nauji-firstbike-balansiniai-dviratukai

BALANSINIAI DVIRATUKAI VAIKAMS

Pagaliau atėjus šiltajam metų sezonui tėvai pradeda galvoti kaip sudominti savo mažuosius, jog būtų naudinga, sveika ir įdomu. Namie užsisėdėję mažyliai veržiasi į lauką lieti ilgai sukauptos energijos. Turbūt geriausia pramoga yra dviratis, mintyse pagalvojau… Tačiau iš kart iškilo klausimas, koks pirmasis dviratis mano vaikui geriausias? 

Uždavus šį klausimą mamyčių forumuose, dauguma tėvų, kurių vaikai jau išbandė balansinius dviratukus, pasakė, jog tai labiausiai pasiteisinęs pirkinys. Taip buvo atsakyta į pirmąjį man iškilusį klausimą, tačiau tai nepalengvino dviračio paieškų, o tik iškėlė dar daugiau svarbių klausimų. Ką reikia žinoti, jei vaikui noriu nupirkti balansinį dviratuką, į ką atkreipti dėmesį, kaip išsirinkti geriausią ir tinkamiausią? Pabandžiau patyrinėti rinką, atsakyti į svarbiausius klausimus ir galų gale įsigyti geriausią variantą savo vaikui. Tikiuosi ši apžvalga padės teisingai apsispręsti ir jums.

Kuo gi šie dviratukai be pedalų geresni už įprastus? 

Kiek informacijos beieškočiau, pliusų yra daugiau nei ant rankos pirštų. Pirmiausia, balansinis dviratukas – puikus būdas vaikui žaismingai ir be streso išmokti važiuoti dviračiu. Riedėdamas vaikas visą savo dėmesį sutelkia į lygsvaros laikymą, o ne į pedalų mynimą – taip užtikrinama didesnė tikimybė, kad jis nenuvirs ir išmoks važiuoti dviračiu be ašarų. Vaikai stumia šiuos dviratukus  į priekį savomis kojomis, tokiu būdu ne tik išmoksta valdyti dviratį, bet ir lavina klubo sąnarius, stiprina kojyčių raumenis.

Specialistai taip pat pataria pradėti mokytis važiuoti būtent balansiniu dviratuku, nes įprasti triratukai ar dviračiai su pagalbiniais ratukais nemoko laikyti lygsvaros, ir netgi „numoko“ priešingai, tad vėliau, nuėmus pagalbinius ratukus gali visiškai nesuvokti esminių važiavimo dviračiu pagrindų. Taip pat, didelis minusas netaisyklinga sėdėsena ant dviratuko su pagalbiniais ratukais – vaikas važiuoja pakrypęs pagal ratukų padėtį, o vėliau gali atsirasti psichologinė baimė važiuoti be jų. Palyginus su balansiniais, aniems trūksta manevringumo ir greičio.  Su balansiniu dviratuku vaikas gali riedėti be jokių kliūčių, o gerai jį įvaldęs galės netgi neatsilikti nuo kitų šeimos narių, važiuojančių dviračiais ar riedučiais.

firstbike-banner-1

Nuo kokio amžiaus vaikas gali pradėti mokytis važiuoti balansiniu dviratuku? Ar yra amžiaus riba?

Patyrinėjus rinką, visi gamintojai siūlo dviratukus nuo dvejų iki penkerių metų vaikams. Tad maniškiui (2,5m.), tobulas laikas pradėti mokytis.

Pabendravus su kitomis mamomis, daugelis dviratukus įsigijo jau prieš antrąjį vaiko gimtadienį. Ne visi vaikai vienodi: vienas judresnis ir imlesnis naujovėms – ims, lips, grius, bet mėgins važiuoti, o kitas – dar turės praleisti nemažai laiko, kol susipažins su naujuoju savo „draugu“. Tad realiai – amžiaus ribos nėra. Stenkitės stebėti savo vaiko galimybes ir, jei dar vaikas nemoka važiuoti „normaliu“ dviračiu, galima drąsiai rinktis ir pirkti balansinį dviratuką.

Ir kaip išsirinkti tinkamą modelį?

Įprastai, mes, suaugusieji sau dviračius renkamės atsižvelgdami į dviračio techninius duomenis, o ne į jo „išvaizdą“. Svarbiausia saugumas, komfortiškas važiavimas, atitinkantis būsimo dviratininko poreikius. Todėl didžiausias dėmesys kreipiamas į padangų raštą, į stabdžių, guolių sistemas ir pan.. Taip pat atsakingai rinktis dviratuką  reikėtų ir savo vaikui, nes tai lemia mūsų vaiko saugumą bei patogumą.

Šiuo metu rinkoje yra mediniai, metaliniai ir iš kompozicinės medžiagos (poliamido ir stiklo pluošto) pagaminti balansiniai dviratukai. Pamėginkime išsiaškinti, kurie geriausi?

fullpage_First_Bike_Limited_Edition_BlueMedinukas gali greičiau sulūžti, ypač jei pagamintas iš pigios medienos. Sulūžę, aštrūs medinuko kampai gali sužeisti mažąjį nenuoramą. Be to, medinukas bijo drėgmės, nuo ko gali išsiklaipyti. Kai vaikas nevažinėja, tokį dviratuką visada reikia laikyti sausoje, uždaroje patalpoje. Metaliniai dviratukai taip pat bijo vandens – ima rūdyti, trūkinėti dažai. Poliamido ir stiklo pluošto modeliai (tokie yra “First Bike“) bene vieninteliai – kurie nerūdija, nelūžta, nebijo vandens. Vadinasi, toks dviratukas tarnaus gerokai ilgiau. Taip, „First Bike“ modelis gauna pirmąjį pliusą renkantis dviratuką. Tiesa, kainų skalėje – šis modelis prie brangesnių, bet jei tarnaus ilgiau, vadinasi investuoti į tai tikrai verta.

Saugumas

Negaliu teigti, jog visi bepedaliai dviratukai yra visiškai saugūs. Pirmiausia reikėtų atkreipkite dėmesį, ar nėra aštresnių tvirtinimo detalių, kampų, atsikišusių varžtų ir pan. Mažesniems vaikams verta atkreipti dėmesį į tuos dviratukus, kurie turi posūkio ribojimo kampą, dėl kurio vaikas negali persukti vairo ir nuvirsti. Šioje vietoje vėl atrinkau saugiausią „First Bike“ modelio dviratuką. Būtent šie modeliai turi tarptautinį „Safe Toy“ sertifikatą. Dviratukas turi apribotą posūkio kampą, neturi jokių aštrių kampų.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

firstbike-rowerek-biegowy-blog-dzieciecy-modny-chłopiec-0-7Svoris. Paprastai balansiniai dviratukai sveria nuo 3 iki 6 kg. Tarkime, 4,5 kg sveriantis balansinis dviratukas yra per sunkus 2 metų vaikui, o trimečiui jau nebus jokių problemų. Lengvesnį dviratuką visada lengviau ir valdyti, jis manevringesnis.

Sėdynės aukštis ir patogumas. Specialistai pataria geriau rinktis tuos balansinius dviratukus, kurių sėdynės aukštis yra reguliuojamas laisvai ir nėra apriboti kelių taškų aukščio padalos. Tik tokie dviratukai leis idealiai parinkti tinkamiausią aukštį Jūsų vaikui pagal jo augimo poreikius. Įprastai rinkoje balansiniai dviratukai skirstomi į skirtus patiems mažiausiams ir jau kiek ūgtelėjusiems mažyliams, nes vienas neišpildo visos amžiaus grupės (nuo 2 iki 5m.) poreikio. Čia ir vėl papildomų vertės taškų pelno „First Bike“ gamintojo dviratukai. Patiems mažiausiams, t.y. jau nuo 86 cm.iki 93cm. ūgio vaikučiams rekomenduoja pridėti ant rato papildomą aukščio mažinimo priedą, kuris sumažina sėdynės balnelio poziciją papildomais 4 cm. ir tokiu būdu mažyliai puikiai gali riedėti dviratuku. Kai priedo nebereikia, paprasčiausiai jis nuimamas. Tokiu būdu vieno dviratuko užtenka iki kol vaikas persės ant “normalaus”  didesnio pedalinio dviračio.  

Padangos. Dažniausiai mamoms kylanti dilema – rinktis dviratuką su pripučiamomis, ar nepripučiamomis padangomis. Palyginkime. Nepripučiamos padangos gali būti iš EVA medžiagos ar kaučiuko. Jų didžiausias privalumas tas, kad neprakiūra, tačiau greičiau susidėvi, prasčiau amortizuoja kelio nelygumus. Gamintojai tokius dviratukus rekomenduoja rinktis tuo atveju, jei vaikas daugiausia juo važinėsis uždarose vietovėse su lygia kelio danga ar patalpų viduje. Pasirinkus dviratuką su pripučiamomis padangomis, vaikas galės komfortiškai juo riedėti net ir kalnuotu ar akmenuotu keliu. Pripučiamos padangos nuo dažno važinėjimo nesidėvi taip greitai, kaip kad nepripučiamos. Mano jau pamilto modelio „First Bike“ gamintojai siūlo net 4 skirtingų raštų pripučiamas padangas, pritaikytas idealiam riedėjimui skirtingais kelio dangos paviršiais.  Tad išsirinkti tinkamą ir užtikrinti komfortišką riedėjimą dviratuku savo vaikui galės net ir tie tėvai, aplink kurių namus dominuoja neasfaltuota kelio danga.

Stabdžiai ir vairas. Daugeliui mažųjų keliautojų dar nepakanka jėgų stabdyti rankomis, todėl daugelis balansinių dviratukų neturi stabdžių, nes pakanka stabdyti kojomis. Kur kas svarbiau atkreipti dėmesį į vairo pasukimo ribojimus. Tačiau, jei dviratukas turi rankinį stabdį, tai laikoma privalumu.

Greičiausiai į visus rūpimus klausimus jau atsakiau, o rinką ištyrinėjus atradau ir modelį, kuris bus geriausias mano vaikui, o gal ir jūsų mažyliui.

Tai  – FirstBike balansiniai dviratukai. Šio gamintojo dviratukai patenka į trejetuką geriausių balansinių dviratukų pasaulyje.

FirstBIKE-colors1Kas lemia jų sėkmę?

Oficialiai „First Bike“ atstovaujančios kompanijos UAB WeeRide Baltic savininkė  (www.weeride.lt) Kristina teigia, jog tėvams turėtų būti svarbu tai, kad šie dviratukai nekelia jokių eksploatacinių rūpesčių. Rėmas ir šakė pagaminti iš kompozito, nelūžta, nebijo vandens, nerūdija, nepraranda spalvos yra itin lengvi, bet tuo pačiu ir labai tvirti. FirstBike dviratukai atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, todėl gamintojai drąsiai teikia GARANTIJĄ VISAM LAIKUI FirstBike dviratuko rėmui ir šakei, o visoms kitoms detalėms – 5 METŲ GARANTIJĄ.

Antra, tai labai saugus dviratukas. Jie vieninteliai iš balansinių dviratukų, turintys tarptautinį „Safe Toy“ sertifikatą. Dviratukas turi apribotą posūkio kampą, neturi jokių aštrių kampų.

Trečia – itin patogus ir ergonimiškas. Jo dizainas sukurtas taip, kad nenuvargintų mažųjų nugaryčių, būtų patogu ir saugu sėdėti (išgaubtas sėdynės balnelis). Maža to, vieninteliai FirstBike sudaro galimybę parinkti dviratuką,  pagal dominuojančią aplink namus kelio dangą (skirtingi modeliai turi skirtingo rašto padangas). Tinkamai parinktos padangos gali „sugerti“ kelio nelygumus ir užtikrinti minkštą važiavimą.

MES REKOMENDUOJAME!

http://www.weeride.lt/balansiniai-dviratukai

Sekite Facebooke: https://www.facebook.com/weloveride.lt/

Informacijos šaltinis: Žurnalas „Mažylis“, www.mazyliozurnalas.lt

RAŠYTI KOMENTARĄ