robotika

SMAGIAUSIOS LEGO ROBOTIKOS STOVYKLOS!

Už keletos dienų prasidės vasara ir taip ilgai visų vaikų lauktos vasaros atostogos. Tokios ilgos atostogos vaikams yra tikra šventė, tačiau dauguma tėvų susirūpina, kam patikėti vaiką ir kaip jį užimti, juk šiltuoju metų laiku vaikai tiesiog trykšte trykšta energija. Vaikų stovyklos turi be galo daug pliusų, tad šiandien norime jums papasakoti ir pristatyti ypatingai įdomias Robotikos Akademijos organizuojamas vasaros stovyklas vaikams. Apie visa tai mums pasakoja programų vadovas, Akademijos bendraįkūrėjas Kristijonas Vasiliauskas.

Pirmiausia, susipažinkime su Robotikos Akademija.

Robotikos akademija – tai vieta, kur susirenka sumaniausi vaikai ir jaunuoliai. Tie, kuriems viskas įdomu, kurie nuolat klausia kodėl ir kaip veikia daiktai ir kartais taikosi išardyti jūsų telefoną ar kompiuterį. Čia vaikai mokosi, kuria sprendimus ir lavina įvairius svarbius XXI amžiaus įgūdžius. Būrelyje naudojama patraukli vaikams priemonė – LEGO. Ne bet kokie rinkiniai, o mokomieji, kuriuos atpažinti galima iš „Education“ žodžio ant dėžės. Tai reiškia, kad šie žaislai skirti ne tik linksmintis, bet ir, padedant mokytojui, sužinoti naujų dalykų. Robotikos akademija padeda vaikams atrasti savo techninės kūrybos potencialą, kai vaikas žvelgdamas į detalių dėžę ima mąstyti apie mokytojo pateiktą užduotį ir kuria sprendimą. Tai daugiau nei žaidimas – tai realių pasaulio problemų sprendimas saugioje aplinkoje su priemone, kuri leidžia klysti ir vėl bandyti.

DSCF2586

Kuo ypatingos Robotikos Akademijos organizuojamos vasaros stovyklos?

Yra atlikti tyrimai, kad vaikai per vasarą netenka net iki 2,6 mėnesio bendrų žinių ir joms atgauti gali prireikti viso rugsėjo mėnesio. Robotikos akademijos stovyklos ypatingos tuo, kad vaikai kurdami robotus tuo pačiu mokosi visų STEAM (science, technology, engineering, arts, math) dalykų. Toks integruotas mokymas stovykloje yra itin smagus. Vaikai naujas žinias įgyja to net nejausdami. Jiems nereikia „kalti“, viskas įgyjama per patirtinį mokymąsi.

Kodėl vertėtų rinktis būtent Robotikos stovyklas?

Šiais metais iš pagrindų atnaujinome stovyklos koncepciją. Iki šiol turėjome tradicinį modelį – kelios temos, savaitė darbo, programa žinoma iš anksto visiems. Šiais metais nusprendėme suteikti vaikams laisvę rinktis. Tėvai parinks vietą ir pamainą, o vaikai pirmosios dienos metu pasirinks 5 temas iš 30, kurios jiems yra įdomios. Tokiu būdu suformuota stovyklos programa bus įdomi visiems jos dalyviams.

Kokie vaikų įgūdžiai bus ugdomi vasaros stovyklose?

Stovykloje vaikai ne tik mokysis konstruoti ir programuoti, bet gerins ir komunikacijos, bendravimo įgūdžius. Labai daug dėmesio skirsime bendravimo įgūdžiams. Kaip ir minėjome anksčiau – stovykloje vaikai gerins visus tiksliųjų mokslų įgūdžius. Turėsime ir kūrybinių ir matematinių užduočių, kurios bus įtraukiančios.

IMG_2661Kaip manote, kokio charakterio, tipažo vaikai turėtų rinktis Robotikos stovyklas? Daugelis gali pagalvoti, jog jos daugiau tinkamos berniukams, o kaip su mergaitėmis? 

Stovyklos programa nėra nei berniukiška, nei mergaitiška. 30 temų apima tikrai įvairias ir populiarias sritis: kelionės laiku, šnipai, SPA, negyvenama sala, baimės faktorius, kosmoso užkariavimas ir daugelį kitų. Tad, jei vaikas domisi bent viena iš šių sričių – stovykla patiks. Mergaičių nereiktų nuvertinti, o kaip tik jas paskatinti. Amerikoje atlikti tyrimai rodo, kad net 66% ketvirtų klasių mergaičių domisi tiksliaisiais mokslais ir joms sekasi, tačiau vėliau kažkas nutinka ir merginų norinčių tapti inžinierėmis, fizikėmis sumažėja. Jei nuo mažų dienų paskatinsime mergaites užsiimti technine kūryba, jos tikrai įdės savo svarų indėlį į mokslo pasaulį.

Kokia stovyklos programa ir dienotvarkė? 

Dienotvarkė prasidės vaikų susipažinimu, apšilimo žaidimais. Vėliau imsimės mažosios LEGO užduoties, kuri skirta atskleisti kūrybiškąją pusę. Tuomet vaikai susipažins su didžiąja dienos misija. Po jos laukia mankšta, lauko pramogos, jei leis oras. Po pietų vaikai atlikinės eksperimentus, spręs smagius matematikos uždavinius, toliau gilinsis į dienos misiją. Turėsime žaidimų, užkandžių pertraukėles, tad diena bus turininga ir smagi.

programa copy

Kokiai amžiaus grupei organizuojamos stovyklos? 

Daugumoje miestų turime pagrindines grupes 6-7 metų bei 8-12 metų vaikams. Kai kurie miestai kvies stovyklauti ir 4-5 metų bei 12+ metų vaikus. Visos grupės dirba atskirai viena nuo kitos, taip užtikriname, kad užduotys būtų pagal vaiko amžiaus grupę ir įgūdžius. Jei pasitaikys labai gudrių vaikų – jie sulauks papildančių, sunkesnių užduočių.

IMG_4860

Kuriuo vasaros metu ir kuriuose miestuose bus rengiamos Robotikos stovyklos?  

Stovyklos vyks visą vasarą, tik keli miestai turės trumpesnes pamainas. Tikslias vietas ir laikus galima rasti mūsų svetainėje https://stovyklos.robotikosakademija.lt . Kaip ir praėjusiais metai stovyklos vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Birštone, Druskininkuose. Prie šių miestų taip pat prisijungia Palanga, Plungė, Telšiai, Mažeikiai, Pasvalys, Rokiškis, Molėtai, Kėdainiai, Ukmergė, Lazdijai.

Papasakokite apie mokytojus. Kas užsiims su vaikais?

Mūsų mokytojų parengimo sistema suteikia galimybę paruošti labiausiai motyvuotus ir įkvepiančius stovyklų vadovus. Jie puikiai išmano technologijas, linksmi, nuoširdūs. Pas mus dirba tik tie mokytojai, kurie įrodė, kad moka ir gali dirbti su vaikais. Jie yra išklausę pedagogikos bei pirmos pagalbos kursus.

Vienas aktualiausių klausimų tėveliams, kokios stovyklos kainos?

Stovyklos kainos priklauso nuo miesto: nuo 90€ iki 180€.

IMG_3344Papasakokite apie vaikų maitinimą.

Šiais metais itin daug dėmesio skiriame kokybiškam vaikų maitinimui. Kreipėmės į Lietuvos dietologų asociacijos vice prezidentę Jūratę Dobrovolskienę, kad ji pateiktų rekomendacinį vaikų meniu, tad turėsime sąlygas užtikrinti tinkamą mitybą visoms amžiaus grupėms. Dietiškai sudarytas valgiaraštis užtikrins aukščiausios kokybės maitinimą. Vaikai kiekvieną dieną sulauks visaverčių, skanių, kokybiškų, maistingų, sveikų patiekalų bei užkandžių. Paskutinę stovyklos diena – penktadienį – vaikų mėgiama pica.

Na ir pabaigai, kur reikėtų kreiptis ir registruotis norint dalyvauti Robotikos stovykloje?

Visa svarbiausia informacija, galimybė gyvai konsultuotis su administratoriais, pamainos ir vietos yra mūsų interneto svetainėje https://stovyklos.robotikosakademija.lt .

Sekite Robotikos Akademiją Facebooke: https://www.facebook.com/RobotikosAkademija/

Visą informaciją rasite čia: https://stovyklos.robotikosakademija.lt

Puslapiai: 1 2

1 Komentaras

  • Laima

    Leisim anūką! Jam lego visoms šventėms tinka, o jei dar važiuoja…

    gegužės 26, 2017 at 15:09

RAŠYTI KOMENTARĄ