shutterstock_35515834

Čiužiniai kūdikiams. Ką reikia žinoti?

Tikriausiai pastebėjote, kad geriausiai pailsite išsimiegoję patogioje lovoje. Geram miegui neužtenka vien tik išvėdinto kambario, tylos ir spalvingų užvalkalų. Kokybišką naktinį poilsį garantuoja patogus čiužinys. Kūdikiai lovelėje praleidžia daugiau laiko nei suaugę žmonės, todėl jiems ypatingai svarbu parinkti tinkamą čiužinuką.

Įvertinus kūdikio poreikius ir Jūsų finansines galimybes, svarbu atkreipti dėmesį į 2 dalykus: 

  • Medžiagas, iš kurių yra pagamintas čiužinukas;
  • Priežiūrą.

Medžiagos

Vertinant medžiagas reikia atkreipti dėmesį į čiužinio užpildo ir užvalkalo sudėtį. Čiužinukai gaminami su natūralių, dirbtinių medžiagų arba kombinuotais užpildais. Jie gali būti:

Natūralių medžiagų:

  • Grikių lukštų. Lukštai atskiriami apdorojant grikių kruopas. Toks užpildas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas, pralaidus orui, ekologiškas. Naudojant grikių lukštų čiužinius juos reikia nuolatos pakedenti, supurtyti ir išlyginti.
  • Kokoso plaušo. Gaunamas iš kokoso riešutų apsauginio sluoksnio. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas, elastingas, pralaidus orui ir atsparus drėgmei.
  • Jūros žolių. Užpildas gaminamas iš sudžiovintų jūros žolių. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas ir pralaidus orui.
  • Latekso. Jis gaminamas iš kaučiukmedžio syvų. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra elastingas, atsparus deformacijai, išsaugo kūno šilumą. Oro cirkuliacijai padaromos nedidelio diametro skylutės ir/arba suformuojamas banguotas paviršius. Čiužinuką su latekso užpildu reikia karts nuo karto apversti, leisti jam „pakvėpuoti“.

Sintetinių medžiagų:

  • Porolono. Šis užpildas gaminamas iš poliuretano putų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad užpildui naudojamo porolono tankis būtų nemažesnis kaip 25kg/m3, o elastingumas —  nemažesnis kaip 60%. Banguotas tokio užpildo paviršius užtikrina geresnę oro ir drėgmės cirkuliaciją. Porolono čiužiniai yra tvirti, elastingi ir atsparūs deformacijai.
  • Elastingo porolono. Šio porolono elastingumas ir tankis yra didesni nei standartinio poroloninio užpildo, tačiau kitos savybės —  tokios pačios.
  • Viskoelastinės medžiagos. Ji gaminama iš tų pačių poliuretano putų, tačiau pasižymi kitomis savybėmis: įspausta lėčiau atgauna pirminę išvaizdą (5-10 sek.), reaguodama į kūno šilumą minkštėja, todėl didėja jos elastingumas.

Kombinuoti:

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ