3

VERSLI MAMA: AKVILĖ – “OSOM” DRABUŽIAI UŽKARIAVO MAMŲ ŠIRDIS

Motinystė yra ne tik pats gražiausias kartu praleistas laikas su savo vaikučiu, matant, jo pirmąją šypseną, apsivertimą, kelionę pasileidus keturiomis, žengiant žingsnelius, tariant žodį. Neretai motinystė įkvepia mamas siekti naujų tikslų, pradėti kažką naujo. Mūsų verslių mamų gretos vis pilnėja, o Jums galime papasakoti vis daugiau skirtingų istorijų. Šiandien susipažinome su dar viena verslia mama – Akvile. Nepameluosime, jos įkurtas drabužių prekės ženklas “OSOM” – užkariavęs Facebooko platybes ir klientų širdis. 

5Pradėkime viską nuo pradžių. Kaip kilo idėja pradėti siūti vaikiškus ir moteriškus drabužius?  Ar šio verslo pradžia susijusi su motinyste? Kiek ji įkvėpė imtis kažko kito?

Tai nebuvo tas dabar labai “madingas” variantas, jog išėjus vaiko auginimo atostogų trūko veiklos, norėjosi save realizuoti ir nusprendžiau kurti ir siūti drabužius. Po motinytės atostogų grįžau į savo ankstesnį darbą, kuriame dirbau dar dvejus metus. Tačiau tikrai sūnus buvo ta priežastis, dėl ko kilo visa ši idėja ir viskas užsisuko. Domėjausi vaikų mada, bet prieš 8-erius metus dar nebuvo tokio didelio lietuviškų drabužių bumo. Tuo metu buvo vos 2-3 žinomesni lietuviški prekės ženklai, dėl kurių drabužių tekdavo ir pasikauti, nes greitai nelikdavo (šypsosi). Tad mintis kurti kirbėjo seniai, dar tebedirbant samdomą darbą. Tik to ryžto nebuvo tiek daug, kiek pasvajojimų (šypsosi)…

Kokia veikla užsiėmėte iki tol?

Iki tol 7-erius metus dirbau su kūryba visai nesusijusį darbą – telekomunikacijų bendrovėje konsultante, vėliau vadove. 

10

Papasakokite plačiau, ką siuvate (kuriate), kokį pasirinkimą klientas gali rasti pas jus?

Mano siūlomas asortimentas yra labai įvairus: drabužiai tiek vaikams, tiek moterims. Siuvam ir sportinius kostiumus, ir sukneles, ir striukes. Dirbam ir su individualiais užsakymais šokių kolektyvams, chorams ar net darželio grupėms (šypsosi). Smagu, kai tokie kolektyvai sugrįžta nebe pirmus metus. Nesiuvam tik vyrams (šypsosi).

Kuriant savo verslą visada iškyla daug klausimų – kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?

1Apskritai buvo labai sunku žengti tą žingsnį ir ryžtis kurti nuosavą verslą. Visada galvoji, o kas bus,  jei suinvestuosi pinigus ir nepasiseks, o panašiai ir buvo… Tai nebuvo ta idėja, kad aš pati pabandysiu kažką pasiūti ir pažiūrėsiu ar ką nors sudomins (šypsosi).  Iš kart buvo ieškomos siuvyklos bendradarbiavimui, audiniai perkami rulonais, o ne po metriuką. Tai net ištikus nesėkmei nebuvo kur trauktis, o tų nesėkmių tikrai buvo… Bet čia gelbėjo asmeninės savybės – nesėdėti ir neverkti, o susiimti ir ieškoti išeičių (šypsosi). Didžiausias reikalavimas buvo kokybė, o pradžioje buvo situacijų, kai pasiimi drabužius ir norisi verkti, kaip kiti supranta tą “kokybę”. Audinys sugadintas, pinigai sumokėti, o parduoti nėra ką… Tad pradžia buvo su nemažais nuostoliais, kol viskas susidėliojo į vėžias ir atsirinkau su kuo dirbti.

Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?

Neretai patys klientai yra įdėjų generatoriai. Jie išsako vienokius ar kitokius pageidavimus, tai pridėję dar savo mintis – taip ir sukuriam produktą (šypsosi). O vaikams dažniausiai siuvu tai, ko pati noriu savo vaikui. Būna, kad jau besiuvant pačios aplinkybės padiktuoja modelį.

Kas jus labiausiai džiugina šioje veikloje?

Labiausiai džiugina nepriklausomybė daryti tai ką noriu. Čia tas variantas, kai hobį paverti darbu ir nebereikia dirbti, tiksliau dirbamas darbas yra malonumas… Ne ką mažesnis džiaugsmas ir nuolatiniai klientai, kurie vis grįžta ir grįžta su pagyromis (šypsosi).

Šiuo metu Lietuvoje turite tikrai labai daug konkurentų. Pasakokite apie savo prekės ženklo išskirtinumą.

4Konkurencija didelė, to nepaneigsi, bet aš nesistengiu į kitus žiūrėti kaip į konkurentus. Pripažįstu, kad kaip ir daugelis išgyvenau tą – “pas kitą gal geriau, gražiau” jausmą. Dabar jis vis rečiau aplanko, nes tų darbų jau tiek, kad nebelieka laiko žvalgytis ir gėrėtis kitų darbais (šypsosi). Galiausiai supranti, kad juk kiekvienas “atsiriekiam” savo rinkos dalį (šypsosi).

Visada kalbame tik apie darbus, o koks yra jūsų laisvalaikis? Ką mėgstate veikti kartu su šeima?

Aš visada pusiau rimtai juokaudavau, kad noriu turėti savo verslą, jog nebereikėtų dirbti. Tad, jei turiu tokių bendraminčių – perspėju, kad turint savo verslą, dirbti tikrai reikės (šypsosi). Ir ne šiaip dirbti, o taip, kad, kai gausit klausimą apie laisvalaikį, (kaip aš dabar), tai net neturėsit ką atsakyti (šypsosi).
Išskirtinių pomėgių neturime ir retai kada iš anksto planuojame laisvalaikį. Dažniausiai ekspromtu susiderinam su draugais ar giminaičiais ir kažką nuveikiam. Net ir atostogas į užsienį galiu suorganizuoti ekspromtu. Pernai grižo vyras iš darbo, o aš jam ir sakau, po 4 dienų skrendam į Ispaniją, kaip nori taip, turi susiderinti atostogas. Ir susiderino (šypsosi)! Geriausias laisvalaikis be jokio plano.

Ar vyrui, vaikui, netrūksta jūsų dėmesio? Kaip paskirstote savo laiką visiems, jog niekas neliktų nuskriaustas?

Šeima kol kas nesiskundžia, bet savigraužą jaučiu, kad vaikui gal ir daugiau laiko reiktų skirti. Na, to tokio kokybiško, o ne to, kad esu tam pačiam kambary (šypsosi).

Ar siūlytumėte ir kitoms mamytėms daryti ir kurti kažką savo? 

Visada geriau daryti – negu nedaryti. Bet, kad bus nelengva – pažadu (šypsosi). Sėkmės!

Sekite Facebook: https://www.facebook.com/osomstyle/

RAŠYTI KOMENTARĄ