babiators-polarized-sunglasses

AR REIKALINGI AKINIAI NUO SAULĖS VAIKAMS?

Dar prieš kelerius metus akinukai nuo saulės vaikams nebuvo laikomi būtinybe. Dabar saulės akinius patariama pirkti net kūdikiams. Gydytojai-oftalmologai vienareikšmiškai teigia, kad akiniai nuo saulės vaikui reikalingi kaip ir galvos apdangalas, nes ultavioletiniai spinduliai neigiamai veikia akis. Šiame straipsnyje papasakosime: kodėl vaikui reikalingi akiniai nuo saulės, kokius akinius rinktis ir į ką dar atkreipti dėmesį.

Kodėl vaikams reikalingi akiniai nuo saulės?

Saulėtą dieną į mūsų akis pakliūva apie 10 kartų daugiau šviesos nei reikia, kad žmogus gerai matytų. Ultravioletinių
(UV) spindulių perteklius kenkia ragenai, lęšiukui ir tinklainei. Akiniai nuo saulės vaikams net reikalingesni nei suaugusiesiems, nes:

  • vaikų akys jautresnės ultravioletiniams (UV) spinduliams, nei suaugusiųjų;
  • vaiko akies lęšiukas į tinklainę praleidžia daugiau ultravioletinių spindulių ir trumpų bangų matomos šviesos;
  • vaikai praleidžia daugiau laiko lauke nei suaugusieji.

Primenam: jog 40 minučių buvimo skaisčioje saulėje, prilygsta 2 valandų televizoriaus žiūrėjimui, tad akinius nešioti labiausiai reikia tuomet, kai saulės spinduliai aktyviausi – nuo 11 ryto iki 15 popiet. Taip pat akinukai nuo saulės apsaugo ne tik nuo įkyrių spinduliukų, bet ir nuo per didelio akių raumenų krūvio, nešvaros ir dulkių, alerginių reakcijų nuo žiedadulkių. Ir, kad jokia kepurytė nuo saulės neapsaugos jautrių akyčių nuo spindulių, kuriuos atspindi įvairūs paviršiai: smėlis, vanduo ar net skėtis. Todėl akinukai nuo saulės mažyliams ypač būtini. Akinius nuo saulės rekomenduojama nešioti nuo kūdikystės, pirmųjų gyvenimo metų, kai tik su kūdikiu būnate saulėje, ypač kai vykstate prie vandens.

Kokius akinukus rinktis?

babiators-sunglasses-for-kids-classic-3-7-years-main-364438-5543Vaikams bet kokie akiniai tikrai netinka. Kokybiškus akinukus reikėtų pirkti tik  optikos salonuose ar pas specialius vaikiškų akinių gamintojus. Tai padeda išvengti falsifikatų, pardavinėjamų gatvėse, turguose ir prekybos centruose. Akiniai be UV apsaugos slopina saulės šviesą, bet neturi ultravioletinio filtro. Tokie akiniai pavojingi, nes tada vaikas ilgiau žiūri į saulę ir gauna daugiau ultravioletinių jos spindulių, kurie traumuoja akis. Vaikams tinka tokie akiniai nuo saulės, kurių etiketėje parašyta kiek akiniai sulaiko ultravioletinių spindulių. UVB ir UVA spindulių akiniai turi sulaikyti ne mažiau kaip 95 %. Gali būti pažymėtas skaičius UV-400 ar CE (Conformité Européenne). Raidės CE dažniausiai būna įspaustos akinių rėmelyje.

Akinių lęšiai

Vaikams, vienareikšmiškai, rekomenduojami tik plastikiniai lęšiai. Lengvi, kiek įmanoma plonesni, padengti specialiomis dangomis – atsparūs subraižymams. Juodos ir rudos spalvos lęšiai labiausiai rekomenduojami, nes geriausiai sulaiko saulės spindulius ir nekenkia regėjimui. Idealiausiai būtų akiniai poliarizuotais lęšiais. Tokie lęšiai panaikina papildomus atšvaitus nuo horizontalių paviršių, pavyzdžiui, nuo vandens pajūryje prie ežero čia vanduo atspindi ypač daug UV spindulių, tad saulė akutes dar labiau apšvitina.

„Žaisliniai“ tamsūs akiniai nuo saulės gali būti blogiau nei išvis nieko! Tuomet išsiplečia vyzdžiai ir taip tarsi atsiveria vartai žalingiems spinduliams – jų į akis prasiskverbia daugiau. 

Subraižyti akinių lęšiai taip pat kenksmingi! Jie pro plyšius praleidžia UV spindulius ir blogina regą.

bending_babiators_9.20.14_-_black_ops_black_polarized_3_330106da-370b-41de-8724-81be06e5542fAkinių rėmeliai

Rėmeliai turi būti iš nealergiškos vaikui medžiagos, kokybiško plastiko (be BPA) ir kuo lankstesni, atsparesni lūžiams (nes tikimybė, kad jie atsidurs ant žemės, yra didesnė nei ta, kad neatsidurs.

Peržvelgus vaikiškų akinių nuo saulės pasiūlą, mūsų dėmesį patraukė BABIATORS gamintojo akiniai. Pasidomėjome jais plačiau.

Vaikiški saulės akiniai BАBIATORS

BABIATORS vaikiški akiniai nuo saulės– vieni kokybiškiausių ir stilingiausių, ką galite rasti savo mažiesiems.  Ne veltui juos savo vaikams renkasi  pasaulio garsenybės! Babiators akiniai turi lankstų rėmą ir 100% apsaugą nuo saulės. Babiators gamintojai yra įsitikinę, kad jų akiniai nesulūš ir, kad saugoti vaikų akis yra daug svarbiau, nei nuogąstauti, jog vaikas gali juos pamesti. Plati spalvų įvairovė suteiks galimybę išsirinkti mėgstamiausius.

summer3_durable

BABIATORS akinių savybės

BABIATORS vaikiškiems akiniams suteikiama 1 metų GARANTIJA nuo lūžių ir pametimo! Itin patvarus, bet tuo pačiu lankstus ir stilingas rėmas (perlenkus iš kart atsistato), taip mažesnė tikimybė, jog vaikas akinukus sulaužys. Turbūt svarbiausia, jog šie akiniai turi 100% UVA ir UVB apsaugą nuo pavojingų saulės spindulių (UV400). Be BPA, nealergiški, atitinka ES kokybės standartus (BS EN 1836:2005). Stiklai atsparūs smūgiams ir dūžiams.

Daugiau informacijos ir įsigyti galite čia:

http://www.weeride.lt/Babiators-akiniai-nuo-saules

Informacijos šaltiniai:

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ