aaaa

INTYMŪS SUNKUMAI POGIMDYVINIU PERIODU

Ankstyvasis pogimdyvinis periodas, ką tik pagimdžiusiai moteriai sukelia nemažai nepatogumų. Gimdos susitraukimai primena sąrėmius, gali būti kausminga šlapintis, sunku tuštintis, gimdos kaklelio nubrozdinimus ar siuvimo vietas peršti.

GIMDOS SUSITRAUKIMAI

Netrukus po gimdymo pajusite stiprius, panašius į mėnesinių pilvo skausmus. Juos sukelia hormonas oksitocinas, kuris išprovokuoja sąrėmius, gimdos traukimąsi ir mažėjimą bei silpnina kraujavimą. Gimda vidutiniškai traukiasi apie šešias savaites. Jos svoris sumažėja nuo 1 kg iki 50–100 g. Po gimdymo moters gimdos kaklelis atsikuria tik po 10–12 dienų, o išoriniai žiomenys užsidaro po dviejų savaičių. Skausmai dažniausiai jaučiami žindant. Pirmąkart gimdžiusios moterys jaučia silpnesnį skausmą, panašų į maudimą per mėnesines, o gimdžiusios pakartotinai – dažnai jaučia intensyvesnį skausmą, primenantį gimdymo sąrėmius. Visais atvejais tai yra normalus fiziologinis reiškinys.

  • Jei buvo atliktas Cezario pjūvis, skausmą pjūvio srityje gali sumažinti pilvo raištis ar specialus korsetas;
  • Vaikščiodama stenkitės labiau išsitiesti;
  • Bus lengviau, jeigu pilvą prisilaikysite rankomis.

TARPVIETĖS SKAUSMINGUMAS

Po gimdymo lyties organai gali būti skausmingi, patinę ir įsitempę. Pirmąsias dešimt dienų rekomenduojama sėdėti ne tiesiai ant sėdmenų, o šonu, kad nebūtų tempiama ir greičiau gytų. Šlapinantis pritūpkite, bet ant klozeto nesėskite. Jei jums tarpvietę siuvo, gali perštėti.

aAr greitai gyja žaizda, atsiradusi susiuvus tarpvietę, lemia organizmo savybės, kraujotaka. Vidutiniškai ji sugyja per 2 savaites, o siūlai ištirpsta per mėnesį. Kai nėra užkrato, žaizdos priežiūrai nereikia jokių tirpalų, tepalų ar vonelių. Be abejo, tarpvietę reikia dažniau plauti, tarpvietės vieta turi būti sausa ir nedirginama. Galima apsiplauti ramunėlių, medetkų nuoviru, jeigu nesate joms alergiška. Po higienos procedūrų labai tinka oro procedūros – po 15–20 min. tris keturis kartus per dieną. Siūtai tarpvietei pirmomis paromis labai tinka šaltas kompresas. Ji tampa mažiau paburkusi, sumažėja skausmas.

Taip pat svarbu, kad tarpvietė nešustų. Net ir tada, kai pjūvis sugyja, susiūtoje tarpvietėje kurį laiką lieka tamsiai raudonas tempiantis randelis, kurį galima minkštinti, pvz., ramunėlių, medetkų tepalu, šaltalankių aliejumi, vaikišku kremu. Tačiau persistengti nereikėtų.

! Jeigu tarpvietė blogai gyja, išyra siūlas, pūliuoja, skauda, būtina kreipkitės į gydytoją.

  • Gerkite daug vandens, kad atsiskiestų šlapimas – tada patekęs ant siūlių jis mažiau degins;
  • Į tarpvietę galite įdėti mažų ledo gabaliukų, suvyniotų į minkštą audeklą;
  • Pakreipkite sėdmenis, kad šlapimas neužtikštų ant skaudžių vietų;
  • Kad šlapimas prasiskiestų, galite pilti šiltą vandenį ant lytinių organų.

CEZARIO PJŪVIO RANDO PRIEŽIŪRA

Jei buvo atliktas cezario pjūvis, pogimdyminis laikotarpis trunka šiek tiek ilgiau nei gimdžius natūraliai. Gimda gali trauktis iki 8 savaičių. Rando priežiūrai taip pat svarbiausia yra švara. Kasdien būtina išsimaudyti po dušu. Žaizdos nei tepti, nei klijuoti nereikia. Siūlės ar kabės pašalinamos išvykstant iš ligoninės, vidutiniškai po 4–7 dienų. Tad jau kitą dieną galite drąsiai nusiprausti visą siuvimo vietą muilu. Moterys dažnai baiminasi, kad siūlės neiširtų. Be reikalo, jos tikrai neiširs. 2–3 savaites galite jausti susiūtos vietos tempimą, maudimą. Kraujuojama iš makšties kaip ir po natūralaus gimdymo, tačiau paprastai kiek trumpiau. Savo naujagimį kilnoti galima, nepatariama tik pirmąsias savaites kilnoti vyresniųjų vaikučių, kad pilvo raumenys nebūtų labai įtempti. Pjūvis sugyja per savaitę.

Prasidėjus uždegimui ar pasirodžius pūlingoms išskyroms, pasikonsultuokite su gydytoju.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ