baby-belly-button

KAIP PRIŽIŪRĖTI IR VALYTI NAUJAGIMIO BAMBUTĘ? KAIP GYJA NAUJAGIMIO BAMBUTĖ?

Susilaukus naujagimio iškyla nemažai klausimų apie jo priežiūrą. Vienas svarbiausių ir aktualiausių apie bambutės priežiūrą ir gijimą. Šiandien papasakosime keturis žingsnius, kaip atlikti bambutės tualetą. Pateiksime svarbiausius patarimus, kaip prižiūrima naujagimio bambutė, kol nukrinta virkštelė ir sugyja žaizdelė. Na ir žinoma, papasakosime viską apie jos gijimą.

BAMBUTĖS PRIEŽIŪRA

1. VISKAS, KO REIKIA – ŠALIA

Pasiruoškite vietą procedūrai ir viską turėkite po ranka. Jei planuojate maudyti, bambutę valykite po maudynių. Jums reikės švaraus pakloto ar rankšluosčio, virinto vandens, keleto vatos gumulėlių, vatos suktuko (ausų krapštuko), drabužėlių perrengti.

2. ŠVARIOS RANKOS

Prieš ir po bambutės apžiūros būtinai kruopščiai nusiplaukite rankas muilu, nusausinkite, laikykitės higienos reikalavimų. Apatiniai drabužėliai turėtų būti dažnai keičiami, skalbiami, gerai išskalauti, išlyginti.

3. VALYTI KRUOPŠČIAI

Pamerkite vatos gumulėlį į vandenį, nuspauskite, kad vata liktų drėgna, tačiau nuo jos nevarvėtų vanduo. Švelniais sukamaisiais judesiais nuvalykite nešvarumus (gali būti pūlių, kraujo) aplink bambos žiedą. Turite nuvalyti bambutės odą aplink žaizdelę, o ją pačią palikti gyti. Negalima krapštyti susidariusių šašiukų. Valykite viena kryptimi, susitepus vatai ją išmeskite, pakeiskite švaria. Taip apsaugosite bambos žaizdelę nuo infekcijų.

Sudrėkintu ausų krapštuku lengviau pasieksite pačius bambutės žiedo kraštelius arčiausiai žaizdelės. Nebijokte virkštelės palenkti į vieną ir į kitą pusę, tačiau aukštyn jos netraukite.

4. LEISTI IŠDŽIŪTI

Baigę bambutės tualetą, leiskite jai visiškai išdžiūti ir tik tada vaikelį aprenkite, saugodami, kad jos niekas nedirgintų. Bambutę reikia valyti du kartus per dieną tol, kol virkštelė nukris ir visiškai sugis, bambutė pasidengs oda.

Kaip-priziureti

REIKALAVIMAI BAMBUTĖS PRIEŽIŪRAI

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ