidus orui.
 • Latekso. Jis gaminamas iš kaučiukmedžio syvų. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra elastingas, atsparus deformacijai, išsaugo kūno šilumą. Oro cirkuliacijai padaromos nedidelio diametro skylutės ir/arba suformuojamas banguotas paviršius. Čiužinuką su latekso užpildu reikia karts nuo karto apversti, leisti jam „pakvėpuoti”.

Sintetinių medžiagų:

 • Porolono. Šis užpildas gaminamas iš poliuretano putų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad užpildui naudojamo porolono tankis būtų nemažesnis kaip 25kg/m3, o elastingumas —  nemažesnis kaip 60%. Banguotas tokio užpildo paviršius užtikrina geresnę oro ir drėgmės cirkuliaciją. Porolono čiužiniai yra tvirti, elastingi ir atsparūs deformacijai.
 • Elastingo porolono. Šio porolono elastingumas ir tankis yra didesni nei standartinio poroloninio užpildo, tačiau kitos savybės —  tokios pačios.
 • Viskoelastinės medžiagos. Ji gaminama iš tų pačių poliuretano putų, tačiau pasižymi kitomis savybėmis: įspausta lėčiau atgauna pirminę išvaizdą (5-10 sek.), reaguodama į kūno šilumą minkštėja, todėl didėja jos elastingumas.

Kombinuoti:

 • Latekso/porolono su kokosų plaušo ar jūros žolių sluoksniu;
 • Latekso/porolono su kokoso plaušo ir grikių lukštų sluoksniais iš abiejų pusių;
 • Kiti variantai…

Čiužinių užvalkalai gaminami iš natūralių arba dalinai sintetinių medžiagų. Paprastai naudojami medvilnės ir viskozės, kartais lino pluoštai. Mišrūs audiniai paprastai audžiami iš medvilnės (60-70%) ir pagalbinių sintetinių pluoštų —  poliesterio ir poliamido (30-40%). Alergiškiems vaikams siūloma rinktis specialius užvalkalus čiužiniams. Jie gaminami iš medvilnės ir laminuojami poliuretano plėvele. Yra pralaidūs orui ir lengvai skalbiami.

Priežiūra

Rinkdamiesi čiužinį atkreipkite dėmesį ar jo užvalkalą galima nuvilkti. Esant reikalui užtrauktuku užsegamus užvalkalus galima be vargo nusegti ir išskalbti. Lengva prižiūrėti ir išimamą čiužinuką.

Ką rekomenduojame ir siūlome mes?

Jog atitiktų visus kūdikiams skirtų čiužinukų reikalavimus, mes rekomenduojame Dormeo Baby čiužinį.

Kodėl? Kūdikiams miegoti reikalingas kietesnis pagrindas, nes jie yra per maži ir nepajėgūs pakeisti savo miego pozos, ypač, kai miega ant pilvo. Kietesnis paviršius neleidžia jų veidukui nugrimzti į čiužinį, palieka pakankamai erdvės cirkuliuoti orui ir mažylis gali lengviau pasukti galvą į šoną. Būtent toks yra Baby čiužinys iš tvirtą atramą suteikiančios „Ecocell®“ medžiagos.

1Dvipusis čiužinys. „Ecocell®“ – tai aukštos kokybės naujos kartos putų poliuretanas. Šio čiužinio pagrindą sudaro 2 skirtingo kietumo sluoksniai:

 • Kietesnis. Tinkamas kūdikiams iki 6 mėnesių.
 • Minkštesnis. Rekomenduojamas mažyliams nuo 7 mėnesių.

Čiužinio sluoksnius lengvai galėsite keisti vietomis, tad būsite tikri, kad užtikrinate saugią ir tinkamą miego aplinką tiek naujagimiui, tiek jau paaugusiam, pradedančiam vaikščioti vaikučiui. Be to, kietesnis čiužinio paviršius ne tik padeda kūdikiui lengviau pakelti galvutę jam gulint ant pilvo, bet ir padeda išlaikyti tinkamą dar nesusiformavusio stuburo pozą, kad mažylis augtų sveikas ir stiprus.

Pastovi temperatūra miego metu. Mažyliui miegant labai svarbu užtikrinti pastovią temperatūrą, apsaugoti nuo perkaitimo ir suprakaitavimo. „Ecocell®“ medžiaga užtikrina nuolatinę oro cirkuliaciją, išgarina drėgmę ir kartu palaiko malonią šilumą, leidžiančią ramiai išsimiegoti. O juk tikrai ne paslaptis, kad ramesnis vaikučio miegas reiškia ir ramesnį tėvelių poilsį.

Skalbiamas čiužinio užvalkalas. Dormeo Baby čiužinio užvalkalas yra su užtrauktuku, lengvai nusegamas ir jį galima skalbti iki 40 °C temperatūros vandenyje. Tai leidžia pasirūpinti tinkama higiena, švaresne vaiko miego aplinka. Be to, užvalkalas yra nelaidus skysčiams ir apsaugo čiužinį nutikus vaikiškoms „nelaimėms“.

12 metų garantija. Dormeo Baby čiužinio kokybę ir ilgaamžiškumą patvirtina jo pagrindui suteikiama net 12 metų garantija! Galite būti tikri, kad ant šio čiužinio ramiai išsimiegos net keli vaikučiai. Be to, galite pasirinkti iki 140 cm ilgio čiužinį, kurio pakaks ir ikimokyklinio amžiaus vaikui. Tad tai tikra ilgalaikė kokybiško miego investicija!

Kurį pasirinkti?

Jei Jūsų vaiko nekamuoja alergijos —  esate laisvi rinktis bet kurį Jūsų poreikius tenkinantį čiužinį. Čiužinukų su natūraliais užpildais privalumas, kad juose beveik nesikaupia mikroskopinės erkutės, paprastai gyvenančios namų dulkėse ir patalynėje (būtent jos yra pagrindinės alerginio oro poveikio kaltininkės!).

Jei vaikutis alergiškas, rinkitės lateksinį arba viskoelastinį čiužinuką. Iš šių medžiagų pagamintuose užpilduose nėra sąlygų veistis erkutėms. Jei vaikučiui diagnozuota respiracinė (kvėpavimo) alergija, jam netiks čiužinys su grikių lukštų užpildu. Jame esančios augalinės dalelės gali veikti alergizuojančiai.

RAŠYTI KOMENTARĄ