plaukaiii

VISKAS APIE VAIKŲ PLAUKŲ PRIEŽIŪRĄ. KAD PLAUKAI BŪTŲ TVIRTI IR GRAŽŪS

Tikriausiai visos mamos žino, jog ką tik gimusio kūdikio plaukai yra labai ploni ir minkšti – ir tai yra normalu. Tačiau vaikučiui paūgėjus nori matyti tvirtus, vešlius plaukus. Deja, vaiko plaukai daugiau apimties ir tvirtumo įgauna tik sulaukus maždaug 7 metukų, o galutinai susiformuoja paauglystėje. Kol vaiko plaukai yra ploni ir minkšti  jiems reikia skirti ypatingą dėmesį – tinkamai juos trinkti ir šukuoti. Taigi, kokias plaukų priežiūros priemones ir šepečius reikėtų rinktis norint, kad vaiko plaukučiai būtų sveiki ir gražūs, apie visa tai konsultuoja InHair plaukų priežiūros specialistė Irma Marčiulaitienė.

Plaukų plovimas šampūnu

Kai parduotuvėse produktų pasirinkimas vis auga, darosi vis sunkiau surasti tinkamą plaukų priežiūros priemonę vaikučiui. Vienų priemonių sudėtis ne visai tokia, kokios norėtųsi, kitos priemonės gali alergizuoti, o trečios yra nepatogios naudoti ar panašiai.

Renkantis plaukų šampūną vaikučiui, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus: siekiant vaiko plaukus išlaikyti sveikus, reikia juos plauti švelniu šampūnu, kuris nedirgina jautrios galvos odos. Dažniausiai vaikams skirti šampūnai negraužia akių ir nesukelia alergijos, tačiau labai jautrią odą turintiems vaikams patartina naudoti hipoalerginį šampūną, kurio pH yra neutralus. Toks šampūnas nedirgins nei uoslės, nei galvos odos.

Specialistai mažyliams nerekomenduoja naudoti kondicionieriaus ir kitų papildomų priemonių plaukučiams, nes jos gali dirginti vaiko galvos odą. Tačiau vaikui paaugus ir susidūrus su plaukų vėlimųsi ar elektrinimųsi galima naudoti švelnios sudėties kondicionierių ar natūralų plaukų aliejuką, kuris palengvins plaukų iššukavimą ir neleis jiems elektrintis.

Svarbu: kondicionieriumi tepkite tik plaukus, nuo ausų iki pat galiukų. Palaikykite kelias minutes ir nuskalaukite.

plaukai2

Kiek dienų turi praeiti po vaiko galvos plovimo?

Kūdikiams plauti galvą rekomenduojama kas antrą dieną. Vaikučiui ūgtelėjus plaukus reikėtų plauti rečiau, nes dažnas plovimas skatina galvos odos riebalavimąsi.

„Plaukų plovimui reikia naudoti vėsesnį vandenį ir plaukus muiluoti bent 2 kartus. Po trinkimo juos būtina labai gerai išskalauti, kad neliktų šampūno likučių. Tiek trumpų, tiek ilgų plaukų negalima stipriai trinti rankšluosčiu, kadangi taip plaukas yra žalojamas. Plaukus reikia sausinti sugertuko principu – uždėjus rankšluostį ant galvos, jį švelniai spausti iš visų pusių ir palaikyti, tik jokiu būdu netrinti ir nevelti šlapių plaukų“, – pataria Irma Marčiulaitienė.  InHair specialistė nerekomenduoja šukuoti drėgnų plaukų, nes juos sunkiau iššukuoti, todėl lengva pažeisti.

Plaukų šukavimas

139Tinkamai pasirinkus galvos plovimo priemones, reikėtų dėmesį atkreipti ir į tai, kokias šukas ir plaukų gumytes naudojame. Netinkamai parinktos plaukų gumytės gali pažeisti plauką, jį perspausti, o šukos gali lemti plaukų elektrinimąsi, nekokybiški šukų šereliai gali pešti plauką.

Renkantis šepetį plaukams reikia atkreipti dėmesį į jų tipą ir paskirtį. Pavyzdžiui, ploniems plaukams labiausiai tinka medinės šukos retais šereliais arba labai minkšti šepečiai, ilgiems ir tankiems – šukos natūraliais šereliais. InHair specialistė Irma nepaklusniems ir besiveliantiems plaukams šukuoti rekomenduoja „Dessata” šepečius. „Daug vaikų nemėgsta šukuotis, o „Dessata” juos sudomins ir paskatins pradėti tai daryti patiems”, – teigia specialistė. „Dessata“ šereliai pagaminti taip, kad švelniai šukuotų plaukus, jų neveltų ir nepeštų, todėl vaikas nejaus diskomforto. Be to, tokio tipo šepečiai neleidžia plaukams elektrintis.

Mamoms, kurios augina mergaites, tikriausiai dažnai kyla klausimas, ar plaukų pynimas nekenkia plaukui. Atsakymas paprastas – tinkamai parinkus gumytes plaukai bus apsaugoti nuo lūžinėjimo ir tempimo. Norint apsaugoti vaiko plauką, rekomenduojama naudoti į telefono laidą panašias tamprias gumytes „Inivibobble”. Jos ypatingos tuo, jog pinant kasą plaukai pasiskirsto per visą ilgį ir yra spaudžiami skirtingai, tokiu būdu jie yra mažiau traumuojami.

Jeigu nesate tikros, kokios plaukų priežiūros priemonės geriausiai tinka Jūsų vaiko plaukams ir galvos odai, visuomet galite pasikonsultuoti su specialistu, kuris padės išsirinkti geriausią variantą.

Plaukų priežiūros priemones rasite čia: https://www.inhair.lt

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ