vaikui vaikui vaikui
Pasaulis
Naujienos
Renginiai
Žurnalas Vaikui
Naujienos
Prenumerata
Straipsniai
Kainos
Kontaktai
Pirmas
www.snape.lt
Ar reikalingas šiam tinklapiui forumas?
 
 
Nariams

Pamiršote slaptažodį?
Dar neužsiregistravote? Užsiregistruokite!
Pirmas arrow Straipsniai arrow ČIUŽINUKAI ČIUŽINIAI
 
ČIUŽINUKAI ČIUŽINIAI Spausdinti El. paštas
ciuzinukaiTikriausiai pastebėjote, kad geriausiai pailsite išsimiegoję patogioje lovoje. Geram miegui neužtenka vien tik išvėdinto kambario, tylos ir spalvingų užvalkalų. Kokybišką naktinį poilsį garantuoja patogus čiužinys. Kūdikiai lovelėje praleidžia daugiau laiko nei suaugę žmonės, todėl jiems ypatingai svarbu parinkti tinkamą čiužinuką. Pasak vaikiškų prekių parduotuvės konsultantės Alvos Kačenauskienės, renkantis čiužinuką, įvertinus kūdikio poreikius ir Jūsų finansines galimybes, svarbu atkreipti dėmesį į 2 dalykus:
  • Medžiagas, iš kurių yra pagamintas čiužinukas;
  • Priežiūrą.
Medžiagos

Vertinant medžiagas reikia atkreipti dėmesį į čiužinio užpildo ir užvalkalo sudėtį. Čiužinukai gaminami su natūralių, dirbtinių medžiagų arba kombinuotais užpildais. Jie gali būti:
  • Natūralių medžiagų:
- Grikių lukštų. Lukštai atskiriami apdorojant grikių kruopas. Toks užpildas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas, pralaidus orui, ekologiškas. Naudojant grikių lukštų čiužinius juos reikia nuolatos pakedenti, supurtyti ir išlyginti.

- Kokoso plaušo. Gaunamas iš kokoso riešutų apsauginio sluoksnio. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas, elastingas, pralaidus orui ir atsparus drėgmei.

- Jūros žolių. Užpildas gaminamas iš sudžiovintų jūros žolių. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra tvirtas ir pralaidus orui.

- Latekso. Jis gaminamas iš kaučiukmedžio syvų. Pasižymi antibakterinėmis savybėmis, yra elastingas, atsparus deformacijai, išsaugo kūno šilumą. Oro cirkuliacijai padaromos nedidelio diametro skylutės ir/arba suformuojamas banguotas paviršius. Čiužinuką su latekso užpildu reikia karts nuo karto apversti, leisti jam „pakvėpuoti».
  • Sintetinių medžiagų:
- Porolono. Šis užpildas gaminamas iš poliuretano putų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad užpildui naudojamo porolono tankis būtų nemažesnis kaip 25kg/m3, o elastingumas —  nemažesnis kaip 60%. Banguotas tokio užpildo paviršius užtikrina geresnę oro ir drėgmės cirkuliaciją. Porolono čiužiniai yra tvirti, elastingi ir atsparūs deformacijai.

- Elastingo porolono. Šio porolono elastingumas ir tankis yra didesni nei standartinio poroloninio užpildo, tačiau kitos savybės —  tokios pačios.

- Viskoelastinės medžiagos. Ji gaminama iš tų pačių poliuretano putų, tačiau pasižymi kitomis savybėmis: įspausta lėčiau atgauna pirminę išvaizdą (5-10 sek.), reaguodama į kūno šilumą minkštėja, todėl didėja jos elastingumas.
  • Kombinuoti:
- Latekso/porolono su kokosų plaušo ar jūros žolių sluoksniu;

- Latekso/porolono su kokoso plaušo ir grikių lukštų sluoksniais iš abiejų pusių;

- Kiti variantai.

Čiužinių užvalkalai gaminami iš natūralių arba dalinai sintetinių medžiagų. Paprastai naudojami medvilnės ir viskozės, kartais lino pluoštai. Mišrūs audiniai paprastai audžiami iš medvilnės (60-70%) ir pagalbinių sintetinių pluoštų —  poliesterio ir poliamido (30-40%). Alergiškiems vaikams siūloma rinktis specialius užvalkalus čiužiniams. Jie gaminami iš medvilnės ir laminuojami poliuretano plėvele. Yra pralaidūs orui ir lengvai skalbiami.

Priežiūra

Rinkdamiesi čiužinį atkreipkite dėmesį ar jo užvalkalą galima nuvilkti. Pasak pašnekovės, esant reikalui užtrauktuku užsegamus užvalkalus galima be vargo nusegti ir išskalbti. Lengva prižiūrėti ir išimamą čiužinuką. Jei jis poroloninis ar kokoso plaušo —  jį galima perlieti vandeniu, nuvarvinti ir išdžiovinti.

Kurį pasirinkti?

Jei Jūsų vaiko nekamuoja alergijos —  esate laisvi rinktis bet kurį Jūsų poreikius tenkinantį čiužinį. Čiužinukų su natūraliais užpildais privalumas, kad juose beveik nesikaupia mikroskopinės erkutės, paprastai gyvenančios namų dulkėse ir patalynėje (būtent jos yra pagrindinės alerginio oro poveikio kaltininkės!). Natūralių medžiagų užpildai tarnauja ilgiau, tuo tarpu poroloniniai čiužiniai greičiau susidėvi.

Jei vaikutis alergiškas, rinkitės lateksinį arba viskoelastinį čiužinuką. Iš šių medžiagų pagamintuose užpilduose nėra sąlygų veistis erkutėms. Jei vaikučiui diagnozuota respiracinė (kvėpavimo) alergija, jam netiks čiužinys su grikių lukštų užpildu. Jame esančios augalinės dalelės gali veikti alergizuojančiai.

Kaip teigia A. Kačenauskienė, populiariausi ir patogiausi čiužiniai su kombinuotais užpildais. Pavyzdžiui, poroloninis čiužinukas su kokoso plaušų ir grikių sluoksniais skirtingose pusėse yra skirtas nakties ir dienos miegui. Nakčiai pašnekovė pataria kūdikį migdyti ant kokosinės čiužinuko pusės, nes ji pralaidesnė orui, lygesnė. Dienos miegui vaikučiui sveika miegoti ant grikinės, masažuojančios čiužinio pusės.

Pasak konsultantės, kelioninėms lovelėms ir žaidimų maniežams verčiau įsigyti poroloninius čiužinukus. Pastariesiems nieko nenutiks, jei juos sulenksite. O sulenktus lengviau sutalpinsite automobilio bagažinėje.

Kainos

Čiužinių kainos priklauso nuo užpildo. Natūralaus pluošto ir lateksiniai čiužinukai parduotuvėse kainuoja nuo 20, kombinuoti —  nuo 80 litų. Poroloniniai su natūralių pluoštų sluoksniais —  nuo 60 litų. Jei Jūsų įsigyta lovytė yra nestandartinių matmenų —  čiužinuką galite užsisakyti iš gamintojo. Tuomet kaina kiek šoktels. Tačiau jei čiužinukas yra tik šiek tiek didokas —  jį galima sumažinti savarankiškai. Pasak A.Kačenauskienės, kokoso plaušo ir poroloninius ar lateksinius čiužinius galima apipjauti pagal reikiamus lovytės matmenis. Jei pjaustysite čiužinį su grikių lukštų sluoksniu —  nepamirškite nupjautojo krašto tvirtai susiūti —  kitaip lukštai pradės byrėti. Jei imsitės patys „reguliuoti» čiužinio dydį —  prieš tai nepamirškite kruopščiai pamatuoti lovytės dugno. Kad nesugadintumėte pirkinio —  geriau 9 kartus pamatuoti ir tik dešimtą pjauti.

Tinkamai parinktas čiužinys apsaugo nuo alergijos ir prakaitavimo, padeda formuoti taisyklingą laikyseną. Todėl svarbu, kad jis atitiktų lovelės matmenis, būtų lygus, pakankamai kietas ir … visuomet sausas. O patogiai užsnūdusį kūdikėlį dėdė Miegas apdovanos saldžiais sapneliais. Komentarai (17)
RSS komentarai
 1 Įrašė Mama, —  09-10-2008 13:27, IP: 78.59.56.38
Pirmam vaikuciui turejau grikini ciuzinuka, bet nerekomenduociau niekam, nes jis labai kietas ir vaikuciui nepatogus… Dabar laukiuosi antro ir ieskau minkstesnio, kad nebutu gaila mazylio guldyti i lovele…
 2 ekologisku ciuziniu
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  18-10-2008 23:05, IP: 78.58.249.62
pazystami pirko ekologiskus ciuzinius is interjeru vizija panevezi vokieciu gamintojo metzeler tai labai patenkinti.tik kaina didoka Noriu paklausti o kaip lono ciuziniai niekur nerandu ar jie yra ekologiski?
 3 Įrašė irena, —  24-10-2008 19:11, IP: 78.58.249.62
pritariu tikrai per kietas
 4 Įrašė mamule, —  18-01-2009 14:35, IP: 78.60.25.130
ech, mamytės mamytės —  juk tai mums, suaugusiems atrodo, kad per kietas, o kūdikiams tokie ala "kieti" čiužinukai —  patys geriausi, nes kūdikėliams formuojasi stuburo linkiai, o jei guldysim minkštuose, pūkiniuose pataluose, ar vėliau nebus problemėlių su iškrypusiu stuburu??? Pagalvokit. Turėjom ir mes grikinį. Super čiužinukas, nemanau, kad toks jau ir kietas, kaip ne kurios čia nupaišė :)
 5 Kietam čiužinukui —  ne
Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  29-04-2009 15:25, IP: 78.60.208.178
Ant gryno kieto be jokio paminkštimo kūdikiui gulėti yra kaip tik nesveika, juk prieš gimdamas kūdikėlis miegojo minkštame mamytės pilvelyje, paguldę ant kieto čiužinuko, turėsit neramų, neišsimiegantį vaikutį, nes jam spaus šonelius, grynai ant nugaros gulėti ilgai negalima, nes pakaušis suplokštės, reikia ant šonelių pakaitom migdyti. Abu savo vaikučius migdžiau ir migdysiu ant kokosinių čiužinukų su medvilniniais, vilnoniais atčiužiniais ir drobinėm paklodėm. Stuburiukai tiesiausi, laikysena gražiausia. kadangi daug patirties turime su čiužinukais ir antklodėmis, nes patys gaminame, tad ir kitiems patariame nemigdyti vaikučių ant per kieto čiužinio.
Čia nesireklamuojame, adresų nededame, nei tinklapių nedarome, nes ir taip pakankamai klijentų turime ;)
 6 Įrašė Mama, —  31-08-2009 07:24, IP: 78.60.132.204
mamos, na ir nusisnekat —  nepykite. Kietas ciuzinys tam ir yra, kad butu sveikas kudikio stuburui, o jo svoris dar per mazas, kad jam spaustu sonus, taip kaip pvz atsigulus ant tokio ciuzinio jums.
 7 Mama
Įrašė Jurgita, —  09-11-2009 15:34, IP: 86.100.72.171
Per kietas grikinis, musu net nepamiegodavo normaliai. Beto galva suplokstejo. Labai labai gailiuosi, kad migdziau.Dabar tik savo lovoje migdau ieskau minkstesnio.
 8 mama
Įrašė Jurgita, —  09-11-2009 15:37, IP: 86.100.72.171
Pikta ziauriai ant to, kas man pasiule grikini ciuzini.
 9 Įrašė Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiancio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą , —  24-12-2009 12:39, IP: 62.212.204.34
mes turime kokosini, bet pastebejau, kad vaikas pradejo prasytis i tevu lova.padariau eksperimenta ir paklojau jam minksta perlenkta kaldryte, ir ka galvojate-vaikas visa nakti ismiegojo puikiausiai. vaikas 16men, bet sveria 16kg, todel gamintojai turetu atsizvelgti ir i vaiko svori ir nesiulyti tu baisiu kietu ciuziniu. jei kokosu spaudzia, tai ka jau apie grikius kalbeti…
 10 Įrašė Reda, —  14-06-2010 06:44, IP: 62.80.232.187
tai kaip tik gerai kad kietas,vaikui stuburas bus tiesus. iki puses metu reikia guldyti ant grikiu puses nes yra minkstesnis o nuo 6men ant kokoso. paguldykit vien ant parolono pamatysit kaip vaikas nukris i duobute nuo savo svorio ir kiek ten prisikaups dulkiu erkuciu ir viso kito.
 11 Įrašė Vaida, —  20-07-2010 22:26, IP: 62.212.204.164
Ar jus bent ziurejot tuo ciuzinukus? jie nera kieti. Bet gana vesus. seip ant lukstu ir ant plauso buna dar pporolono ar kazko ten pluostas, taip kad negadinkit vaiku stuburo ir darykit kaip rekomenduoja savo darba ismanantys zmones.
 12 Įrašė mama, —  17-08-2011 21:43, IP: 89.243.107.118
grikiu ciuzinukas super buvo mano berniukui,nei per kietas nei per minkstas…ir stuburiukas tiesus:)
 13 Įrašė Vilma, —  11-10-2011 18:32, IP: 78.63.38.52
nemiega mano kūdikis ant kokosinio nuo pirmos dienos, pradžioje dar bandžiau stengiausi, bet galiausiai nutariau vaiko nekankinti, įtiesiau adialiuką ir kipmat patiko, davar tik bėda, kad is tą adialiuką rankytėmis sujaukia, buvau išėmusi iš karto riksmas didžiausias. aš tikrai nenoriu savo vaikui pakenkti, bet jei guldysiu ant kokosinio o jis rėks kol išsekęs užmigs, turbūt labiau pakenkčiau…
p.s pirmagimis irgi nemiegojo ant kokosinio iki 2 metų, tik tada nesupratau kad gal čia čiužinyje bėda
 14 Įrašė Justina, —  09-01-2012 11:27, IP: 89.116.144.205
Mano nuomone visi vaikai yra skirtingi ir miego įpatumai taip pat skiriasi. Vaikui gali netikti ne tik kietas bet ir minkštas čiužinukas. Tačiau mūsų vaikučiui buvo labai patogus dvipusis kokoso ir grikių čiūžinukas. nuo kūdikystės iki 2 metų miegojome ant kokoso plaušo čiužinio, o dabar puikiaiusiai išsimiegame ant grių lukštų čiužinio. Beto tai tikrai labai tinka stuburui ir laikysenai. Nėra buvę kad dėl čiužinio kietumo, kaip teigia mamos savo komentaruose, mūsų vaikutis būtų nemiegojęs naktį ar pabudęs irzlus.
 15 Įrašė Marija, —  14-09-2012 13:57, IP: 78.63.237.243
Mano vaikelis lovyteje labai sunkiai miega :( Teveliu lovoj miega daug geriau (nors musiske irgi nera is minkstuju). Siaip man buvo kiles itarimas, kad del ciuzinio, bet paskui pagalvojau, kad siaip gal nemiegaliukas. Reiks ka nors paklot po apacia, paziuret gal geriau miegos. Ps. turim kokosini.
 16 Įrašė Inga, —  09-04-2013 10:18, IP: 217.9.243.217
Na išties, kai kurios mamos išvis nesiorentuojat erdvėj:) kad vaikas nori(!!!) ir geriau miega su tėvais —  čia taip natūralu, kad gali jį guldyti į bet kokio minkštumo lovą, jis visvien geriau miegos šalia tėvų…psichologiškai sveikam kūdikiui yra gryn vienodai kur miegoti:) )
 17 Įrašė Eglutia, —  01-10-2013 09:33, IP: 193.219.170.27
Mes pirkom lietuvišką čiužinuką vaikiukui, nukopijuoju iš jų puslapio (www.maiza.lt) visą gėrį, nes taip neatpasakočiau:
Šis čiužinys tinka ir kūdikiams, gali miegoti net be užvalkalo, nes Visko elastas VitaRest atitinka tarptautinio Oeko —  Tex 100 standarto 1 kategorijos reikalavimus.

♦ visko elastas VitaRest®
sluoksnis sukuriantis idealias sąlygas kokybiškui miegui: reaguoja į žmogaus kūno temperatūrą ir atskirus kūno atramos taškus. Šis porolonastampa minkštesnis labiau spaudžiamose ir šiltesnėse vietose. Taip šis čiužinys prisitaiko prie Jūsų kūno ir leidžia atsipalaiduoti viso kūno raumenims.
VitaRest® visko elastas yra atvirų porų, dėl to kvėpuoja ir mažina prakaitavimą, leidžia kraujotakai laisvai cirkuliuoti, neleidžia susidaryti praguloms. Todėl šis antčiužinis idealiai tinka ir nuolat gulintiems ligoniams

♦ Užvalkalas
lengvai nuimamas. Galima skalbti iki 40°C temperatūroje arba valyti cheminiu būdu. Sudėtis: 41 proc. medvilnės+ 59 proc. polisteris.

♦ Garantija
1 metai, tačiau naudojant čiužinį pagal instrukciją, čiužinys atliks savo funkcijas 3 metus ir daugiau

Tik registruoti nariai gali komentuoti.
Prisijungite arba registruokitės.

 
< Atgal   Pirmyn >
Griežtai draudžiama šioje svetainėje paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį.
vaikui
vaikui vaikui vaikuiWeb dizainas,puslapių, svetainių kūrimas. E-parduotuvės nuo 499 Lt